Stažení WINDOWS 7 Home Premium nefunguje?

Od: Datum: 09.08.16 11:29 odpovědí: 5 změna: 09.08.16 14:00

Zdravím, mám problém

nedávno mi odešel v notebooku hardisk (HDD 750GB) a budu si kupovat nový .

Problém je že budu potřebovat stáhnout i WINDOWS 7 Home Premium a dokonce mám i licenční klíč zespodu na notebooku...

Ale když při stažení z oficiálních stránek Microsoftu zadám před stažením KLÍČ - píše mi to Chyba - Vypadá to, že kód Product Key, který jste zadali, je pro software předinstalovaný výrobcem zařízení. Pokud vás zajímají možnosti obnovení softwaru, kontaktujte prosím výrobce zařízení.

Poradí někdo?

Díky za každou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pc®
Datum: 09.08.16 11:49
Ohodnoceno: 2x

Od: trautenberk
Datum: 09.08.16 12:06

Sice to má 5,2 GB ale zkusím to - jen dotaz, když budu mít úplně nový harddisk (SSD) a prázdný, půjde to tímhle rozjet a nainstalovat?

A ještě když to má 5,2 GB jak to vypálím? Když DVD má 4,5 GB?

Datum: 09.08.16 12:39
Já měl na jednom DVD tři edice win7. Velikost kterou uvádíš je teda dost přehnaná. Pokud bys i tak chtěl takovou verzi použít musel bys ji mít na flešce a v biosu počítače nastavit first boot device na boot z usb. Teď si vzpomínám že se mi doma dokonce válelo 700mB Cédéčko s verzí portable sdmiček a bylo funkční. Takže 5 giga je hrozná darda. To že ti půjde použít klíč z jednoho notebooku na druhým a budeš tak mít opet legální system, není tak jistý jak bys si predstavoval. Výrobci hodně dávají do počítačů takzvanou OEM verzi systému windows. Ta je levnější než klasická přenosná licence a počítač se pak dostane na trh za lepší cenu. Bohužel OEM licence je vázána na jedinou základní desku počítače a do jiných počítačů je nepřenosná.
Ohodnoceno: 0x

Od: pc®
Datum: 09.08.16 14:00

Tak to hoďte přes Rufus nebo Yumi na USB. (ale musí se instalovat z USB2, ne USB3) Vypadá to, že tam jsou všechny edice instalačky, možná tam budou i aktualizace, ale nevím, nestahoval jsem odtud.

Zkusím kouknou, zda nenajdu jiný odkaz.

doplněno 09.08.16 14:24:

Jak jsem koukal, sehnat W7 Home premium je problém

Tady bude asi potřeba registrace

http://technet.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/default.aspx#searchTerm=windows%207&ProductFamilyId=0&Languages=en,cs&PageSize=10&PageIndex=2&FileId=0

Tady by měl být přímý link - 4,2 GB

http://www.servispckupka.cz/m…talacniho_dvd_s_windows_7.php

Od: anonym0
Datum: 09.08.16 13:02

A proc proste neudelat to, co vam pisi. Kontaktuje vyrobce notebooku, jestli vam poskytne pristup k instalaci windows. Pokud ne, resil bych to dal.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.