XP versus WIN 7

Od: Datum: 20.07.16 03:09 odpovědí: 3 změna: 20.07.16 09:49

Zdravím,

mám dotaz. Když si nainstaluji WIN 7 32bit, dostanu se přes ně k WIN XP 32bit? Vzal bych si z nich některá data. Děkuji za odepsání.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.16 06:08
avatar

Předpokládám, že XP máte a chystáte se nainstalovat W7. Když je nainstalujete na jiný disk, nebo stávající disk rozdělítena a nainstalujete je na jiný oddíl, můžete nastavit standardní bootování W7 a v příladě potřeby můžete nabootovat XP. Zároveň v každém z OS je možné vidět ten druhý disk jako data a přistupovat k nim přes průzkumníka.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 20.07.16 06:24
avatar

Dobrý den, kolega už Vám to popsal a já doplním, že jde o tzv. dualboot (najděte si informace, jak se to dělá). Tedy, můžete bootovat po zapnutí PC buď do OS WIN-XP nebo do OS WIN-7 (také můžete mít na Jednom HDD ještě i jiný OS, ale každý na jiném oddíle). Při instalaci si musíte dát pozor na to, kam instalujete, t.j. nesmíte si zformátovat oddíl C, kde už je OS WIN-XP, ale provedete čistou instalaci např. na oddíl D (kde si dříve vše zálohujete) a následně ho zformátujete a instalujete tam OS WIN-7. V případě dvou HDD v jednom PC je to podobné (nesmíte si zformátovat ten s OS WIN-X). Data z obou OS jsou vzájemně viditelná a dostupná (já bych volil Total Commander). Zdravím! P.S. Další možnost je, že si data z OS WIN-XP zálohujete již nyní (např. na flashku) a provedete čistou instalaci OS WIN-7 na disk C. Potom nebudete už mít OS WIN-XP.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.16 09:49
avatar

Já bych disk rozdělila, data přesunula do samostatného oddílu, systémový oddíl naformátovala a potom do něj nainstalovala Windows 7.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.