Jak vložit url odkaz do OpenOffice Writeru?

Od: Datum: 12.06.16 15:18 odpovědí: 1 změna: 12.06.16 17:16

Dobrý den,
poradí mi tu prosím někdo, jak vložit odkaz na určité stránky do textového dokumentu OpenOffice? Jak zkopírovat url a vložit odkaz do dokumentu vím, ale jak mám udělat, aby ten odkaz byl ukrytý pod nějakým slovem nebo slovním spojení v textu?
Abych nějak vysvětlila jak to myslím, uvedu příklad. V textu tohoto článku http://www.nekultura.cz/komer…-a-levne-pelechy-pro-psy.html je pod slovy "Psí pelechy" ukrytý odkaz na webové stránky. Po kliknutí na tyto 2 slova, se odkaz otevře. Jde to takto nastavit pouze na www stránkách, že jde pod určitá slova v textu ukrýt odkaz nebo to lze takto udělat i v textovém dokumentu?
Pokud to lze i v OpenOffice Writeru, jak toho docílím? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.06.16 17:16
avatar

Dobrý den, používám LibreOffice, ale doufám, že princip je stejný. Takže, do dokumentu, který tvoříte vložíte (nebo zapíšete) do textu odkaz (Hyperlink). Na tento odkaz klepnete pravým "myšítkem" a v té nabídce si vyberete možnost Upravit odkaz (Edit Hyperlink).

Vyskočí okénko, kde nahoře vidíte ten odkaz a pod tím je také možnost Text - a tam zapíšete slovo či slova. Potom je volba Použít (Apply). Snad Vám to pomohlo. Zdravím!


doplněno 19.06.16 17:44:

Tak, už jste na to přišla? Bylo to tak, jak jsem Vám psal?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.