Najednou nejde psát perem v windows journal

Od: Datum: 04.08.16 11:42 odpovědí: 1 změna: 04.08.16 18:31

Mám problém na notebookus windows 8 při používání pera u aplikace Deník (Journal), jiné aplikace jsou OK, funguje vždy a ihned.
Problém je ,pokud mám pero uložené v slotu notebooku (dokonce je vidět, že se odebere pár věcí v správci zařízení, když tam pero uložím nebo vyndám), tak kdýž v 80% případů když spustím Journal, tak ten program nereaguje na psaní perem.
Workaroundy jsou 2: jak možné někoho napadlo, startovat aplikaci, po té, co je pero vyndané (tedy zavřít aplikaci a hned ji znovu spustit) A NEBO již v běžícím programu kliknou na druhou ikonu (což je volba fixu místo původního pera, fix je prakticky to samé, obvykle má nastavený větší poloměr a jeho jediný rozíl oproti peru je že při přepsání jiných fixů nebo per se barvy kombinují [např azurová fix ne bo pero+ přetáhnuto žlutou fixou->zelená] a ne přepisují, po fixu by zustala žlutá to by stačilo...)

tak v 20% případech to začne fungovat a na plátno už reaguje na tahy a jde na něj psát. Nebo další věc, s úspěšností 100% je, že dám vlastnosti (Nastavení pera), zašrtnu nebo odšrtnu Citlivost na tlak, dám OK, a jednou to zopakuji.

Nyní se stala další věc ,ale, že normálě jsem to spustil s již vyndaným pérem, tudíž normálně kreslím, jediná zvláštnost je, že jsem okno Journal neměl maximalizované, ale jen na levé (nejsem levičák)půlce. V tu ránu přestalo to fungovat reagovat (ani myší, touchpadem, trackpointem, touchpadem, dotykem - * - nic z toho) + další zvláštnost ,nejde ani přepnout z pera na fix, gumu, prostě se ozve zvuk neaktivního/chybného tlačítka (třeba když v dialogu Win +R dáš zkratku alt+n). Přesto ale při pohybu po plátně kurzor má tvar štětce, štětec jde měnit jen u pera přes pravou část tlačítka (trojůhelnček dolů).

Zajímalo by mě, zda je tato chyba ,co pozoruji teď, nějak řešitelná. a co ji způsobilo. Zda také tyto problém nezpůsobují Další aplikace, které využívají pero (v pravé části plochy jsem měl sticky notes, které taky reagují na sílu přítlaku pera při čmárání)

A také co mě dost zajímá, zda jde nějak opravit první problém, že Deník nereaguje na pero, když je spuštěn a pero "uklizené". Mám pocit, že kdysi dávno to tak nešlo, ale už je to dost let.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: houfler
Datum: 04.08.16 18:31

Máte taky někdo pero k notekoku a jde vám to sproblémy?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.