Jak, v čem rozřezat fotku na xxx dílku?

Od: Datum: 16.06.16 21:19 odpovědí: 5 změna: 18.06.16 20:30

dobrý den

mám nějakou fotku na formát np A1. chci ji ale rozřezat na np 30 části. Každou část pak chci si uložit na extra "papir" a vytiknout to. Jak tu fotku rozřezat? existuje na to nějaky program kde si nastavim na kolik části ji chci rozřezat a ono mi to uděla? Nebo jak tohle udělat ve photoshopu, abych to rozdělil nějakyma čarama a každý dílek pak uložil do nového okna?

děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: crate*
Datum: 16.06.16 21:24
Ahoj,
Mozna ti pomůže tento odkaz, ale je mozny, že to nesplní tvé pozadavky. Přiznám se, ze jsem to nez kousek.
http://technet.idnes.cz/stahn…c=A090428_215348_software_dvr
Ohodnoceno: 0x

Od: jofa®
Datum: 17.06.16 09:05

Nevím jestli existuje speciál program, ale jako náhradní řešení na 9 výřezů v Zoneru toho docílite tímto způsobem.. Za prvé: Výsledný rozřezaný jednotlivý obrázek musí mít nějakou tisknutelnou velikost, kterou musíte změnou rozměrů dopočítat. Předpokládám, že víte o čem budu psát a co dělám. Fotku rozřezat na 9 dílků je snadné v Úpravy-specifický ořez.. Originál nejdříve (foto 3:2) upravíte v rozměrech na rozměr dělitelný třemi, třeba 6000 px x 3999 a namnožite na 9 ks. Ve spcifickém rozměru postupně u každé uložené posunuté o jedno okno zadáte rozměr 2000 x 1333 a ořźnete -uložite. Poté ve specifickém rozměru posunete okno na další a uděláte to samé atd. Budete mít 9 přesných výřezů z originálu. Prakticky s každým uloženým výřezem lze udělat to samé. Přepočítat na blízké rozměry dělitelné třemi a namnožit 9x. Pokračovat stejným způsobem výše. Takto budete mít 81 výřezů 666 px x 444px. . Musíte ale vědět jak velkou výslednou, jednotlivý výřez , fotku chcete vytisknout. Nejde to do nekonečna s kvalitou. Musíte vědět jaké jsou parametry pro tisk různých rozměrů. Tady to už nebudu rozebírat. Jen jsem naznačil, poměrně snadný postup na základní ořez 9 výřezů.

doplněno 17.06.16 09:38:

Ukázka na 9 foto

Datum: 17.06.16 09:38

Zkuste Poster Printer

Datum: 17.06.16 09:55

Split JPG Into Multiple JPG Files Software

Nahrajete obrazek, zadate pocet radku, pocet sloupcu, vystupni slozku a tradáá.

Zde odkaz na software, kde je i ilustracni video:

http://www.sobolsoft.com/splitjpg/

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.06.16 20:30

díky za odpovědi, ty programy dobre akorat mi nevyhovuji v maličkostech. Za navod na zoner diky ale mam jen photoshop a nakonec si to nějak udělam v něm.

díky ale všem za rady

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.