Downgrade Windows 10 64bit na 32bit

Od: Datum: 17.06.16 14:19 odpovědí: 7 změna: 24.06.16 09:58

Zdravím fórum, mám PC na Windows 8 64 bit a potřebuji upgradovat na Windows 10 ale 32 bit. Je to kvůli účetnímu softwaru, který pro desítky potřebuje 32 bitovou verzi. Poradíte jak to udělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 17.06.16 14:32

koupíte si novou licenci - downgrade z 64 na 32 bitů nelze provést

doplněno 24.06.16 13:32:

Dobrý den. první reakce nebyla přesná a týkala se vlastně nadpisu. Tj. pokud už máte nainstalováno W10 64bit, nelze změnit na 32 bit. V případě nové instalace (upgrade) věřím komentářům níže - tj. že to je možné, ale samotného by mne taková věc opravdu nenapadla - není důvod to dělat.

Novou instalaci starého programu lze provést v režimu kompatibility - takže na instalační soubor kliknete pravým tl.myši, dáte "odstranit potíže s kompatibilitou" - nabídne verze systému, ve kterých v historii mohlo fungovat. Vyberete tu správno - např. zmíněnou XP SP2 (ideální verze pro všechny starší programy) - a držíte palce, aby to fungovalo podle potřeby.

Ohodnoceno: 0x

Od: pc*
Datum: 17.06.16 15:29
Ohodnoceno: 1x

Od: pc*
Datum: 17.06.16 15:33

Nejde mi doplnit odpověď, musíte pouze zachovat verzi Windows, takže pokud máte Home, můžete mít upgradovat na Home, pokud máte Pro, tak můžete zase upgradovat na verzi. Pro a je jedno jestli 32 nebo 64 bit.

Od: mirazbira
Datum: 23.06.16 12:08

Tedy když mám licenční číslo pro Windows 8 64 bit, chci aktivovat Windows 10 ale 32bit, jaký je postup? Upgrade Windows 10 se mě neptá jakou chci verzi. Musím tedy stáhnout čistou instalaci Windows 10 a tam použiju licenční číslo z Windows 8? nebo jak to je? Podotýkám že Windiows 8 jsou aktivované a používané ve verzi 64bit a potřebuji přejít na Windows 10 32 bit. Novou licenci pokud možno kupovat nechci. Díky za tip

Datum: 23.06.16 16:22

Jak píše uživatel pc* - použít klíč z windows 8

Odtud stahnout nástroj pro vytváření windows 10 media a ridte se pokyny, co jsou uvedeny pod odkazem "cista instalace pomocí USB ci DVD"

https://www.microsoft.com/cs-…z/software-download/windows10

A tady máte videonávod, jak zjistíte svůj produktový klíč, aniž byste musela instalovat programy třetích stran

doplněno 23.06.16 16:34:

Jinak nez se vrhnete do preinstalace, tak vyzkousejte jeste kompatibilitu. Kliknete na setup programu pravym tlacitkem -> vlastnosti -> kompatibilita a nastavte treba windows XP SP3 a zkuste instalaci znova.

Datum: 23.06.16 16:29

Pokud vím, tak na 64 bit spustíte 32 bit aplikace a 64 bit. Na 32 bit pouze 32 bit. V tom případě pokud máte 64 bit spustíte 32 bit. Tak nevím v čem je problém. A upozorňuji že 32 bit pojme jen 4 GB ram paměti, zbytek bude nepoužitelný (teda pokud máte v pc víc jak 4 GB ram)

Ohodnoceno: 1x

Od: mirazbira
Datum: 24.06.16 09:58

@trevor® Nejsem odborník ale myslím, že toto s jistotou tvrdit nemůžete. Sám výrobce softwaru tvrdí že Windows musí být 32 bitový pro správnou funkci. Tedy asi tam nějaký technický rozdíl bude. Ale nebavme se o tom proč to tak musí být, otázka zněla jak to udělat. Momentálně zkouším postup vygenerování instalace na 32 bitovou verzi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.