Verze prohlížeče

Od: Datum: 21.07.16 03:10 odpovědí: 6 změna: 22.07.16 19:08

Prosím vás, jak poznám, jakou mám v pc verzi prohlížeče Internet Explorer a jak to mám aktualizovat? ČSOB InternetBanking má na stránce napsáno: Aktualizujte si svůj prohlížeč Internet Explorer. Od 12. ledna 2016 ukončuje společnost Microsoft podporu svého internetového prohlížeče Internet Explorer pro verze 10 a starší. Všechny tyto starší verze prohlížeče Internet Explorer přestane Microsoft bezpečnostně podporovat. Pokud po tomto datu budete nadále pro práci s internetem používat zmíněné verze prohlížeče, vystavíte svůj počítač zvýšenému riziku internetových útoků. Navíc ČSOB nebude v těchto verzích garantovat bezchybnou funkčnost internetového bankovnictví.Proto Vám doporučujeme používat pouze aktuální, plně podporované operační systémy a prohlížeče. Aktualizujte si tedy svůj prohlížeč Internet Explorer jednoduše na nejnovější verzi a pohodlně využívejte všech funkcí internetového bankovnictví. Bezchybné fungování internetového bankovnictví i podporu helpdesku garantujeme jen u podporovaných operačních systémů a internetových prohlížečů... http://ib24.csob.cz/. Dopředu děkuju za radu. D.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.07.16 08:07

Dobrý den, podle toho oznámení je jasné, že verze Vašeho prohlížeče MIE je 10 nebo nižší. Ověřit si to můžete třeba viz odkaz (tam klikněte na VÍCE INFO a bude to tam uvedeno). Jak přesně aktualizovat MIE Vám neporadím - neznám Váš OS Windows. Další možnost je, že si nainstalujete jiný a nový prohlížeč (např. Google Chrome nebo Firefox) a internetbanking bude spokojený. Zdravím!

http://www.mojeip.cz/

doplněno 21.07.16 21:28:

danica - přesně to nevím, ale když povolíte aktualizace celého OS, tak se Vám zřejmě nainstaluje nový OS WIN-10, což nechcete. Obecně je na aktualizace čehokoliv v PC názor různý - např. já je vždy zakazuji, ale jiní je milují. A pokud jde o to hlášení z webu ČSOB, tak to neznamená, že bude internetbanking zcela nefunkční. Zažil jsem si to u webu ČS a vše normálně fungovalo. Ovšem, já jsem později přešel ze staršího Firefoxu na nový a protože zatěžuje OS, tak mám nyní Google Chrome.

A ještě citace z webu Microsoftu: "Pokud používáte Windows 7, je nejnovější verzí Internet Exploreru, kterou můžete nainstalovat, Internet Explorer 11." Takže, zřejmě si aktualizací MIE nepomůžete.

doplněno 22.07.16 00:06:

danica - nemáte zač a díky za hudlánka. Čau .

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.07.16 22:12

Děkuju vám Bene za odpověď. Tak to nechám tak jak to je. A teď už můžu v klidu spát. Další bodíky už nelze dát, tak posílám *pusa*. Děkuju

PS: A z nerva si nic nedělejte. Já mám vaše Zdravím ráda. Zdravím, ale ne, to je vaše. Takže čau :-D. D.

Datum: 21.07.16 17:14

V horní liště prohlížeče klikněte levým tlačítkem myši na "Nápověda" a vyberte "O aplikaci Internet Explorer" ► tam zjistíte, kterou verzi prohlížeče máte.

Případná aktualizace závisí na tom, který operační systém používáte ► do starších nepůjde nocvější verze nainstalovat. Potom to můžete řešit instalací jiného prohlížeče (např. já s oblibou střídám Firefox a Operu – ale jsou i další).

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.07.16 20:24

Nainstalujte si třeba Mozilla Firefox 47.0.1, to je třeba poslední verze a jde i na starší mám jej na XP i na Win 7.

Pokud máte ráda Internet Explorer používejte jej klidně dál a na internetové bankovnictví používejte Mozillu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.07.16 21:07

Hezký večer. Všem vám děkuju za pomoc. Hodně mi to pomohlo. Mám i Firefox, ale IE používám ze zvyku a taky hlavně protože mi antivir.program píše, že je kompatibilní jen s IE. Ten je verze 11. Systém je Windows 7. Na banku chodím jen v tomto prohlížeči. Ale jsem teď z toho PC zmatená. Co jsem se tu na poradně dočetla o Windows 10 a té ikoně co vyskakovala, zalekla jsem se toho. Možná je ten W10 dobrý, ale chci zůstat u W7, mám legální balíček Microsoft Office a asi bych o to přišla stažením toho W10 co nabízí zdarma. Tak jsem zrušila automatické aktualizace. Ale asi to nevadí. Co myslíte? Mám nechat zrušenou automatickou aktualizaci nebo nastavit, ať se systém zase sám aktualizuje automaticky? Kvůli tomu IE.? D.

Od: akym®
Datum: 22.07.16 19:08

Národ je ohledně aktualizací rozpolcen; nechal bych je nastavené na automaticky, OS je potřebuje pro správný chod i kvůli bezpečnosti. Jinak ve W10 opravdu Microsoft Office není, ale dá se nahradit Libre Office.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.