Jak si notebook poradí s odlišným napětím

Od: Datum: 12.08.16 11:14 odpovědí: 3 změna: 12.08.16 14:23

Zdravím, jak si notebooky poradí, když budou mít jiné napětí na vstupu pro napájení ze zdroje.

Myslím tím například, když napětí bude 18.5V nebo 22V a notebooky jsou na 19.5V nebo 20V(někde jsem četl, že pro lenovo 20V +- 5%). Jestli je to jednak nezničí a jestli jednak korektně poběží (vč. nabíjení)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.16 11:36
Teoreticky by se nic moc stát nemělo i napětí v síti má povolenou odchylku +- 10 % Takže u klasického trafa by na sekundárním vinutí tím pádem kolísalo taky o ty 2 volty nahoru dolu. Akorát že dneska ty nabíječky už asi nebudou klasický trafa. Takže bych to být tebou nezkoušel. V podstatě by ani neměl být stejný konektor. Nehledě na to že slabší zdroj bys přetěžoval větším odběrem a se silnějším zas budeš přetěžovat obvod řízení dobíjení v notebooku.
Ohodnoceno: 0x

Od: lektorelektre
Datum: 12.08.16 14:23

No tady ale ten první článek( zdroj 220V AC - 20V DC )úplně vynechán. Jde o současné notebooky. Ivy bridge, Haswell.

Od: hauu®
Datum: 12.08.16 12:24

Podle mně to fungovat nebude, jelikož dnešní pc mají všelijaké ochranné prvky, takže by to běžet asi nemělo. Ale nevím, jak na toto budou reagovat profíci. Klidně mě opravte.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.