E-mailová adresa - @jmenoprijmeni.cz - nápad

Od: Datum: 06.08.16 20:12 odpovědí: 15 změna: 19.08.16 21:45

Zdravím, zaregistroval jsem si vlastní doménu (př. jannovak.cz) a rád bych i vlastní e-mail s tímto doménovým jménem. Nenapadá vás někoho trefné "uživatelské jméno"? Např.:

- posta@jannovak.cz

- mail@jannovak.cz

- ja@jannovak.cz

Předem díky za vaše nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.16 20:39

Dobrý den,

já bych asi volila jan@jannovak.cz, to ja@ mi nepřijde moc vhodné např.při hlášení e-mailu do telefonu, takhle by to bylo určitě srozumitelné, ale toť jen můj názor ;)

Pěkný večer!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.08.16 20:42

zaměstnání@jannovak.cz - houslista@ - zemedelec@

mistobydliste@jannovak.cz - hradcany@ - spořilovsky@ - kolinsky@

comamarad@jannovak.cz - rizek@ - plzensky@

Od: wamp®
Datum: 06.08.16 20:43
Pošta je zastarale "Spěšnovedství."
Spesnovedství@jannovak.cz

Od: deadinside
Datum: 06.08.16 21:06

Pěkné slovo, ale zřejmě bych jej nechtěl někomu hlásit do telefonu. *smich*

Datum: 06.08.16 20:46
Klasika je info@, ale pokud je jannovak název firmy pak jan@ dává smysl v pohodě.

Datum: 06.08.16 21:11

V této chvíli bude e-mail jen pro osobní účely. Info se spíše hodí pro firmu, imho.

Od: hm®
Datum: 06.08.16 21:15

A to je firemní, nebo soukromá adresa? (aha, už to vidím doplněné - adresa je pro soukromé účely)

Klidně by mohlo být i "jannovak@jannovak.cz".

Navíc se snad ty mailové servery dají nastavit i tak, že všechny maily se špatným "jménem" házejí do určené schránky. Takže ono by nakonec mohlo být úplně jedno, co by před zavináč kdo napsal.

Datum: 06.08.16 21:52
Tzv mailovy koš nedoporučuji. Po pár měsících chodí taková kvanta spamu, že to není moudré. Měl jsem je a musel zrušit. To fakt nešlo.

Datum: 06.08.16 22:10

Mě osobně se nejvíc líbí mail@. Ale možná bych to změnil na mailto@.

Datum: 09.08.16 21:35

Vídím to asi na mail@. S mailto@ by někdo mohl bojovat např. v tel. rozhovoru.

Datum: 10.08.16 00:51

Zdravím,
co třeba
osobne@jannovak.cz
majitel@jannovak.cz
admin@jannovak.cz

Od: witty1
Datum: 10.08.16 07:57

Co třeba honza@jannovak.cz
nebo
novak@jannovak.cz?

Datum: 10.08.16 09:39

Zalezi zdali je to soukrome nebo firemni a pro jake ucely ma slouzit - ono i firemni email pro dejme tomu hrackarstvi muze byt trochu "ulitlejsi" email nez firemni email pro advokatni kancelar. To same plati i u osobniho emailu. Pocitat dopredu s tim, ze email Vas bude doprovazet i na skole, pri hledani zamestnani, v kolektivu ruznych pratel atd

Vzdycky si rikam, kolik asi bylo pri vytvareni emailu adresatovi let, kdyz dostanu email z "sweet_pussy@email.cz" nebo "pivniborec@email.cz" atd... zkratka uz dopredu to o odesilateli neco vypovida.

Taktez nepredpokladam, ze se domena jmenuje skutecne "jannovak"..

Takze bych zvolil takovy email, ktery se bude dobre pamatovat, dobre diktovat do telefonu a nebude v kolizi s domenou. Napr kdyby to byla firma, tak bych asi nedaval zamestnancum emaily typu "petr.novotny@jannovak.cz" ale treba "uctarna@jannovak" protoze je dost pravdepodobne, ze by lidi psali na "jan.novak@petrnovotny.cz". Je dobre premyslet komplexne uz pri registraci domeny, jake muzou nastat problemy.

Dale bych si ohlidal zdvojeni pismen. Prave ono jaNNovak se blbe vyslovuje a nechapu, proc si to rodice u pojmenovani svych ratolesti vice nehlidaji.

Takze k navrhum bych souhlasil s tim posta@ , info@, kontakt@ ...

Datum: 19.08.16 21:14

Nechal jsem si to trochu rozležet v hlavně. E-mail hodlám používat i pro kontakt s lidmi ze zahraničí, tak už se snad nabízí jedině info@ nebo mail@, jen nevím co se používá častěji.

(samozřejmě doména jannovak je pouze příklad)

Datum: 19.08.16 21:45

info@ bych použil na firemní (pracovní) mail a mail@ na soukromý

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.