Skrýt soukromou mailovou adresu

Od: Datum: 03.08.16 17:41 odpovědí: 7 změna: 04.08.16 11:05

Prosím o pomoc: na PC v zaměstnání se občas přes internet explorer (IE) přihlašuji na soukromý mail. Přesto, že nezaškrtnu "pamatovat heslo", při každém otevření IE se objeví přihlášení včetně (vytečkovaného) hesla. Pokud klepnu na "Skrýt přihlášení do mailu", vždy při opětovném přihlášení do mailu se objeví přístup na mail včetně (vytečkovaného) hesla. Jak tomu zabránit? Děkuji. W.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.08.16 17:57
avatar

Dobrý den, po ukončení činnosti vymažte mezipaměť a cookies v nastavení prohlížeče. Otázkou je, zda to můžete v práci udělat jako uživatel nebo to může udělat jen správce přes PC, který vidí také Historii (navštívených stránek) v prohlížeči. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.16 18:47
avatar

Zaměstnanci nesmějí vybavení zaměstnavatele používat pro své osobní potřeby bez souhlasu zaměstnavatele. Toto se vztahuje i na hardware (počítače) a software (Internet Explorer, e-mailový klient apod.).

Nechcete-li přijít o zaměstnání, doporučuji si sokromou koresponedenci vyřizovat po pracovní době z domova.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 03.08.16 20:14

V domovske schrance si zmeňte heslo a vickrat se v praci neprihlasujte *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kscm
Datum: 03.08.16 20:53

to zní jak za komoušků...

Lepší je zeptat, šéfa, jak se k tomu on staví než se řídit centrálními předpisy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 01:54
avatar

Zdá se, že neznáte současný zákoník práce...

Samozřejmě, že je vždycky lepší se se zaměstnavatelem dohodnout. Ale pokud se tazatelka ptá na skrytí adresy, pravděpodobně o dohodu se zaměstnavatelem nejde...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 07:21
avatar

ivzez, to, co píšete, je pouhá teorie, která nemá s realitou nic společného. Jako ajťák jsem za celou dosavadní kariéru měl pod kontrolou snad stovky firemních počítačů. Neexistuje jeden jediný, na kterém by zaměstnanec neměl nebo nedělal něco soukromého. Jde jen o to, aby to nepřesáhlo nějakou rozumnou mez (což občasné přihlášení do mailu nepřesahuje). Že by kvůli tomu někdo přišel o zaměstnání? Jedině jako záminka, ale ne jako skutečný důvod. Kvůli takovým banalitám se žádná firma lidí nezbavuje.

K dotazu: pokud je to možné, zkuste si třeba nainstalovat jiný prohlížeč (třeba firefox) a na mail se přihlašujte z něho. IE si nechte na firemní věci. Jestliže nemáte práva na instalaci, požádejte o to pod nějakou záminkou svýho ajťáka (třeba že se vám s FF líp pracuje). V každém případě, udržovat přátelské vztahy s IT departmentem se vždy vyplatí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 11:05
avatar

I já mám zkušenost, že to většina zaměstnavatelů toleruje.

Jenom na mne text dotazu působil dojmem, že tazatelka má důvod svou aktivitu skrývat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.