Jak ukrýt na Facebooku profilovou fotku?

Od: Datum: 04.08.16 22:16 odpovědí: 7 změna: 08.08.16 05:30

Mám profil na FB, doposud jsem nedával žádné fotky a ani se nechystám - FB používám prakticky jako "telefonní seznam" a sleduji některé pro mě zajímavé skupiny. A protože přes FB kontaktuji lidi, se kterými jsem se třeba 20 let neviděl, řekl jsem si, že by bylo slušné pověsit svou profilovou (úvodní) fotku. Už kvůli připomenutí, ne každý si hned vzpomene jméno... Mám taky problém pamatovat si jména

Nastavil jsem, že fotku uvidí jen Přátelé.

Jenže Teď jsem se náhodně díval z cizího počítače na stránku skupiny, kde jsem členem a díval jsem se nepřihlášený, a koukám, že moje profilová fotka je normálně veřejná, tedy že ji uvidí úplně každý, dokonce i ten, který na FB vůbec nemá účet.

Vůbec nevím, jak tu fotku zneveřejnit tak, aby ji viděli opravdu jen ti, které mám přidané jako Přátelé. Nechci, aby fotka byla veřejná. Věděl by někdo?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: grou
Datum: 04.08.16 23:38

co je to za snažení ten obrázek?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.16 00:28
avatar

Jméno, profilová fotka a hlavička jsou na FB veřejné. Nechcete-li veřejnou fotku, nedávejte žádnou. FB pak zobrazí "obecného" uživatele.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.08.16 04:13

není povinnost mít tam svou fotku - můžete tam dát cokoliv

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.08.16 00:58
avatar

Nemáte tak úplně pravdu. Pokud se někdo rozhodne profilovou fotku používat, musí to podle pravidel být vlastní fotka (podle pravidel nelze vložit cokoliv).

Pravidla ale nevyžadují použití fotky: Buď můžete použít vlastní, nebo žádnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 00:34
avatar

Ono obecně platí, pokud chcete nějaký materiál udržet v soukromí, tak jej raději nezveřejňujte nikde na internetu.. Nehledě na to, že ve chvíli, kdy zveřejníte fotku na Facebooku, vzdáváte se na ní tak veškerých autorských práv. Dejte si na místo "profilovky" třeba svého psa nebo cokoliv jiného, nikde není psáno, že na ní musíte být vy, či ještě někdo jiný...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.08.16 01:09
avatar

Četl jste pravidla FB? Profilová fotka musí být vlastní fotka, případně nevkládat žádnou. To, že spousta lidí pravidla porušuje, neznamená, že to je v pořádku.

Vložením fotky na FB se nikdo autorských práv nevzdává (autorského práva se vzdát nelze), "jenom" FB uděluje souhlas k použití vložených fotek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 05:30
avatar

profilovku vidi kazdy, u ostatnich lze nastavit prava, osobne mam na profilovce Prince

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.