Mam aktualizovat BIOS? zvýší se mi fps?

Od: Datum: 03.08.16 23:22 odpovědí: 6 změna: 04.08.16 11:16
Dobry den,koupil jsem si tento CPU and anthol x2 5200+ 65w, a mam desku k9vgm-v, moje gpu je ati hd 5450, w8.1, 2gb ram, a mam verzi BIOSu 1.2 a na stránkách msi píšou, že pro tento CPU musí byt v1.6 nebo 1.8 , ve správci úloh a v cpu-z je procesor vidět jak dvoujadrovy 2.6ghz, což odpovídá, ale jde oto jestli se vyplatí upgradovat BIOS na vyšší verzi? Jestli budu mít více fps ve hrách? Hraju jen csgo, ještě včera jsem tam měl CPU amd le-1620 1x2.4ghz, a cs go mi jelo na 20-40 fps, ted mi jede na 20-70, zvýší se mi teda fps? Nebo to mám nechat tak jak to je?
doplněno 03.08.16 23:25: Ve správci zařízení, mi to píše že zařízení pracuje správně... a všechny drivery jsou nainstalovane... Zkoušel jsem Live update 5,6 a když dam aktualizovat BIOS ,tak mi to napiše že mám aktuální BIOS, ten poslední...
Jde mi o fps
doplněno 04.08.16 07:54: Je nějaký program pro zjištění funkčnosti CPU, jestli jede na max...?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.16 23:44
Upgradem biosu rozhodně fps nezvýšíš.. Pokud deska a procesor podporují vyšší verzi biosu můžeš upgradovat, ale výkon bude stejný
Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.08.16 00:44

Nesouhlasím. Upgradem BIOSu může docílit toho, že deska začne podporovat některé vlastnosti procesoru (například nějaké sady instrukcí), které starý bios nepodporoval (musel bych se zahloubat do manuálů, abych zjistil, co by konkrétně tenhle upgrade mohl změnit, a to dělat nebudu, protože to je práce tak na 3 hodiny) Pravděpodobně v tomhle případě rychlost nezvýší, zásadní pro FPS je GPU.

P.S. vykašli se na CS, nauč se programovat v pythonu. To tě královsky uživí.

Datum: 03.08.16 23:45

Jak chceš aktualizovat BIOS, když máš podle všeho poslední verzi? Těžko porozumět tvému jazyku. FPS u takto zastaralé sestavy zvýšíš opravdu jen těžko.

Od: droubal
Datum: 04.08.16 07:35
Na stránkách msi je ke stažení BIOS v1.6 i 1.8 , ale taky je u te desky psáno ze u toho mého starého CPU musí byt taky BIOS 1.8 nebo 1.6 ... A slap až do teď..
Od: houfo
Datum: 04.08.16 10:04

Nemáš tam chybu?spíš menthol?

Od: pc®
Datum: 04.08.16 11:16

FPS se vám nepatrně zvýšilo díky tomu, že jste dal výkonnějšší procesor.

Bios na to nemá vliv, pro váš procesor je v verze 1.6 a vyšší.

Flashování BIOSu přináší jistá rizika, ve vašem případě /podle toho co píšete nahoře/ bych ho ani nezkoušel měnit, mohlo by to dopadnout špatně a nemusel byste nastartovat PC.

FPS ovlivňuje hlavně grafická karta, která musí vykreslit scény několikrát za vteřinu a HD 5450 za 900 Kč není zrovna trhač asfaltu.

Bylo by dobré se poohlédnout po lepší grafické kartě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.