Upgrade cpu - zatím neúspěšný

Od: Datum: 16.06.16 21:04 odpovědí: 3 změna: 19.06.16 00:53

Ve svém compu jsem vyměnil procesor a po spuštění system nenaběhne, hned po zapnutí se ozvou tři dlouhé pípnutí ( pak pauza a stále totéž dokola ). Snažil jsem se vyhledat řešení na netu a došel jsem k následujícímu závěru: - vyměnit moduly RAM 1,65 V za jiné 1,5 V nebo méně. Rád bych slyšel/četl vyjádření něko z vás v "poradně", jak byste tuto věc ( rozumným způsobem) řešili.

pův. procesor - core i3 2120 ,nově instalovaný - core i5 3570K ( starší, použitý ) , deska Intel DH67CL - B3, RAM dual 2x2 GB 1333 MHz 1.65 V .

tři otázky : 1. má smysl výměna pam. modulu(z 1,65 na 1,5 V)? Nejsem si tím jistý. 2. Mohu použít paměť 1600 MHz 1,5 V ( frekvence podle podpory Intelu ano, o napětí se tam nezmiňují ) 3. Bude nezbytná úprava sw Biosu?

Podíval jsem se na stránku podpory od Intelu, kde jsem nezjistil žádný problém,co se týká hw , pouze doporučení (pro tento případ - výměna hw ) zkontrolovat verzi BIOSu - ale nevím užívanou verzi, protože se do Biosu teď nepodívám ( manuál k nové desce nebyl ), kromě toho jsem nikdy sw biosu neupravoval, i když jsem si všechny pc skládal sám. Proč jsem došel k tomu, vyměnit RAM - na dotaz na kompatibilitu Sandy bridge a Ivy bridge jsem našel na fóru radu, že pro Ivy bridge doporučuje Intel RAM 1,5 V a méně. Další poznatek z diskuse ( a z knihy ) - tři dlouhá pípnutí = chyba Ram, Wiki v článku o Sandy / Ivy bridge uvádí : jsou kompatibilní, ale záměna může vyžadovat úpravu sw (zřejmě sw Biosu ).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 16.06.16 21:15

Když zapnete zcela bez RAM, jede nějak jinak? Byl "nový" procesor opravdu funkční?

doplněno 19.06.16 13:48:

souhlas s @pc

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.06.16 22:41

pro jmlc : (Odešel mi modem,neměl jsem net, proto reguji až teď ). Bez Ramky je to stejné, o tom, že cpu je funkční mám pochyby, zatím jsem vrátil původní dvoujádro a vše je při starém - ok. ( prodejce tvrdí, že až do vyjmutí z desky byl v provozu, funkční ).

Od: pc*
Datum: 19.06.16 00:53

Pokud už vám PC běží zjistěte verzi Biosu (buď se dostanete do Biosu nebo použijete nějaký software, AIDA64, apod.)

Vy jste měl procesor druhé generace i3-2120 pro který stačí verze BIOSu č 0105

nyní jste dal do desky novější generaci (č.3) procesoru i5-3570K (kterou třeba po 2 letech nemůže vaše deska znát) pro kterou je potřeba BIOS č. 150 a novější viz tabulka

Takže to vidím na špatnou verzi BIOSu a bude ho nutné aktualizovat (flešnout) Návod najdete na Youtube, mělo by to jít klasicky z BIOSu. Zkráceně - Nahrajete rozbalený BIOS na prázdnou flešku, dostanete se do BIOSu a tam provedete aktualizaci. Každý výrobce to má trošku jinak, tak si najděte, jak se to dělá na Intel deskách.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel/DH67CL.html

Pokud jsem dobře hledal, tak BIOS by měl jít stáhnout ze stránky Intelu zde:

http://downloadcenter.intel.c…98/Intel-Desktop-Board-DH67BL

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.