Autorska prava

Od: Datum: 21.07.16 09:03 odpovědí: 2 změna: 12.11.16 00:16

Dobry den ,chtel bych se zeptat jestli je na netu nejaka stranka ,kde by se dalo zjistit ,ktera pisnicka podleha autorskym pravum.Jde mi o pisen sovy z mazutu ,ale i jine ...zkousel jsem stranku https://www.youtube.com/music_policies ,ale nejak se mi to nezda ze by to nebylo chraneno,kdyby nekdo vedel o nejaky strance,tak bych poprosil o odkaz,kde by se to dalo zjistit ... dekuji predem za odpoved.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.16 09:54

Autorským právům podléhá vše, co vytvořili žijící autoři, a autoři od jejichž smrti ještě neuplynulo 70 let.

Zmíněných 70 let platí pro ČR a některé další země. V jiných zemích může jít o 85 i o 100 let.

Ale myslím, že Vám nejde o autorské právo, nýbrž o možnost použití písně. To zjistíte u jejího autora.

Autorského práva se nikdo nemůže vzdát. I v případě, že některý autor rozhodne poskytnout své dílo k volnému užití, neznamená to, že by se na takové dílo autorské právo nevztahovalo...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.11.16 00:16

Jednoduše pokud chceš použít píseň dále, tak se zeptej kolektivních správcu INTERGRAM a OSA, zda je zastupují či nikoliv, a pokud je zastupují, pak musíš uzavřít licenční smlouvu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.