Lze zkontrolovat modem VDSL na viry?

Od: Datum: 12.08.16 07:59 odpovědí: 6 změna: 12.08.16 11:22
Dobré ráno,
je možné zkontrolovat modem VDSL pevné linky zda není "cinknut" nějakou havětí?
Pokud ano,poprosim o návod.
Díky,hezký den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.16 09:06

Jestli máte obavy, že s modemem bylo nějak manipulováno, vyresetujte jej do tovarniho nastaveni ( tlacitko vzadu na modemu) Pokud si myslite, ze je cinknuty uz primo firmware, nahrajte novy firmware - cimz premazete ten, ktery tam nyni je. Nebot to je to jedine, co by se dalo "cinknout". Protoze pokud Vam tam nekdo neco nejak prenastavil, tak tezko napiseme navod, kdyz nastavit se tam da mnoho veci - reset do tovarniho nastaveni to jisti. Nemusite mit strach, ze by neco pote bylo treba nastavit. Vetsina ISP si prave upravi svuj firmware pro sve nastaveni, ktere Vam tam nahraji.

Pokud byste se pustil primo do upgrade firmware, tak ten se dela pres webove rozhrani modemu. Kdyz napisete typ, napiseme navod. Tam je ale uskali prave to, ze firmware ze stranek vyrobce nemusi byt spravne nastaven. Nekdy jsem se setkal i s pripady, ze si modemy s novym firmwarem nerozumely a bylo potreba naopak downgradovat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.08.16 09:53

Zdravím,

děkuji za odpověď.

S modemem manipulováno nebylo,mám jej pod kontrolou.Měl jsem spíše na mysli,zda se do něj mohl dostat někdo zvenčí

Modem je huawei od o2,dostanu se do něj přes 10.0.0.138 ale upgrade sám pokoušet nebudu

Ještě jednou díky za vyčerpávající odpověď,hezký den.

Datum: 12.08.16 10:29

Mohl. Bud pres verejnou adresu a nebo "zvenci" muze byt totiz i nekdo, kdo zna heslo do Vasi wifi site (at uz ji hacknul, nebo jste mu heslo dal) a tudiz je ve Vasi interni siti a zni se dostat na modem uz je brnkacka. Takze pokud si nezaheslujete (nebo slabe zaheslujete) modem (takze se do nej stale pristupuje admin s heslem admin) a nedejboze mate wifi bez hesla, nebo v okoli par IT pubertaku, kteri se probouravaji do slabe zabezpecenych wifi siti, tak si koledujete o maler.

Upgrade firmware neni nic sloziteho. O2 to ma primo na svych strankach -> https://www.o2.cz/osobni/tech…fe-hg622u.html?article=241512 Dokonce je tam i odkaz na stazeni posledniho firmware.

Apropos ted me napadlo... skoro kazde zarizeni ma v sobe logy. Huawei je ma v Maintenance -> Logs. Zde muzete prolezt logy a zkontrolovat, kdo kdy se pripojoval.

Ale nejlepsi je proste zaheslovat wifi, skryt jeji SSID (nebude videt ve vyhledavanych wifi sitich) zaheslovat modem a nastavit filtrovani MAC adres (nepripoji se zadne jine zarizeni, nez to, ktere v modemu nastavite)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.08.16 10:50

Opět děkuji za vyčerpávající odpověď.

Heslo k wifi nikomu nesdělujeme a modem je zaheslován tak,že si kolikrát ani já nemůžu vzpomenout

Když kouknu v modemu na firewall,z více možností Firewall Level = Telefonica user

Zabezpečení je pouze WPA_PSK.

WPA encryption - AES.

Mám změnit něco z těch tří údajů,uvedených výše? Určitě tohle není nejsilnější hladina odporu

Maintenance logs bylo vypnuto.

Jo,mám nastaveno filtrování IP adres,to může být?

Díky

Datum: 12.08.16 11:22

Urcite pouzit WPA2

Filtrovani IP adres muze byt, ale musi byt nejak smysluplne nastaveno. Ma urcite smysl, kdyz mate staticke adresy. Pokud mate dynamicke musite sladit DHCP server s rozsahy vaseho filtrovani a tim to filtrovani ztraci smysl. Nebo pote nastavit rezervaci IP adresy. Proto se nastavuje MAC filtrace, protoze MAC adresu ma kazde zarizeni stalou, zatimco IP adresu muze mit pokazde jinou (zalezi opet na nastaveni DHCP serveru a jeho rezervaci IP adres)

Ohodnoceno: 0x

Od: houl
Datum: 12.08.16 11:04
záleží co je to za modem(model)
možné to sice je, ale je to hodně okrajová záležitost.
nějaké podezření?
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.