Programování v Pascalu

Od: Datum: 08.06.16 15:33 odpovědí: 5 změna: 09.06.16 18:52

Dobrý den, chtěl bych si procvičit vytváření programu v Pascalu a nevím jak ten program vytvořit. :/ Prosil bych o nějakou nápovědu a jak mám začít. Předem moc děkuji za dobré rady, které mi pomohou.

První příklad je, že mám napsat program, který vypíše všechny dělitele a určí jestli se jedná o prvočíslo nebo ne.

V druhém příkladu je, že mám napsat program, kde je řada čísel.První číslo je N a to mě říká, kolik bdue následovat čísel a pak by se mělo určit jestli se jdná o rpvočíslo nebo ne.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: prosimpomoz
Datum: 08.06.16 21:23

Dokázal jsem vytořit příklad první, ale prvně jsem si udělal vývojak dělitelem a pak na dalším papíru jsem zjistil,zda se jedná o prvočíslo nebo ne. Každopádně teď nevím, jak to mám dát dohromady :( Poradíte mi prosím?

Od: hm®
Datum: 08.06.16 22:25

Pořád nevím, co vlastně potřebuješ. Nejdřív bych zkusil napsat co nejjednodušší program (třeba jen tradiční výpis "Ahoj, světe!"), abych zjistil, jak se pracuje s programovacím prostředím a jak se udělá spustitelný program. Až tohle budeš umět, tak jen přepíšeeš ty svoje papíry do jazyka a je to. Ale tady je právě ta otázka, co ti vlastně nejde?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.06.16 22:35

První úkol sjme už vyřešil, nevím si rady s tím druhým úkolem. :( nevím, jak to mám napsat, nevím, jak to má vypadat. takže byl byl bych moc rád, dkyby jste mi aspoń poslali v náznacích. Když to uvidím,jak to má vypadat, tak mě to docvakne. Předem děkuji

Datum: 09.06.16 10:06

Napiste sem radeji zneni onech uloh, nez vase popisovani "mel bych udelat" , protoze pro priklad dve neni znamo dost informaci na to, aby sel onen program napsat. Rada jakych cisel? Nahodnych? Nebo N+1, N+2 .. N+N? Nevime vubec vztah mezi vytvarenim one rady. To musite znat, jinak nejde napsat program. Jinak pokud jste uz zvladl priklad jedna, tak druhy se lisi jen pridanim cyklu. Aneb vyctete z obrazovky (readln) zadane cislo N a date cyklus: (for promenna:=1 to N do) a uvnitr vlozite ono vyhodnoceni, zdali je to prvocislo ci ne a vypis onech cisel (writeln) plus samozrejme to, jak ma vypadat dalsi cislo ... (cislo:=cislo+x)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.06.16 18:52

Díky, už jsem si to udělal. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.