YouTube po mně chce souhlas, nevím o co jde?

Od: Datum: 10.06.16 21:26 odpovědí: 7 změna: 11.06.16 00:16

Hezký večer, chtěla jsem si na YouTube najít nějaké video a koukla na mně stránka s okénkem, abych odklikla "souhlasím" s Google a co já vím? Nabízelo to nějaké možnosti, ale já se v tom nevyznám. Co mám dělat? Poradíte? Předem děkuji za rady a za vysvětlení... - pt

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 10.06.16 21:29

Důležité je, to co vy nazíváte "co já vím".

Ohodnoceno: 0x

Od: pt®
Datum: 10.06.16 21:34

"a co já vím" Prostě nevím, co mám udělat, abych si něco s PC nepoškodila. Zda kliknout na souhlas, nebo vybírat nabízené možnosti, proto se ptám, zda se to někomu také stalo a jak se zařídil...

Od: hm®
Datum: 10.06.16 23:07

*hk* se asi snažil napsat, že když nevíme, na co se to ptalo, nemůžeme říct, co jste měla udělat a jestli na tom vůbec záleželo. Takže příště buď opsat nebo "ofotit" apod. ten dotaz.

Datum: 10.06.16 23:00

A není to toto?

Připomenout pozdějiZkontrolovat

Připomenutí ohledně ochrany soukromí; YouTube, společnost Google

Jestli ano, přihlašte se a odklikněte, ano, přečteno.

Jestli ne, odklikněte ne a hotovo.

Datum: 10.06.16 23:36

tak jsem udělala fotky.

Je zajímavé, že na Google chrome mně jdou videa z YouTube normálně...

Od: hm®
Datum: 11.06.16 00:10

No, Google Vám dává na vědomí, že během používání jeho stránek si o Vás uloží maximum informací, které se mu podaří získat, včetně stylu Vašeho chování na stránkách, že si Vás označkuje, do prohlížeče si uloží cookii a kdykoliv v budoucnu se bude snažit Vás automaticky identifikovat a tyto získané znalosti různým způsobem využít. "A to vše dělá jen ve Vašem zájmu a v zájmu ostatních uživatelů." Dokud mu to nepotvrdíte, asi Vás nepustí dál na své stránky.

Nedělejte si z toho těžkou hlavu, jak je tam uvedeno, není to žádná novinka, jen to Google výslovně oznamuje. Koneckonců takové šmírování dělá protřednictvím velkého množství různých běžných webových stránek už dlouho, takže o Vás má těch informací už teď mraky a zabránit mu v jejich sběru nedokážete.

S Google_chrome (můj názor) to nedělá možná proto, že jste něco takového odsouhlasila už při instalaci toho Chrome a Chrome sám mu poskytuje těch užitečných informací ještě víc, než dokáže webová stránka.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.06.16 00:16

"hm", moc děkuji za vysvětlení...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.