1x

PDF jak do něj psát?

Od: Datum: 25.07.16 12:32 odpovědí: 9 změna: 03.08.16 16:12

Dá se do staženého souboru PDF psát a upravovat si ho podle sebe? Jsem teď v práci a chtějí po mě překlad, a stejnou grafickou upravu z němčiny, a napadlo mě že by bylo fajn to dopsat k tomu německýmu názvu, ale nevím jak a jestli to jde. Může někdo poradit? Děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: scv®
Datum: 25.07.16 12:44

Zkuste použít vyhledávání vpravo nahoře a zjistíte, že prakticky stejná otázka se zde v poslední době řešila už několikrát, viz. např. zde. Zkráceně: většinou to nelze. PDF není formát určený k úpravám, ale k finální distribuci, ať už elektronicky nebo k tisku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.07.16 14:24
Odpověď že to nelze, platila do nedávna. K zápisu do pdf se používaly programy tipu PDF2word které převedly dokument Do wordu a do tam se následně nechal editovat. Několik posledních verzí Adobe acrobat už ale obsahuje vpravo nahoře volbu "vyplnit a podepsat" pomocí které se už dneska dá psát přímo do PDF. Teda aspoň do formulářů. Jestli to půjde psát do prostého textu, to nevim, nezkoušel jsem to.
Ohodnoceno: 0x

Od: axus®
Datum: 25.07.16 14:39

Pouzivam free Adobe Acrobat Reader DC a ten ma zalozku Tools a v ni Moznost Comment, ktera umozni vkladat texty, preskrtavat a opravovat, kreslit, komentovat, prilepovat poznamky a spoustu dalsich veci...

Ale samozrejme nahradit text novym jako ze se puvodni text smaze, to ne. To leda nasimulovat textovym polem s bilym pozadim, ktery zakreje puvodni text.

Ohodnoceno: 1x

Od: veronica
Datum: 25.07.16 14:51

V LibreOffice - dokonce se automaticky zvolí druh písma podle předlohy, ale lze psát, nebo opravovat text vždy jen po jednom řádku, tedy ne souvisle, jako při běžném psaní.

Od: damandys
Datum: 25.07.16 15:16

Ano, je to možné s programem Master PDF Editor 3. Ve zkušební verzi lze slovo v textu nahradit jiným, stejně jako ve Wordu. Automaticky se použije i stejný typ písma. Program je vhodný na nahrazování jednotlivých slov nebo vět, ale pokud je např. věta delší než na jeden řádek, program si s tím už asi neporadí. Ale nezkoušel jsem to důkladně, možná i tohle jde. Mám neplacenou verzi, je omezena tím, že se při tisku zobrazuji na stránkách nějaké znaky, je potřeba zakoupit plnou verzi.

Datum: 25.07.16 19:18

Já to označím, dám kopírovat a vložím do wordu, pak upravím a uložím zase do pdf. Někdy to ale kopírovat nejde, hlavně knihy :( Moje texty, které jsem uzložila do pdf mikopírovat do wordu jdou. Také to někdy dělám přes program, ale ten mi dost často text uloží bez háčků a čárek :(

Datum: 26.07.16 19:45

Foxit reader je zdarma, rychlejší než Adobe a lze si tam napsat doplnit co chcete.

Nebo si sežeňte Adobeb Reader profesional, cituji :

Adobe doslova vyvinul PDF. Dá tak rozum, že je také poskytovatelem nejlepšího způsobu jejich čtení. Acrobat Reader (dříve známý jako Adobe Reader) je jediný (a velmi populární), program, který umí číst a pracovat se všemi typy obsahu PDF. Pro vytváření a editaci pak budete potřebovat víc než volný Reader: budete potřebovat výkonný (a placený) Adobe Acrobat. Během let se Acrobat Reader neustále zdokonaloval a přidával další funkce, díky čemuž se stal více než jen čtečkou. Kromě možnosti číst a tisknout soubory PDF, Acrobat Reader umožňuje uživatelům také vkládat poznámky a komentáře, zvýraznit, podtrhnout a vyhledávat. Ještě působivější je skutečnost, že můžete také opatřit dokumenty digitálním podpisem - to přijde vhod, když budete muset podepisovat dokumenty, které jsou velmi daleko. Další velmi užitečnou a působivou vlastností je možnost vyplnění formuláře PDF. S širokým používáním PDF souborů se Acrobat Reader stal jedním ze základních softwaru pro téměř každého. Nemáte-li ho ještě, doporučujeme si jej pořídit. Jakmile jej začnete používat (což je mimochodem velmi snadné) brzy pochopíte, proč se tolik lidí bez něj neobejde.

Od: jentak
Datum: 03.08.16 16:02

PDF viewer Changer.

Od: houfler
Datum: 03.08.16 16:12

problém je ,že většinou to pdf má nějak rozsekaný text na řádky (v lepším případě) a nebo i na jednotlivá slova, prostě není to formát k úpravám, ale nic nebrání to otevřt v corelu a vepsat tam svý text.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.