Free antivir?

Od: Datum: 07.08.16 08:46 odpovědí: 10 změna: 15.08.16 10:49

zdravim, nejaky vyzkouseny free antivir co najde/znici na HDD viry/malware atd pls? dik


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.16 09:06

Co lidi používají, tak AVG, Avast, Avira, na malware apod. jsou zas jiné programy. univerzál na všechno bohužel neexistuje. Dle mého názoru asi nejlepší z antivirů je NOD 32, bohužel zdarma je jen asi na 30 dnů, pak je hodně omezený.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 07.08.16 09:12
avatar

AVG pro (placená verze) je zdarma díky prodlužovacím licencím časopisu CHIP. Používám na svém hlavním PC, kde mám banku. Také mám ještě https://www.kb.cz/bezpecnost/klient/ speciálně kvůli zkušenosti s nabouráním do internetového bankovnictví.

AVAST free mám na PC u dětí - považuji ho za rychlejší, méně náročný na výkon.

na malware - https://www.malwarebytes.com/mwb-download/ , pak ještě používám http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Ale samozřejmě jsou další a další. Během celého roku jsou pravidelné testy různých firem, kde se dozvíte, že loňský TOP je najednou 10tý v řadě.. Ale kvůli tomu nebudu každou chvilku měnit antivir.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xart®
Datum: 07.08.16 09:29
avatar

Můžete zkusit COMODO Antivirus, je free i pro komerční využití http://www.comodo.com/home/in…ty/antivirus.php?s_track=7639. Jestli chcete scanner vyzkoušejte třeba HerdProtect http://www.herdprotect.com/index.aspx nebo jak psali výše pro domácí užití AVG, AVAST atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: scv®
Datum: 07.08.16 11:53
avatar

Kdysi jsem používal NOD32 / Smart Security od Esetu, ale jak žral víc a víc systémových prostředků, musel pryč. Na některých PC jsem zkoušel free i placené verze Kasperskyho a Bitdefenderu a s těmi jsem byl tenkrát nadmíru spokojený. Na dalším PC mám dnes Aviru free - scan má slušný, ale nějaká real-time ochrana se moc nekoná (v placené verzi samozřejmě ano.. tedy údajně ano). Když jí naservírujete malware až pod nos, všimne si ho, ale jinak.. *nevi* Jenže podobně to bude u většiny free programů. Od toho mají více verzí. Chcete falešný pocit bezpečí? Stáhněte si náš Free *. Chcete o 5 % větší pocit bezpečí? Zkuste Basic *. Ochrana na internetu ve verzi Pro (dalších +5 %)? Přihoďte ještě pár stovek.. A co takhle náš nejlepší produkt - MegaGigaUltra Anti-cokoliv? Neodhalí sice více než 30-40 % hrozeb, ale má rovnou několik tlačítek navíc a slevu 3 % na každý 10. rok používání!

No, asi jste pochopili, že antivirům už moc nefandím :-D zažil jsem PC s Avastem, NODem i jinými AV, které skolil ve své době naprosto běžný vir a neopatrný uživatel a AV software ani nepípnul. Na PC, kde mám důležité věci, mám Linux a antivirus je tam jen kvůli havěti ve Windowsech. A pro zajímavost - @jmlc zmiňoval Top 10 - tak zde je letošní. Tak kdopak zaplatil za reklamu nejvíce tentokrát..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 15:14

Zdravím, antivir doporučuji Aviru nebo avast! AVG v žádném případě.. Na malware je výborný Malwarebytes Anti-Malware, jen při instalaci musíte zakázat instalaci free premium účtu a kdyžtak CCleaner a RogueKiller. Doporučuji používat tu Aviru a párkrát do půl roku projet PC těma třema prográmkama.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.08.16 15:50

Stačí se podívat do historie, už to tady bylo X krát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 19:57
avatar

Na malware i klasické viry je velmi dobrá Zemana - osobně vyzkoušeno (vyčistila počítač i od takového malware, které jiné free antiviry odstranit nedokázaly). *palec*Jinak to měla být spíše DEMO verze, ale už ji mám mnohem déle, než byla stanovená doba, a stále funguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 07.08.16 21:11
avatar

víte, ony některé "anti" nejsou ani tak ochranné, jako spíše penízetahací - nějaký free vám najde 10 věcí a nahlásí kritický stav, přičemž profi verze AVG, AVAST, Antimalware atd nenašli nic... Hurá, toto bude lepší, koupím si plnou verzi...

Přitom se to chová samo jako vir.

Zemana neznám - tedy program, Zemana prezidenta znám...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 21:30
avatar

To je pravda, ale není to případ Zemany - naštěstí :-D . Dá se z počítače normálně odstranit, ale jsem ráda, že ji mám. Jinak ten název je pro Čechy zábavný, ale myslím, že je to nějaký americký (?) antimalware. *smich*

Na malware, o kterém mluvím - produkty společnosti Mail.ru - neplatilo nic z toho, co jsem zkoušela. Ať už AVG, CCleaner, Eset, Avast - nic. Měla jsem tedy neplacené verze od tohoto všeho. Natrápila jsem se s tím více než rok a potom jsem někde na internetu našla Zemanu a ukončila jsem to jednou provždy. Neříkám samozřejmě, že jiné antimalware nefungují, osobně vyzkoušený mám ale tento, proto jsem ho také uvedla. :)


doplněno 07.08.16 21:46:

Tady se dá stáhnout, jsou zde i informace - http://www.stahuj.centrum.cz/…noucelove/zemana-antimalware/

Já jsem ji tedy stahovala jinde, ale stejnou verzi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.16 10:49
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.