Procesor na 100% při surfování v web browseru

Od: Datum: 23.07.16 21:17 odpovědí: 11 změna: 27.07.16 00:04

V posledních cca 14 dnech se mi nějak vytěžuje na několik sekund procesor na 100%. Používám chrome verze 52 pro win 7 64bit, ram 4gb, disk 120gb, procesor 2,99ghz x2.

Prohlížím si stránku a pak třeba kliknu na další a v tom se procesor vytíží, stránka se sekne a fuguje mi jen myš. Když stihnu překliknout na správce úloh tak mi to vždy ukazuje, že tak se děje u chrome. PC jsem skenoval antivirem a malware bytesem, promazal jsem komplet cookies, pročistil registry a defragmentoval disk. Přesto žádná změna.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 23.07.16 21:20

Nemáte náhodou více antivirů - resp. zapnuty třeba dva rezidentní štíty? Nějaký nový program za poslední dobu jste instaloval?

Ohodnoceno: 0x

Od: vernon
Datum: 23.07.16 23:20
Neaktualizoval sis před těmi čtrnácti dny Chrome? Některé aktualizace tohoto prohlížeče nejsou zrovna moc povedené...

Od: smutnasek
Datum: 24.07.16 02:05

Tak zapnuto více antivirů nemám používám jen jeden.

A ano prováděl jsem update chrome ale nešlo mi ho updatovat pořád mi svítilo oranžově, že si mám chrome updatovat, nakonec jsem ho odinstaloval a naistaloval novou staženou verzi. Jenže firefox jsem neupdatoval a též se tak děje.

Od: ben®
Datum: 24.07.16 07:28

Dobrý den, neuvádíte, zda jste také vyčistil mezipaměť prohlížečů (je dobré to udělat při mazání cookies). Pokud jde o Firefox, tak to mě ani nepřekvapuje, protože každá jeho novější verze více zatěžuje OS (trochu pomůže, když v jeho nastavení zrušíte volbu používat hardwarovou akceleraci). U Google Chrome bych také zrušil tu HW akceleraci a vypnul doplňky (pokud nějaké používáte). A mazat pravidelně tu mezipaměť a cookies. Zdravím!

doplněno 25.07.16 01:54:

Může to být problém s HW i SW. Já jsem procesor nikdy nepřetaktovával - nebyl důvod a prý to snižuje jeho životnost (což už může být důvod problému). Možná zdroj neutáhne všechny HDD, protože je zaprášený (HDD mohou být špatně napájeny a odpojovat se). Problém může být i v RAM nebo grafické kartě (pro tu můžete zkusit aktualizovat ovladač). Pokud to umíte, tak PC rozeberte, vyčistěte (i zdroj) a potom pořádně doražte veškerou kabeláž, aby tam byl dobrý kontakt (i u modulů RAM a gr. karty).

Také si zkontrolujte kabel mezi gr. kartou a monitorem (zase ho dobře dorazit).

doplněno 25.07.16 08:42:

Tak, nejdříve byla otázka pouze na sekání v prohlížeči a později i na sekání celého PC (např. při hrách).

Všechny rady, které jste již dostal, tak jste již udělal nebo je udělat nechcete. On je možná problém už v tom, že máte OS 64-bit a k němu RAM 4 GB, což není mnoho (hodně si odebere už jen OS 64-bit), Tak jako poslední radu bych měl - zvyšte paměť PC doplněním dalšího modulu RAM, aby zbylo více na aplikace a sekání snad ustane. A spuštěné aplikace, které nepotřebujete, ve Správci procesů (programů) ukončete, aby neběžely ani na pozadí. Více už neporadím.

Datum: 24.07.16 23:31

Tim to také není. Nemůže to třeba způsobovat nějaký ovladač? Nebo samotný procesor? Občas se mi totiž sekala i hra WoT, Prostě najednou hra přestala na delší dobu reagovat a tanky nešly ovládat i obraz byl nehybný.

Procesor mám přetaktovaný z 2,66 ghz , ale nelze se domnívat, že by se přehříval, protože mívám spuštěný měřič a teploty v zátěži nepřesahují 50 až 55 stupňů.

Nebo, žeby to mohl způsobovat disk nějaký? Mám dva ATA a jeden SATA. Na jednom ATA mám OS.

Datum: 25.07.16 04:48

U pc dělám pravidelně údržbu to jest hlavně vyfoukávám stlačeným vzduchem prach ze zdoje, disků, chladiče procesoru a GK. Naposled jsem počítač "debordelizoval" od prachu tak před měsícem. Ale jelikož ho mám kvůli lepšímu chlazení ve vedlejší místnosti tak v ní se tak nevíří prach a tolik se nezanáší.

Zdroj má 400w a 80% účinnost.

Datum: 26.07.16 02:43

Právě paměť je zvýšená, protože mám combo desku provozoval jsem na ní DDR1 3GB. Ale pak jsem raději zakoupil dva 2gb moduly DDR2. Úplně na začátku jsem měl jen 2GB DDR1. 4GB mám v PC tak od března tohoto roku a v začátcích se nic nesekalo. Takže pamětí to není.

Ale dnes po půlnoci jsem počítač rozebral. Čistit od prachu by ho bylo zbytečné, jelikož jak už jsem psal, čistil jsem nedávno, tak jsem aspoň přepastoval GPU a CPU.

Při demontáží CPU chladiče jsem pocítil takový slabý spáleninový zápach jenž se linul od zdroje takže už asi mám zdroj potíží->zdroj. Patrně se mi někdy v těch vysokých denních teplotách přehříval a lehce připálil.

A teď se ptám, je tedy možné, že když procesor nedostane chvíli dost proudu tak se zatíží na těch 100%? Že v tu chvíli zdroj dává nižší nedostatečný proud a tím pádem se seká i prohlížeč?

Též jsem ač nerad snížil overclock CPU na základní hodnotu to jest 2,66ghz a nastavil na AUTO plus na AUTO i frekvenci PCIE.

Ještě se podívám co mám na tom SATA disku za data a též ho odpojím(na to že má jen formátovanou kapacitu 74,5GB tak odebírá dost proudu oproti ATA 111GB. Používám ho už stejně jen jako datový, původně jsem na něj měl nastaveno pagefile, ale pak jsem to přendal zpět na systémový C:

Pak udělám zátěžové testy ve full provozu.

A vypadá to asi na výdaje na nový zdroj, uvažuji o koupi tak 450W nějakého méně značkového, ale ne zase typu EUROCASE a spol. Nyní tam mám Xilence viz obrázek.

Existuje nějaký takový nový do tak 600 Kč?

http://imgur.com/a/v2nPe

Od: jmlc®
Datum: 26.07.16 11:04

Kombinace DDR1 a DDR2 na jedné desce mi připadne neuvěřitelná, ATA HDD v dnešní době také.

Vypadá to, že za 1000,- kč na aukru či bazoši najdete s troškou štěstí 3x lepší PC, které bude mít korektní výbavu HW. Pokusy o opravu či zlepšení této staré škatule je neekonomická cesta - nedoporučuji cokoliv s tím PC mimo ekodvůr dělat.

Od: pc®
Datum: 26.07.16 11:57

Obávám se, že za 600 dobrý zdroj, který vám nezničí (byť současnou nebo budoucí) sestavu těžko koupíte /možná tak v bazaru/ a pokud koupíte zase podobný zdroj dopadnete stejně, ne-li hůř.

Použitelné zdroje jsou Seasonic, Corsair řada CX,CS, RM, RMx (ne VS !), pro vaši tajnou sestavu bych to odhadoval na

http://www.czc.cz/seasonic-ss-350et-350w/105972/produkt

pokud byste se někdy rozhodl upgradovat HW tak by stačilo tohle

http://www.czc.cz/porovnat?co…65632&code=130896&code=115970

zde je seznam (i když ne úplný) nepoužitelných zdrojů

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=938&t=1219176

Jinak za mě bych asi už přemýšlel nad novou sestavou, pokud by šlo o kancelář, tak ta se dá pořídít okolo 10.000Kč./samotná bedna bez OS a monitoru/

Datum: 27.07.16 00:04

Není tajná a je mnou poskládaná(finanční omezení)MB: Asus P5B-V

http://www.asus.com/Motherboards/P5B_V/overview/

CPU: momentálně Intel® Core™2 Duo Processor E6700

http://ark.intel.com/products…M-Cache-2_66-GHz-1066-MHz-FSB

předtím E6400 a Pentium D 930

RAM: nyní 2x2GB DDR2 800Mhz Low profile

GK: MSI Ati Radeon HD4670

http://www.msi.com/Graphics-c…512D3.html#hero-specification

Disky ATA 120(systémový dvě partition) a 80GB, SATA 80GB, SATA/USB 2,5" 250 a 160GB- používány jako datové převážně přes usb box

.Zdroj viz výše.1. nechce se mi přecházet na lepší, neboli socket 775 mi vyhovuje, tak mohl bych si tam klidně třeba Core 2 Extreme X6800 a nebo Core 2 Quad Q6700 , ale nynější zdroj by je tuplem neutáhl a navíc bych musel měnit i chlazení a to se mí též nechce. Nyní to svůj účel splňuje(sestaveno pro multiplayerovou klientovou hru World of Tanks pro Low details), až tedy na ten zdroj no. V zimě to je v pohodě.2. Aha sorry toto už není combo MB to byla ta předešlá

.3. A proto jsem uvažoval raději o koupi nového zdroje, protože z aukra starý může být už hodně "jetý"

4. Za 10 tisíc? za to mám ojetou škodovku, zbytečný luxus pro mne.5. Ptal jsem se jen na zdroj ne na uprgrade celého PC

OK. Tak projdu nabídky a pokusím se koupit dražší zdroj max do 1t a nebo nouzově až do 1,2t Kč.

Od: rv
Datum: 25.07.16 07:10

Prostě občas si některá kombinace stránka / prohlížeč nesedne. Může to být chyba prohlížeče i nevhodně vygenerovaná stránka i některé pluginy v prohlížeči. Častější to bývá u stránek s multimediálním obsahem, jestli chcete experimentovat, můžete "podezřelé" objekty na stránce postupně "povypínat" buď zakázáním některých pluginů, nebo i pomocí nějakého blokovače reklam, kde nastavíte vlastní filtr.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.