Nesoulad barev v Photoshopu

Od: Datum: 28.07.16 10:10 odpovědí: 6 změna: 28.07.16 12:32
avatar

Dobrý den, mám takový problém v Photoshopu.Jde o to, že vložím fotografii v RAW do PS, otevře se mi to v RAW editoru a problém je takový, že ta fotka v RAW editoru je oproti prohlížeči (fast stone image viewer) děsně desaturovaná.

Ve finále to znamená, že když si to prohlídnu normálně v prohlížeči, tak je fotka krásná, tóny souhlasí, hloubka ok a v tom raw editoru je to vyblité a musím to složitě upravovat, aby to vypadalo ok. JAk docílit toho, aby mi ten raw editor ukazoval totožnou fotografii jako prohlížeč? Děkuji.

Jen podotýkám že to, jak fotka vypadá v raw editoru, vypadá pak i v photoshopu samotném.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.16 10:21
avatar

Musíte si "sesouladit" barevné prostory...aby barevný prostor do kterého fotíte byl shodný s barevným prostorem Adobe PS..a následně ještě dopasovat tiskárnu ev. zkalibrovat monitor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.16 10:59
avatar

Fotím do sRGB. A je zajímavé, že v photoshopu když mám nastaven jako barevný prostor sRGB, tak se barvy monitoru v prohlížeči a v photoshopu barevně liší. A když nastavím v photoshopu barevný prostor jako profil monitoru, barvy jsou najednou úplně totožné.

Od: bokna
Datum: 28.07.16 11:12

Neprovádí spíš ten faststone nějaké úpravy? Resp. fotíš najednou raw+jpg? jak jpg v faststone liší od jpg v photoshopu a raw v faststone a raw v photoshopu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 12:32
avatar

Jak myslíte najednou raw + jpg? Prostě fotoaparát mám nastaven na raw.

Datum: 28.07.16 11:29

Odpovědi na Vaše otázky najdete na všech fotofórech většinou pod hesly RAW vs JPEG apod. Ale alespoň tohle : RAW formát v sobě má uložen i náhled v JPG formátu, ktrerý je určen k prohlížení a je na něm aplikován proces zpracování použitý na standardní výstupní JPG pokud fotíte systémem RAW+JPEG. Jakmile ale použijete RAW editor, tak dojde k otevření skutečných dat RAW na kterých nejsou aplikovány procesy např. korekce zkreslení objektivu, redukce šumu, HDR, vyvážení bílé, barevný prostor, creative style, saturace a různé jiné korekce. Já osobně používám RAW formát SONY resp. tedy formát ARW ve spojení s firemním editorem Sony Image Data Convertorem. Ten totiž implicitně načte RAW data s tzv. Camera setting(em). To je pro mě důležité proto, že převod RAW na JPG(TIFF) je u mnoha výrobců firemním know-how a univerzální editory se snaží tento převod napodobit, ale tady je to originál. Tím získám obraz téměř shodný s JPG, ale - a to je podstatné - můžu s ním dále pracovat v 48 bitovém barevném prostoru a vše korigovat podle svého (HDR, saturace, šum, korekce objektivu atd.). Pokud budu potřebovat pracovat např. s vrstvami, uložím produkt z Image Convertoru v bezeztrátovém TIFF (48 bit) a otevřu následně např. v ACDSee. Je samozřejmě důležité orientovat se i v barevných prostorech. Mě stačí sRGB a mít v prohlížeči zapnutý Color Management. Ale opakuji na fórech najdete k této problematice spoustu odborných i praktických názorů. Já jsem Vám sem přidal víceméně svůj postup.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.16 12:31
avatar

Díky za váš příspěvek. Zkusím se tedy podívat v prohlížeči na to nastavení náhledů jpeg. Já používám Stařičký Canon 40D. Formát raw je CR2.

Teď se mi konečně povedl sladit barevný prostor. Ve Windows jsem nastavil sRGB. V photosopu taktéž a v raw editoru (součást photoshopu) to samé a nyní po převodu z raw editoru do normálního prostředí photoshopu jsou barvy totožné i v prohlížeči.

Jen stále v tom raw editoru jsou fotky oproti prohlížeči malinko podsaturované, ale jenom o fous. Zkusím to v těch júeg náhledech. Děkuji vám.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.