Mohu odložit upgrade Windows?

Od: Datum: 29.07.16 06:35 odpovědí: 4 změna: 29.07.16 09:26

Stáhnul jsem si Windows 10 a nyní mám dotaz ohledně upgrade Windows-přijmout nebo odmítnout. Jelikož za pár hodin odjíždím pryč z domova, tak nevím zda přijmout nebo odmítnout. Mohou vyvstat problémy, které bych do odjezdu třeba nevyřešil. Když odmítnu, tak co se bude dít?

Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.16 07:09

Pokud je mi známo, tak nabídka na bezplatný upgrade končí dnes. Snažil bych se to dotáhnout do konce. Mimochodem, jste si jistý, že máte staženo?! Já jsem dělal upgrade na 2 strojích a pokud si dobře pamatuji, tak hláška přijmout/odmítnout upgrade je úplně na začátku, ještě před stažením dat. Pravda, ptá se to různými způsoby i později a klame to tělem. Já si takhle naběhl, naplánoval upgrade, windows oznámily, že je staženo a já šel spát. Ráno na mě čekalo další okno a po něm hláška stahuji 3,2 GB. Ve špičce *zed*.

Na jednom stroji jsem upgrade absolvoval bez ztráty květinky, na druhém jsem přišel o ovladač tiskárny. Toť celý můj problém. Tak se na to dívám optimisticky...

Pokud je otázka přijmout / odmítnout, tak rozhodně přijmout. Pokud by bylo naplánovat a odložit, potom je to jen otázka, zda to zvládnete dokončit v termínu a jak se MS staví k rozeběhnutým akcím...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.07.16 09:18

Po kliknutí na upgrade přijmout,se objevilo hned nebo později. Tak jsem si naplánoval datum. Je třeba zálohovat data?

Děkuji.

Datum: 29.07.16 09:26

Tak zálohovat data je samozřejmě dobré vždy..nejen při instalaci W10.

Nestalo se mi při níže zmíněných 4 instalacích, že bych o nějaká data přišel, ale na 100% to samozřejmě zaručené není.

Takže zálohujte...a upgradujte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.07.16 07:14
Doba instalace hodně záleží na konfiguraci PC. Nejkratší čas instalace mám osobně cca 40minut, nejdelší cca 3,5h. Instaloval jsem W10 na 4 PC různého stáří (od nově sestaveného PC až po 5 let starý NB) a u žádné instalace problém nenastal, vše funguje. U starších PC se ale problém občas objeví, to mám zase informace od kolegů z práce.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.