Přeplněný email u seznamu

Od: Datum: 15.08.16 16:19 odpovědí: 39 změna: 09.12.16 09:21

Dobrý den,

svůj email používám už 3 roky i k firemním záležitostem, denně řeším kolem 20 emailů takže mám celou schránku už přeplněnou a musím umazávat alespoň odeslané emaily, což není ideální,ale začínám od konce, jenže brzy nebudou stačit ani odeslané všechny smazané..

Existuje nějaký způsob, kde a jak bych mohl archivovat tyto starší emaily pro jistotu, kdyby se někdy něco hledalo? A dál bych mohl používat emailu u seznamu?

Děkuji za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.16 16:25

Založte si další schránku a všechny odeslané maily si na ní posílejte bcc.


doplněno 15.08.16 16:29:

Ale jestli se nepletu, tak u seznamu by po navázání na mobil měla být schránka neomezená.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 15.08.16 17:10
avatar

Nespoléhej na žádnou internetovou službu a už vůbec ne na službu zadarmo. Může se stát cokoliv a přijdeš o všechno, ve tvém případě o všechny maily (a možná i adresy, jestli je máš jen tam). Dřív se normálně všechny maily vždy stahovaly do počítače, teprve později se rozšířila móda nechávat je u poskytovatele mailové schránky.

Takže na otázku "existuje nějaký způsob, ..", ano, existuje už desítky let a je to normální mailový program (klient), který maily stahuje do PC (a ze serveru maže). Pro WIN např. Outlook od MS, Thunderbird od Mozilly, a další.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 15.08.16 21:05
avatar

Taky bych u firmy nespoléhal na freemail.
Nicméně pokud jde o emailové klienty tak vše je o nastavení. Třeba IMAP má vše na serveru. POP3, lze nastavit, že vše sosne+na serveru neponechá a nebo sosne + ponechá na serveru. Neplatí tedy, že při použití emailového klienta se mi promaže emailová schránka na webu.
Další věcí je, že nejde o módu, ale jak jinak chceš mít synchronizované emaily mezi více zařízení? Řekl bych, že tedy nejde o módu, ale o nutnost.

K otázce - na webu emailové schránky aktivovat neomezenou schránku

Ohodnoceno: 3x
 
Od: maky®
Datum: 15.08.16 17:35
avatar

požádala jsem o neomezenou schránku a i já, naprostý počítačový analfabet, jsem to zvládla a nebyl s tím žádný problém, prostě jsem někde něco odmáčkla a bylo to :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.08.16 23:21
avatar

sice mimo téma, ale neodpustím si...tohle každý ajťák rád slyší ... "něco to psalo, tak jsem něco odmáčkla" ... a pak volají, kde se co mohlo stát a proč to a tamto nefunguje. Když jsem se já setkal s počítačem před xx lety poprvé, tak jsem každou hlášku překládal pomocí ENG-CZ slovníku ..ted je ale nová doba.. teď prostě stačí na něco zmáčknout a pak se ptát v diskusi,co jsem pokazil...

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 16.08.16 00:27
avatar

To máte určitě pravdu, ale zrovna v tom, co popisuje Maky, není potřeba hledat žádné složitosti. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emailak
Datum: 16.08.16 08:55

Děkuji všem za rady, některé byly skvělé, k některým potřebuju ještě odpověď prosím a některé byly fakt nesmysly..

Tondac: To mi přijde nepohldné + další schránka, možná jako krajní možnost

Hm: Vím, že tyto programy existují, po X letech asi zkusím Thunderbird...

Maverick: Můžeš mi naspat podrobněji, jak to funguje? Já mám email v mobilu a tam nevím jestli mám nastavení jako IMAP nebo POP, ale znamená to přeci, že ty emaily bych měl uložené jen v mobilu, což mi tedy jako žádná záloha nepřipadá, takový mobil se pokazí dřív než cokoliv jiného jestli mi rozumíš...

Maky: Neomezenou samozřejmě mám, nemluvím o přeplnění schránky 20ti emaily, mám jich tam už tisíce a ani jeden reklamní, ty rovnou filtruju automaticky do spamu...

Datum: 16.08.16 09:51

Takže neomezená schránka u seznamu není až tak neomezená?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.16 11:41
avatar

Co máš nastavené to ti fakt nepovim, to se musíš podívat sám. Každopádně jsi to nepochopil. Jestli máš IMAP tak máš vše na serveru a na zařízení je maximálně offline cache toho co jsi už přečetl, jinak jen náhledy. POP3 (ne POP jak píšeš) si nastavíš jak chceš, buď stáhneš bez ponechání na serveru a nebo s ponecháním na serveru. Přeci jsem to tak psal, tak co tu píšeš o datech jen v telefonu? Pokud si to sosáš do telefonu a na serveru mažeš tak to je věcí nastavení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 16.08.16 12:14
avatar

Mít zprávy JEN v mobilu opravdu není záloha. Ale popořadě:
1) Odpoj zařízení od internetu (a zajisti, aby se samo nepřipojilo). Jestli si i potom můžeš otevřít mailový program a číst obsah všech mailů a prohlížet mailové přílohy, jsou stažené do zařízení, tzn. je nastaven POP3. Jestli číst a prohlížet vnitřek mailů bez internetu nejde, je tam IMAP. Tedy jestli opravdu máš mailového klienta a nekoukáš jen webově.
2) Nejlepší by pro tebe možná bylo z mobilních věcí používat web nebo IMAP. V domácím PC používat mailového klienta s protokolem POP3, ovšem nastaveným tak, aby zprávy nechával na serveru (on pak vše kopíruje domů, ale přitom to zároveň nechává na serveru). Takže bys měl doma (po stažení klientem s POP3) zálohu toho, co je na serveru. Maily, které by už nebyly aktuální, by pak bylo možné ze serveru smazat. Tím by se na serveru uvolnilo místo a přitom by ty staré maily zůstaly uloženy v domácím PC.
3) Maily uložené v poštovním klientu lze zálohovat třeba na externí disk (v Thunderbirdu: ťukneš na mail pravým myšítkem a vybereš "uložit jako"). Když si označíš mailů více, lze jich tak uložit na disk hromadu naráz. Uložené maily lze pak Thunderbirdem prohlížet (v menu Soubor> Otevřít uloženou zprávu). Není to sice tak pohodlné, jako maily přímo ve složkách programu, ale v případě nutnosti je to mnohem lepší než nic. Kromě tohoto způsobu lze uložit celý adresář s daty mailového programu a zazálohuje se tak úplně všechno.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: emailak
Datum: 16.08.16 18:48

Díky moc, já dnes instaloval ten Thunderbird a nějak to nedopadlo.. nastahovalo mi to jen emaily do roku 2011 nic víc a hlavně vůbec, ale vůbec mi to nevyhovuje :( Nejsou tam složky, které mám v emailu.cz, tam jich mám 8 mám tam různé rozdělení, filtrace, štítky atd :( Neukazuje mi to ani odeslané zprávy:(

V mobilu mám teda POP3, protože i po odpojení netu emaily v mobilu mám, ale co s tím? Kde v mobilu jsou uložené? A nechci se spoléhat na mobil...

Díval jsem se přímo do nastavení emailu.cz a mám tam povolené POP3 + IMAP, takže by se to někde ukládat mělo, ale kde se to bude ukládat? Nejde u toho emailu.cz nějak navolit složka, kde by se mi do PC emaily automaticky ukládaly a já si pak na netu mazal jen to, co je už navíc?

Nastavení v emailu vypadá takto:


doplněno 16.08.16 18:56:

Oprava: Ty další emaily se zřejmě ještě stáhnou, ukazuje to blbě a dotáhnou se i ty další 4 roky, ale i tak je to hrůza.. kde jsou moje složky? Filtry? Kde je aspoň složka odeslané? :(

Od: hm®
Datum: 17.08.16 10:55
avatar

1) Sotáhly se už ty zbývající došlé maily?

2) Povolení POP3 + IMAP u emailu.cz znamená jen to, že můžeš použít pro přístup do serveru oba protokoly. Nic víc.

3) Určitě máš v mobilu POP3? Spíš bych čekal IMAP. Dají se opravdu ty maily prohlížet i při odpojeném internetu? Možná je to ještě zkomplikováno tím, že IMAP se snad může nějak synchronizovat pro čtení offline, tzn. zprávy sice stahuje jako POP3, ale jakmile se smažou ze serveru, smaže je i z toho staženého.

4) Se stahováním jiných složek, než Inbox (Došlá pošta), bude asi v POP3 potíž. Alespoň v Thunderbirdu, nevím, jak v jiných. Já schránku používám opravdu jen jako schránku, kam chodí maily, a případné třídění do složek mi dělá až program v PC při stahování.

5) Teď by asi ty jiné složky šly stáhnout takto: Na serveru i v Thunderbirdu přesuneš všechno z "Došlé pošty" do nějaké náhradní složky, do "Došlé pošty" na serveru přesuneš všechno z jiné složky a stáhneš to Thunderbirdem do PC, kde to následně přemístíš do složky s odpovídajícím názvem. Takhle to uděláš pro všechny zvláštní složky a nakonec vrátíš došlé maily z náhradní složky do "Došlé pošty" (na serveru i v PC) a je to. Jen si vždycky zkontroluj, jestli ti náhodou zrovna nepřišel nový mail, který by se tak zamotal někam, kam nepatří. No a dál bych třídil do složek až v PC, ono těch aktuálních mailů snad nebude tolik, aby vyžadovaly třídění už na serveru.


doplněno 17.08.16 11:03:

V bodu 5) má být: Na serveru i v Thunderbirdu přesuneš všechno z "Došlé pošty" do nějaké náhradní složky, do "Došlé pošty" na serveru *zkopíruješ* všechno z jiné složky a stáhneš to Thunderbirdem do PC, kde to následně přemístíš do složky s odpovídajícím názvem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.16 18:59
avatar

Mezi slotžkami je přece archiv, já už jich tam mám za několik let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emailak
Datum: 16.08.16 19:17

Ano, ale archiv nic neřeší, kapacita zpráv je 60tis a já mám nyní opět 59154 / 60001 včetně zpráv v archivu...

Od: emailak
Datum: 17.08.16 10:22

HM: Mohl bys mi prosímte poradit, jak tam dostanu ty složky?

A nebo uvažuju, že se na to úplně vykašlu a nechám Thunderbird pouze na zálohu, šlo by to tak praktikovat?

Že bych jednou za čtvrt roku vymazal nejstarší emaily a předtím bych zapl thunderbird, který by je stáhl do PC a tu složku bych hodil na flashku? Thunderbird stáhne vždy jen nové emaily nebo udělá přesnou kopii schránky, tzn. že když vymažu nějaké starší emaily, promaže je taky?

Díky moc!

Od: hm®
Datum: 17.08.16 11:12
avatar

Větší odpověď jsem ti napsal o něco výše, teď jen dodám, že:

Budeš-li odesílat z webu, neobjeví se to v odeslané poště v Thunderbirdu (musel by sis to strčit do došlé pošty a stáhnout). A budeš-li odesílat z Thunderbirdu, neobjeví se to v odeslané poště ne webu.

Maily stažené POP3 se nemažou, když zmizí ze serveru. To snad jen při zmíněné synchronizaci IMAP. Ale projdi si dobře celé nastavení v Thunderbirdu, abys tam neměl automatické mazání třeba po nějaké době, po zaplnění určeného místa na disku apod., abys neměl zakázané stahování velkých mailů atd. Je tam toho docela dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emailak
Datum: 17.08.16 12:30

Ahoj díky moc za rady! Nicméně vidím, že Thunderbird pro mě není dělaný vůbec :( Já potřebuju kvůli obchodu zálohovat odeslané emaily stejně jako přijaté, pak mě někdo za rok obviní, že jsem mu něco neposlal apod a budu nahraný...

Jsem myslel, že v dnešní době nebude tak moc složité archivovat 100tis emailů bez rozdílů, jeslti jsou přijaté, odeslané nebo v nějaké složce, když není problém různě archviovat 100tis skladeb MP3:(

A dělat to tak, že odeslané přesunu do inboxu a pak stáhnu, to mi přijde moc složité moc by se tyto emaily zamíchaly do sebe :(

Tak díky moc, ale ještě něco budu muset vymyslet :(

Od: emailak
Datum: 17.08.16 12:43

Ještě jeden poslední dotaz prosímtě! Chci zkusit ještě Outlook, u něj vidím i odchozí poštu..

Ale nevím jak mám vyplnit účet, chce to po mě server příchozí pošty POP3 a server SMTP, kde mám tyto údaje vzít, v seznamu je zase...

Moc díky!

Od: hm®
Datum: 17.08.16 13:21
avatar

Thunderbird má taky odchozí poštu, jen se prostě tahle složka neplní při odesílání z webového přístupu (protože to by si to musel stahovat a to nedělá). Docela bych se divil, kdyby to Outlook měl jinak. Ale POP3 a SMTP vyplň stejně, jako v Thunderbirdu.

A pozn. k předchozímu: Kdybys měl odeslanou poštu v "Došlé" (na webu), při stažení by se mohla automaticky vybírat a házet jinam. Stačil by na to filtr, že když odesílatel jsi ty, tak přesun pryč. Filtry jsou v Thunderbirdu docela schopné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.16 13:54
avatar

No dva dny jsem odolával něco radit, protože jsem se nechtěl plést už tolika rádcům pod nohy, ale myslím, že už je to fakt jedno )

Aby se synchronizovala odeslaná i odstraněná pošta, tak je potřeba IMAP protokol... čili místo pop3.seznam.cz bude imap.seznam.cz

Thunderbird i Outlook to oba podporují. Pro Outlook jsou i návody přímo od seznamu ...

outlook 2010 : http://napoveda.seznam.cz/cz/…aveni-microsoft-outlook-2010/

outlook 2013-2016 : http://napoveda.seznam.cz/cz/…-microsoft-outlook-2013-2016/

Tím sice přijdete o "zálohu" jako v případě POP3, ale ono stejně o žádnou zálohu nešlo. Nicméně oba dva programy umí import/export, čímž z obou programů můžete emaily vyexportovat do souboru PST, který si potom můžete zazálohovat kam budete chtít... a v případě potřeby ho naimportujete. Výhoda je, že si můžete udělat export třeba po firmách, po rocích, po předmětech atd a importem naimportujete jen "chtěnou" část a ne vašich 50tisíc emailů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emailak
Datum: 18.08.16 10:06

Děkuji HM i Yakub..

Je to pro mě dost důležité, protože schránku používám denodenně a už teď přicházím o emaily :(

Jak funguje teda u MS Outlook ten IMAP, když udělám dnes zálohu a za měsíc ji nahraju, přijdu přeci o ty nové emaily za poslední měsíc, ne? Ale ty budu mít zase v prohlížeči že? To by šlo..

Akorát se do něj stále nemohu dosta, protože nevím ten pop server a smtp, u Thunderbirdu jsem nic nenastavoval jen přihlaš. jméno tady musím nevím co:/

Od: hm®
Datum: 18.08.16 13:19
avatar

Tak znovu a trochu to shrnu.

IMAP: Jestli chceš mít úplně stejný stav na webu i v poštovním programu, potřebuješ protokol IMAP. Tam se stav mailů udržuje prostě stejný, když v jednom smažeš, smaže se i ze druhého, když v jednom přidáš, přibyde i ve druhém.

POP3: Chceš-li mít automaticky "bezpečně" ukládané všechny došlé maily doma v PC, používej protokol POP3. Ale ten zajišťuje jen stažení a ukládání došlých mailů (ze složky Doručená pošta) a ukládání mailů odeslaných z PC. Nic víc. Tedy aspoň Thunderbird, pokud vím.

Z obou protokolů si můžeš maily v PC uložit na disk mimo poštovní program. Ručně. V TB jsem našel jen ukládání "co mail, to soubor" (lze samozřejmě uložit hromadu vybraných mailů naráz), ale to je nakonec podle mne asi nejlepší.

Hlavní nevýhody: V IMAPu co si ručně neuložíš, o to můžeš (snadno) přijít. V POP3 se sama "synchronizuje" jen složka Doručená pošta (maily z ní se ukládají do programu v PC).

Tak si nejdřív vyber, jestli chceš POP3 nebo IMAP. Odkazy na návody pro nastavení pro Seznam už napsal @yakub, lze odtamtud kliknout i pro návody pro Thunderbirda. Mají tam popsáno nastavení pro POP3 i IMAP (pro oba programy).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.08.16 13:28
avatar

O nic nepřijdete, nic se neduplikuje (pokud nechcete - dá se nastavit), outlook vytvoří přesný obraz vaší schránky ... doručená, odeslaná, rozepsaná, archiv, koš prostě VŠECHNY složky, které máte v emailu na seznamu.

Podmínkou je, použít při nastavování outlooku protokol IMAP a poté nastavit synchronizaci jak odstraněné, tak odeslané viz obrázek ze včera...

Jak se nastavuje IMAP protokol máte v odkazu ode mne také ze včera. Je tam jak videonávod, tak i obrázková nápověda. Pro jistotu to napíšu i tady : imap.seznam.cz .

Jakmile bude Outlook nastaven, začnou se Vám v něm objevovat všechny emaily... ve vašem případě těch 59tisíc emailů.Pokud je máte v seznamu už nějak rozházené do složek, tak ty samé se Vám vytvoří v Outlooku. Všechny tyto emaily jsou uložené do jednoho souboru, ktery se pojmenuje po vasem uctu, takze dejme tomu emailak@seznam.cz.pst - už ten by se dal zálohovat (externí disk, dvd, flash disk..) ať máte jednu celkovou zálohu.

Mimochodem napište verzi MS Office (neboli outlooku) ať mohu radit přímo na tělo - každá verze to má trochu jinak.

Tak a ted prijde ta legrace : export - vyberete si jednu ze slozek, dejme tomu odeslaná pošta (mimochodem, já bych si ještě tu odeslanou poštu rozházel do složek typu odeslana2010, odeslana2011, atd... v outlooku to jde velice snadno a rychle) - ty same složky se Vám vytvoří i v poště na seznamu (nebojte, pokud je chtít tam nebudete, dostanu se k tomu...) Zkrátka dáte export, vyberete složku odeslana2010 a uložíte ji do souboru odeslana2010.pst - tento soubor si někam uložíte - a máte zálohu odeslané pošty za rok 2010. Když poté tuto složku v Outlooku odmažete, zmizne i na serveru seznam.cz

Takto si muzete odzalohovat cokoliv budete chtit a vlastne si tak uplne vyprazdnit celou schranku. Dulezite pred mazanim slozky je, odkopirovat nekam ty vytvorene soubory xxxx.PST ,ktere budou vznikat (umisteni si volite pri exportu sam, takze to muze byt plocha, dokumenty, adresar zaloha na externim disku atd atd...)

A dobre na tom je, ze my tu zalohu hned pouzijeme, protoze si vytvorime novy datovy soubor (uz ne emailak@seznam.cz.pst) ale treba archiv.pst , cimz se nam v Outlooku krome schranky emailak@seznam.cz v ktere jsou vsechny slozky, vytvori nova "schranka" kam pres IMPORT naimportujete to, co budete chtit. Klidne vsech 59tisic emailu... cili podle toho, kolik si udelate exportu - tolik musite udelat importu, abyste mel vsechny. Jeeenomze my jsme si jako borci uz udelali tu zalohu emailak@seznam.cz.PST souboru, cili naimportujeme tento a hotovo. Vysledkem bude, ze na emailu v seznamu budete mit jen to, co budete mit v outlooku ve schrance emailak@seznam.cz - treba nic. A ve schrance archiv budete mit vse, co si do nej naimportujete - treba jen dorucena2010 , nebo komplet vasi veskerou postu. A na externim disku, ktery si muzete soupnout treba do trezoru budete mit dvoji zalohu (veskere posty v emailak@seznam.cz.pst a jednotlive slozky odeslana2010, 2011, atd)... šlo by to takhle?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: emailak
Datum: 19.08.16 10:50

Tak vám moc děkuju, jak Yakub tak HM ;) Škoda, že vám nemůžu dát další hodnocení (snad v dalších otázkách)..

Jdu na to, myslím, že v tom mám už konečně jasno :)

Datum: 19.08.16 11:49
avatar

Není zač. Pokud budete mít někde zásek, tak předně napište konečně tu verzi outlooku ať pořád neradíme naslepo.

ps: jak "další" hodnocení? Vždyť mám u obou příspěvků 0 hodnocení *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nouajtak
Datum: 19.08.16 13:06

Yakub: :D

Já dal na začátku HM a dalším dobrou odpověď a další už nemohu udělovat :D Myslel jsem to tak, že když vás někde uvidím v jiném příspěvku, máte to u mě :)

Samozřejmě, že další zásek byl :D Mám teda verzi MS Outlook Express 6 běžící na XP, tehdy se instalovaly automaticky před 10ti lety s Windowsy :D

Dal jsem synchronizovat vše, začalo to chroustat cca 20tis emailů, nevím proč ne všech 60tis (asi to byly jen doručené), ale několikrát to vyhodilo chybu, musel jsem dát obnovit a poté cely MSO spadl.. když jsem ho otevřel znovu, tak bylo vše prázdné a po 2hod musím znova :/

Nejde dát synchronizovat jen nějaký rok a atd?

Jo a mám samozřejmě POP3..

Datum: 19.08.16 13:57
avatar

Tak nějak nevím, jestli se mám začít smát nebo brečet... dva dny Vám tu popisuju IMAP protokol a vy si nastavíte POP3. Snad jste si alespoň nastavil, aby Vám zprávy zůstávaly na serveru (viz obr) jinak se Vám samozřejmě (díky pop3) na serveru smažou. Ale to už tu psal jak @hm i @maverick

To, že to spadlo bude tím, že máte souborový systém FAT32 , který pracuje se soubory max.do velikosti 4GB, což vašich 60tis mailu určitě přesahuje. Nehledě na to, že Outlook Express bych moc nedoporučoval - ten nepracuje se soubory PST nýbrž DBX a celkově je to hodně, hodně starý program.

Takže v tuto chvíli mě napadá snad jen ručně si rozházet v seznam mailu emaily a nechat v doručené treba jen tisic a stahovat to postupně. Tím ovšem padá ta krása v možnosti použít IMAP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emailak
Datum: 19.08.16 16:15

Yakub: No tak jsem deb*l, ale aspoň se k tomu přiznám :D Četl jsem to 100x a nevím proč jsem dal pak POP, asi proto, že jsem pořád myslel na to stahování emailů :(

Místo brečení se raději usměj, protože jsem už účet odebral a udělal ho znovu pod IMAP a to ještě v novém MS Outlooku 2007 :D Měl jsem ho blbec v OFFICE a původně otevřel starý, který byl v XP...

Díval jsem se na ty filtry a pomocí "vlastní nastavení aktuálního zobrazení" si vyfiltruju cokoliv, dokážu to i archivovat PST, ale ještě jsem nepřišel na to, kde ten archiv potom nahraju zpět?

A funguje to teda tak, že když archvivuju a vymažu rok 2011, vymaže se i na serveru a když ho dám zpět nějakým asi importem (ještě nevím čím:), doplní se i do serveru?


doplněno 19.08.16 16:33:

Ještě doplnín..

Zkusil jsem přímo z Outlooku odeslat email na můj druhý email, ale není v odeslaných, nedorazil a kydž jsem chtěl Outlook zavřít, napsalo mi to, že mám ve složce k odeslání email, jestli chci opravdu zavřít.. tak nevím proč to?


doplněno 19.08.16 16:39:

A ještě poslední doplnění, tady posílám, co mi to hodilo za chybu a podotýkám, že zabezpečení jsem navolil SSL...

Datum: 20.08.16 12:17
avatar

Odesílání ale řešíš SMTP a ne to co jsi celou dobu řešil. Jde o to zda tvůj poskytovatel internetu nechává posílat přes jakýkoliv SMTP server (SMTP.seznam.cz) a nebo zda musíš použít jeho.
Nastavení smtp pro seznam mail: http://napoveda.seznam.cz/cz/email/imap-pop3-smtp/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emailak
Datum: 21.08.16 14:10

Tak tomu nerozumím vůbec :( Mám nastavit smtp teda podle seznamu nebo podle poskytovatele nebo jak?

Datum: 21.08.16 14:14
avatar

Zkus podle Seznamu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emailak
Datum: 22.08.16 12:09

Tak podle seznamu to mám a velké kulové :(

Datum: 22.08.16 12:14
avatar
Nejde nic odeslat? Máš všechno udělaný podle návodu? Porty, šifrování, přihlašovací hesla? Pokud ti to ani potom nejde, zkus to nastavit podle poskytovatele.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 13:39
avatar

Promiň, ale mám to napsat znovu a nebo si to přečteš znovu sám? Zkusím napsat malinko jinak: Pokud nejde SMTP seznamu, ani ssl ani normální a máš navené to ověřování (viz ten návod jak jsem psal) tak blokuje SMTP poskytovatel internetu a musíš použít SMTP, které provozuje poskytovatel internetu. Je to standardní postup, dělá to hodně poskytovatelů, ale někdy ´blokují jen port 25, tedy SMTP bez SSL.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 22:05
avatar

A já se zase přiznám k tomu, že 100x Vám pořád dokola radit nebudu. Když na to "nemáte", tak to nedělejte a zajistěte si odborníka. V tomto případě kohokoliv, kdo umí číst.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.08.16 13:50
avatar

Rozumím tomu správně, že Seznam klame spotřebitele o neomezenosti omezené emailové schránky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.16 13:59
avatar

No je to o slovíčkách. Neomezená ano, ale kapacita, dyď o tu přeci každému šlo :) Jenže snad nikdo není na internetu takový šílenec, aby si to nějak nepojistil. Stačí mrknout do nastavení a záložký schránka. Je vidět počet fitrů, zpráv atd. Vše omezeno, mimo kapacity.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 12:56

Když tady vidím takovou kopu expertů, tak bych potřebova také poradit. Využíváme v práci exchange a Outlook. Kapacita schránky na serveru je omezená, IT oddělení je v Číně a domluva o zvětšení schránky se s nimi nepovedla. Existuje nějaká varianta jak dostat maily na disk do počítače aby se s nimi dalo stále pracovat a provést třeba nastavení schránky tak, že tam zůstane jen 6 měsiců stará komunikace a starší bude jen na disku v počítači, ale dostupná pro denní práci? Je mi jasné, že takto pak třeba na mobiu nebo přes webové rozhraní uvidím jen ten poslední půlrok, ale to by nevadilo. Hlavně nemohu vymazat staré maily, protože se v nich občas něco dohledává. Předem díky za každou dobrou radu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 09:21
avatar

Ano dá. Říká se tomu "soubor osobnich slozek" neboli "pst soubor" ci "datovy soubor". Možná jej v outlooku už máte. Někdy se to jmenuje i "složky archivu" Pozná se to tak, že máte v outlooku jakoby dvě schránky. Jedna je váš exchange účet a druhý bývá práve archiv, další bývá např soukr.účet na emailu (viz zmineny POP3 ci IMAP ucet) atd atd.

Napište verzi Outlooku - každý to může mít jinak. Např.můj popsaný návod bude pro Outlook 2010.

Soubor -> informace -> nastavení účtu -> záložka Datové soubory -> tlačítko Přidat -> (zde se proklikáte tam, kde budete chtit soubor PST mit umisteny. Standartne outlook nabidne svou adresarovou cestu nekam do hloubi systemu. Klidne si ale muzete archiv ulozit do dokumentu, ci na jiny disk a dale jej pak zalohovat treba na DVD). -> nejak soubor pojmenujte (podle nazvu souboru se pak vytvori i nazev slozky v outlooku). Tim se vytvori jakoby nova schranka - ale je prazdna - bez slozek. Proto je nutne nastavit automatickou archivaci, ktera po prvnim spusteni vytvori presnou kopii vasi adresarove struktury v exchange mailboxu. NEboli pokud mate v dorucene poste podslozky, tak se ty same vytvori pri archivaci i ve vasem datovem souboru (archivu).

Soubor -> Možnosti -> Upřesnit -> Automatická archivace -> nastavení automatické archivace -> a zde uz jen vyplnite potrebne polozky viz obr. V podstatě nastavíte za jakých podmínek se mají emaily přesouvat do archivu viz obr.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.