Konektor USB? (viz foto)

Od: Datum: 19.06.16 21:22 odpovědí: 11 změna: 25.06.16 08:00

- je ten prostřední konektor pod 3,5 FDD mechanikou USBčko? (klasický A, samozřejmě);
- na co jsou ty ostatní konektory vlevo a vpravo?, resp. o čem je celá ta krabice velikosti malý mechaniky, čím se na MB připojuje apod.?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.16 21:25
Vidím tam 5x USB a 3x FireWire
Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.06.16 22:16

aha, FireWire jsou ty napravo, ale těch 5 USB - ty vlevo jsou po 2 nad sebou - co to je za typy?;
a to veprostřed je to "normální", tj. 2.0?

Datum: 19.06.16 22:23

Prostě dva USB porty nad sebou. Není to žádný jiný typ. Jestli to je 1.1 nebo 2.0 to nelze určit, záleží co je tam za základní desku. Hardwarově se jedná o stejné porty.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.06.16 00:05

to jsou věci, mně to připadalo jako úplně jiný konektory (mimochodem, uspořádání 2 USBček těsně na sobě mi přijde dost pitomý - spousta strkátek se takhle natěsno pod sebe nevejde, v horším případě si budou vadit i v konektorech vedle sebe)

Datum: 21.06.16 20:22
Tahle strkátka v době výroby toho počítače skoro nebyla a všechny periferie měly kabel, takže nebyl s připojením problém.
Tak jako tak vidím naprosto běžné USB konektory.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.06.16 23:35

tak jsem se stal šťastným majitelem tohoto PC a i když tomu ještě sám nějak nedokážu uvěřit, budou to opravdu dvě klasický USBčka nad sebou - mezi nima je takovej podivnej plíšek, co vzbuzuje dojem, že jde o nějakej specielní konektor; vyzkoušel jsem to jen tak, že jsem do obou štěrbinek strčil USB samečka - bez problémů se tam zasunul, přímo za chodu to zatím vyzkoušet nemůžu, no ale budou to obyčejný USBčka
(můj odhad ohledně nepoužitelnosti pro více strkátek najednou se ovšem potvrdil, ono i ty dva kabely pod sebou by musely mít tenký konce, ale i tak je to zajímavá krabička, vůbec jsem netušil, že něco takovýho coby modul zvící 3,5 mechaniky existuje)

Datum: 25.06.16 07:22

přeji klidné nervy s takovou "mašinou" ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.06.16 08:00

no, k tomu si možná založím pár dalších otázek, ale to bude na dlouho, první fáze bude omytí přístroje (mimochodem, vysoce mě (ne moc příjemně) překvapilo, že nedisponuje žádným resetovacím tlačítkem (? - přitom to bylo součástí ještě mnohem starších beden...))

doplněno 25.06.16 08:08:

(anebo je to naopak - vepředu je (podle toho, jak se chová při zmáčknutí) pouze reset, vypínač je jen vzadu? - to je ovšem taky podivný uspořádání)

Datum: 20.06.16 11:46

Vlevo 2 Powered USB porty, pak 1 USB port, dál 3 FireWire

https://en.wikipedia.org/wiki/PoweredUSB

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.06.16 15:03

nojo, ale konektory na fotce (byť nedostatečné na detaily) evidentně postrádají ten výřez...

Datum: 20.06.16 15:47

Možná jen není vidět ... zde je detail na můj skener, kde taky není moc vidět, ale přesto tam je a být musí, protože by neseděl konektor ... Nebo je to nějaký naprosto jiný port, který jsem teda ještě neviděl

doplněno 20.06.16 15:55:

mimochodem. I na te wiki je vidět, že ten výřez v šasi je tam naprosto zbytečně, protože ta "pojistka" je az uvnitř toho konektoru ... stejně jako u konektoru RJ45, který je hned vedle a u něj žádný výřez nevidíte. A ikdyby tam byl, tak to neznamená, že by to přestal být konektor RJ45

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.