Nabourání do emailu

Od: Datum: 06.07.16 16:08 odpovědí: 8 změna: 07.07.16 13:57

Dobrý den, jak mám řešit situaci při níž se mi někdo naboural na mail a zasílá z něj spamy.
Stále mi chodí zprávy o nedoručeném mailu.
Trvá to již třetí den a ikdyž jsem si změnila heslo, tak je to neúčinné.Po čtvrtém dnu mám zablokovaný účet na seznamu a nevím co s tím. Podpora nefunguje a do fora bych se musla přes tento účet přihlásit abych mohla psát, jenže to je právě to, co nejde udělat. Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.07.16 16:15

Dobrý den, založte si nový e-mail a novou adresu sdělujte pouze tomu, komu věříte. Zdravím!

doplněno 06.07.16 16:31:

Obávám se, že pokud již nelze Vašemu účtu věřit, tak bude lepší rozeslat zprávu o změně adresy.

Je to situace nepříjemná, ale klientele vysvětlitelná.

doplněno 06.07.16 17:54:

Zkuste ještě tu podporu na Seznamu zítra (dnes asi drží státní svátek): http://onas.seznam.cz/cz/kont…ktujte-nas/technicka-podpora/

Ohodnoceno: 3x

Od: novakovazdenka
Datum: 06.07.16 16:22

Děkuji za radu, nad tím už jsem přemýšlela, ale celá moje klientela má tuto adresu a není nikterak malá.

Datum: 06.07.16 18:52

Jestli se někdo naboural do mejlu a po změně hesla spamování pokračuje, je problém jinde. Ono to nabourání není jen tak, že si "někdo" cucá hesla z malíčku. Nerozesíláte si ty spamy sama tím, že máte zavirovaný počítač? Helpdesk na Seznamu vám účet odblokuje ale pokud ho váš počítač zasype spamem, opět ho odstaví.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.07.16 21:23

Přesně jak píše kolega... na 99% máte virus v počítači... něco podobného jsem před pár měsíci řešil u jednoho příbuzného. Seznam mu zablokoval email, že rozesílá spamy. Po vyčištění antivirem jsme kontaktovali Seznam aby email znovu odblokoval a bylo hotovo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.07.16 21:05

Na rozesílání spamu jakoby od vás bohužel není třeba, aby znal heslo. Ověřování odesílatele je ve světě e-mailu poměrně nová věc.

Ovšem napadení počítače nebo krádež hesla také není možné vyloučit.

Odborník by to měl poznat podle hlaviček e-mailu který je údajně od vás.

Datum: 07.07.16 13:17

Přeinstalujte si počítač, můžete mít vir v počítači, který to heslo z něj přečte. Pak to heslo změňte a ve spolupráci s tím poskytovatelem mailu to nějak zase rozcoďte.

Datum: 07.07.16 13:40

Nikdo se nemusel nabourat do vaseho uctu a ani nemusite mit zavirovany pocitac. Staci, ze se nejaky rozesilajici robot maskuje vasi emailovou adresou. Aneb spam robot rozesila miliony a miliony emailu, ale adresu pro odpovedi vyuziva Vas email. Proto Vam chodi zpravy o nedorucitelnosti. S timto nejde nic delat. Vy taky muzete na balik napsat zpatecni adresu uplne jinou nezli z te, z ktere ten balik odesilate...

Vice treba zde :

https://support.office.com/cs-cz/article/Nastaven%C3%AD-odes%C3%ADl%C3%A1n%C3%AD-odpov%C4%9Bd%C3%AD-na-e-mailov%C3%A9-zpr%C3%A1vy-na-jin%C3%BD-e-mailov%C3%BD-%C3%BA%C4%8Det-68fc2452-e98c-4425-93c0-c3e00e943f98

Datum: 07.07.16 13:57

Tohle se mi nezdá, pokud by to bylo takto, tak by to pro seznam nebyl důvod k zakázání účtu, oni samozřejmě vědí, že odesílatele je možné podvrhnout a dá se samzřejmě do určité míry poznat, že je podvržený.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.