Lokalizace SIM

Od: Datum: 11.06.16 17:13 odpovědí: 7 změna: 17.06.16 19:01
Dobry den,da se urcit poloha starsiho mobilniho zarizeni,ktere ma v sobe sim kartu zakoupenou z trafiky a je k internetu pripojena bez wifi. Dokaze někdo takovy telefon/sim vyhledat? At uz legalne nebo nelegalne.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 11.06.16 17:47

Zdravím, prakticky každý telefon je dohledatelný. Záleží pouze na prostředcích protistrany, délce spojení atd. Třeba metodou triangulace Vás ve městě zaměří s přesností cca pár bloků. Mobilní telefon lze dokonce na dálku zapnout a tak sledovat osoby ještě přesněji, podrobnosti samozřejmě nikdo nedá.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.06.16 20:28

Opravdu? A proč tedy, když někoho hledají, jsou bezradní, když je telefon vypnutý? Docela mě to zajímá.

doplněno 12.06.16 08:02:

trtr Datum: včera 17:47
píše - Mobilní telefon lze dokonce na dálku zapnout

Proč to tedy operátor nedělá, když nemůžou někoho najít a telefon je vypnutý? O to mi právě šlo. Protože když je telefon zapnutý, tak v tom problém nevidím, že ho zaměří a je jedno s jakou přesností, mě zajímalo, když je vypnutý...co potom.

Jestli i vypnutý telefon lze zaměřit. Že když je něco vypnuté, tak to nežije, není pro mě novinkou.Takže dokonce i to vím že citace od rádce...Takže konkrétně zapnutý telefon se snaží spojit s nejbližší BTS...také pro mě není žádné novum.

Pochopila jsem z odpovědí, že když je telefon vypnutý, na dálku se zapnout tedy nedá a ten telefon prostě nelze zaměřit. Jestli nemám pravdu, jak to tedy je? Při vypnutém, ne zapnutém telefonu? Díky za odpověd.

doplněno 12.06.16 10:45:

Protože mám tablet s GPS, tak jsem si už před několika lety nastudovala, co to je a jak to funguje. Ale asi neumím správně pokládat otázky...děkuji za odpovědi a váš čas.

Takže, když v posledním čase se hledalo několik mladých lidí, nenašli se přes vypnutý mobil, protože tedy neměli mobil s GPS, tak tomu rozumím, že mě najdou jen se zapnutým mobilem, nebo vypnutým, ale s GPS v mobilu. Snad se z odpovědí tak domnívám správně. Protože to právě mě zajímalo.

http://mobil.idnes.cz/krabick…c=A090712_233931_navigace_hro

http://www.jachting.info/viewtopic.php?t=7601

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.06.16 21:42
Protože na starším mobilu, bez gps modulu, to vyhledává pouze podle mobilního signálu a to je tak s přesností na kilometr a více? Ve městě průšvih a v lese taky nic moc, ale s gps modulem v mobilu je to s přesností na 2 metry. Proto se mimochodem vypouští evropský systém Galileo s přesností 1-2 cm, pro ty bezpilotní auta a různé nesmysly...

Datum: 12.06.16 01:44
Protože, když je něco vypnuté, tak to nežije. Jakmile zařízení zapnete, tak baterka sviti, zvonek zvoni, elektronika přijímá/vysila.. proto,kdyz zařízení funguje, tak ho mužem videt( světlo), slyšet (zvonek) nebo elektronicky dohledat (zařízení hledá,nebo naslouchá). Takže konkrétně zapnutý telefon se snaží spojit s nejbližší BTS neboli retranslancni stanici. A "otuka" se minimálně se třemi, a v tu chvíli se použije triangulace a v tu chvíli jsme doma... zaměření je cca do par metru.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.06.16 10:06

dafina. Alesak Ti už odpověděl. Staré typy nemají zabudovaný GPS modul. Takže když ho vypneš (vybije se baterka) je přijímač mrtvý. Má-li GPS modul tak ten vydává signál i při vybité baterii. Z těchto důvodů třeba "nekalí živlové" :-D používají ke komunikaci staré Nokie. Nehrozí jim, že je někdo podle mobilu najde.

Datum: 12.06.16 10:37

sebod - Nehrozí jim, že je někdo podle mobilu najde.

Tak to fakt koukám, já vždycky myslela, když mám zapnutou i starou Nokii, že mě operátor najít může, aspon tedy přibližně...

Datum: 17.06.16 19:01

Čím je ten GPS modul napájený při vybité baterii? To by mě opravdu zajímalo.

Jinak samotný GPS modul žádný signál nevydává, to je jen přijímač. Taktéž by mě zajímalo, jak GPS zjistí svoji polohu, když nemá alespoň trochu výhled na oblohu?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.