Retušování fotografie

Od: Datum: 14.06.16 13:39 odpovědí: 9 změna: 24.06.16 13:18

Dobrý den,

prosím o radu jak se dělá, když mám 2 fotografie a potřebovala bych 1 osobu z fotografie vyměnit a místo ní dát tu z druhé fotografie..Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 14.06.16 15:30

Vložením obrázku do obrázku. Má.li to vypadat věrohodně, tak to není žádná legrace. Musí být obě foto k tomu vhodné a pokud jste v žádném editoru s fotografií nepracovala, tak výsledek nebude uspokojivý. Zjednodušeně napíši, že oříznete obrys osoby (nástroj pro výběr) , což není vůbec snadné (rozevláte vlasy. nos atd.) a vložíte, překryjete osobu na původní fotografii. Ale! Pokud bude zcela pozičně jinak, musíte předem připravit místo pro vložení. Vyretušovat část původní osoby a oklolí, doplnit přostředím, třeba klonováním a potom vložit osobu. Dále zvolit ostrost obrysu, rozmazání obrysu, sladit barvu, stíny atd. Kombinací postupu je víc. Pokud to je jako nějaká legrační záležitost v záměně, tak budíž. Několik let dělám s editorem ale řeknu popravdě, pustit se do toho, bych si hodně dlouho rozmýšlel.

doplněno 14.06.16 15:40:

Doplním, že něco jiného je vyměnit obličej na nějakém skupinovém tablu, kde kouká jen hlava a něco jiného celou osobu na foto kde je jednou s hlavních v kompozici.

Ohodnoceno: 0x

Od: ria®
Datum: 14.06.16 15:48

Soulas s jofou, že fotky musí mít stejné rozlišení, ale pak už je to poměrně jednoduché.. myslím i pro laika.. Postavu zkopírovat, očistit okraje, původní fotku zaretušovat, aby neprosvítala za okraji, sjednotit barevnost.. klidně bych na to mrkla, otázka pár minut

doplněno 14.06.16 16:20:

:) záleží na pozadí.. já bych postupovala tak, že bych holku nejdřív z fotky vyretušovala, jako by to tam nebyla až pak na místo nakopírovala druhou fotku. například ty rozevláté vlasy taky nejsou problém, vpodstatě se ořízne zhruba úče, do měka se vymaže a pod vrstvu s novou postavou se vloží ještě vrstva .png vlasů, některé vzorové se dají koupit, jiné se najdou free na netu.

doplněno 14.06.16 21:13:

Byla bych grafička naprd, kdybych si pod tím představovala něco obtížnýho a časově náročnýho.. :D.. zadavatelce jsem poslala mail adresu, tak pokud pošle fotky, napíšu, kolik času mě to stálo :)..

Datum: 14.06.16 16:01

ria: Tak to smekám. Já bych si na fotku kde se třeba drží kluk s holkou za ruce a vyměnit jednu osobu za jinou, aby to vypadalo věrohodně dlouho rozmýšlel. Rozumějte, foto osob ze dvou tří metrů, děvče rozevláté vlasy větrem atd.

Datum: 14.06.16 19:54

ria® : A mohla bych Vás poprosit, že byste mi s tím pomohla? Já jsem s tím ještě nikdy nedělala, byla bych ráda za každou pomoc. Jestli mi napíšete Váš e-mail, kam bych poslala fotky.

Datum: 14.06.16 21:06

Jako nic proti, ale výsledek té otázky pár minut bych taky rád viděl.

Datum: 14.06.16 22:27

ria® : Chci se zeptat, kam jste mi poslala Váš e-mail, nenašla jsem od Vás žádnou zprávu..

doplněno 14.06.16 23:50:

Ve vnitřní poště od Vás zprávu nemám.

Datum: 15.06.16 02:27

ja bych jen dodal, ze cisteni predem je kontraproduktivni :) prvni napasovat noveho cloveka, a pak az preretusovat, co tam nepatri :) u rozdilnych rozliseni tu ostrou predlohu "zku*vit" preukladanim jako jpg nez se kvalita vyrovna :)

Datum: 22.06.16 17:14

ria® :Dobrý den, tak jak se Vám daří s těmi mými fotkami? Nebo kdyby šlo jen vyměnit obličej, třeba by to bylo jednodušší...

Datum: 22.06.16 20:21

Lucka12... : Taky by mne zajímal výsledek pokud by bylo diskrétně možné. Měla to být práce na několika (pár) minut.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.