Změna vyhledávače

Od: Datum: 30.07.16 13:45 odpovědí: 8 změna: 30.07.16 21:27
avatar

Zřejmě od poskytovatele mám nastaven vyhledávač Bing. Protože ale není v češtině, a vyhledává kdoví co, kdekoliv na světě, není mi sympatický.

Chtěla bych změnit na Google, ale dozvěděla jsem se, že to je vlastně konkurence.

Prosím počítačové odborníky, pokud by to šlo, jak bych mohla zrušit ten protivný a nic neříkající Bing.

Děkuji předem za postup.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.16 14:31
avatar

Dobrý den. Nepíšete OS ani prohlížeč. Tak např. u Firefoxu kliknout na tři čárky vpravo nahoře a dál na možnosti. Poté na vyhledávání a v roletce nalevo si vyberete vyhledávač. Vycházím z Firefox, verze 40.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.07.16 14:32

Nejrychlejší je si nainstalovat google chrome a používat ten jako výchozí prohlížeč. Tím máte problém vyřešen.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.07.16 16:16
avatar

Pohanko, výchozí prohlížeč je nastaven v prohlížeči ► nezávisí na poskytovateli připojení k internetu, ale na výrobci prohlížeče. Pokud používáte prohlížeč od Microsoftu, máte jako výchozí vyhledávač nastaven Bing.

Asi nejsnazší postup je změnit prohlížeč (např. na Firefox nebo Chrome), v němž si můžete výchozí vyhledávač vybrat podle svých potřeb či preferencí.

Jinak u Bingu si stejně jako v případě Google můžete nastavit, kterým jazykem s Vámi má komunikovat, a kterým jazykům má při vyhledávání dávat přednost... [Pokud hledám něco specifického, vystřídám zpravidla několik vyhledávačů (včetně Bingu), protože mi každý dodá trochu jiné výsledky.]

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 30.07.16 17:11
avatar

Dobrý den, já mám BING v češtině (jazyk si lze vybrat v jeho nastavení - tlačítko nahoře a zcela vpravo. které vypadá jako "ozubené kolečko"). Můžete si také stránku Google zvolit v nastavení svého prohlížeče jako tu úvodní. A když zadáte slovo Google do libovolného vyhledávače, tak to bude první odkaz ve výsledcích hledání - a jste tam také. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.07.16 19:53
avatar

Děkuji všem rádcům, mám Microsoft, a ten to má tak nastavené, jak píše Ivzez.

Češtinu jsem také již nastavila.

Ale to chrome Google se musím domluvit se synem, do PC moc nezasahuji. Ale vidím, že to bude ono co potřebuji, s tím budu spokojená.

Od: isteron
Datum: 30.07.16 20:48

Ja používam kmeňový browser Firefox a zároveň mám inštalovaný Chrome, ktorý používam ako záložný. Veselo ich prepínam bez problémov. Zásadne nepoužívam anglo-americké Yahoo, Bing, Internet explorer, Facebok, Twitter a podobne. Mám alergiu voči angličtine. Domovskú stránku mám na Chrome, aj Firefox nastavenú Google.sk. Na emaily používam Gmail.com., Centrum email a Zoznam email.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.16 21:17
avatar

Já bych šmahem nezavrhla žádný vyhledávač, protože – jak píši výše – každý dodá trochu jiné výsledky. Yahoo používám v německé verzi ► ještě se mi nestalo, že bych s výsledkem nebyla spokojena.

Řada lidí nadává např. na Seznam, ale i ten – stejně jako např. Jyxo – občas dodá odkazy, o něž Google ani další "větší" vyhledávače nezavadí... [Záleží na tom, co člověk právě potřebuje.]

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.16 21:27
avatar

Jyxo ani neznám, se Seznamem jsem ale velmi spokojená, každý bude mít něco, to souhlas, někdy používám i Centrum.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.