Síťové protokoly

Od: Datum: 05.06.16 10:05 odpovědí: 4 změna: 05.06.16 19:59
avatar

Zdravím. Je tomu asi tři dny a nemohla jsem otevřít počítač. Mám nový stolní Lenovo a Win.10 Mám neustálý problém se zavíráním počítače na noc. Vždycky se mi tam objeví: "Tento program brání ve vypnutí" u toho je maličká ikonka, není poznat o co jde. napřed jsem zkoušela na to kliknout,abych věděla o co jde, ale nic se neotevře. Už jsem o tom tady psala, ale všechny rady které jsem poslechla, problém neodstranily.Prostě nevím co za program brání ve vypnutí. Já vždycky všechno ručně pozavírám, není možné abych na něco zapomněla. Zkušela jsem čištění počítače a nepomohlo to. Pod tou hláškou je napsáno "přesto vypnout", když to stihnu, kliknu na to a počítač se vypne. Ale když to nestihnu, tak se začne točit kolečko vypínání ale počítač se sám nevypne, musím vypnout knoflíkem kterým zapínám. A to prý dobře není. A asi to je pravda, protože se mi právě stalo, že jsem druhý den počítač vůbec neotevřela. Připojení k síti nefungovalo. Ve vyhledání problémů mi napsali, že prý: "V tomto počítači chybí jeden, nebo více síťových protokolů, zkuste tyto opravy spustit jako správce, nebo obnovte výchozí nastavení síťových protokolů *sok**ee*. Tak jsem volala na O2 aby mi pomohli. tam mi jeden kluk říkal co mám dělat a já mačkala co mi řekl. Odpojil mne od mé Wifiny a připojil na Ethernet. Ale výsledek byl stejný. Tak mne vracel zase zpátky na mou Wifi, ale v tom to naskočilo. Tak jsme to vracení přerušili. Ale druhý den to bylo to samé. tento počítač není připojený na Wifi a to ethernet že prý je neznámý. Tak znova telefon na O2 a tam mi řekli, že si mám sehnat buďto "ajťáka", nebo u nich objednat placené připojení k Wifi přes telefon. Zvolila jsem si placené připojení. Tak jsme to přes telefon zvládli připojit zpátky, ale pořád mi leží v hlavě ty síťové protokoly. Kam se poděly? A co je to zač?. Já se ho ptala a on mi řekl abych si toho nevšímala. Nojo, ale co když se mi to znova objeví a zase nedostanu do počítače? Když jsem spustila automatické hledání problémů, tak to píše pořád to samé a že prý problém nebyl odstraněn. To vím taky že nebyl. Ale jak vznikl, když já nic nemačkala? Já hlavně problém s tím vypínáním. Už se bojím počítač vypínat, ale když je pořád zapnutý, tak i když jde spát, tak mu to pořád modře bliká v tom čudlu na straně. Co mám dělat, už jsem z toho zoufalá. Kam se poděly ty síťové protokoly a co to je zač? Děkuji. *uf*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 05.06.16 10:28
Najdete si nekoho kdo tomu rozumi a opravi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 10:38
avatar

Jo, kdybych někoho takového znala, tak se na něj obrátím. Nezbývá mi než naložit počítač na kolo a odjet s ním k opraváři. Ale asi mi to neudělá na počkání a o to mi jde. No, ale mezi tím jsem si tu otázku vyťukala i na internetu a koukám, že v tom nelítám vůbec sama a že to je velmi běžný problém. A souvisí to s tou desítkou. jsou tam rady jak na to. Všechno jsem si opsala ručně do sešitu, protože až se mi to zase stane, tak bych se tam samozřejmě nedostala. Takže až se to zase stane, tak než poštráduju k opraváři, zkusím ten uváděný postup.

Ale děkuji. Stejně je ještě problém s tím vypínáním.

Od: vojtal*
Datum: 05.06.16 19:29

Myslím, že nejlepší bude zálohovat data z počítače a počítač obnovit do továrního nastavení. Taky by mohla pomoci instalace nejnovějších ovladačů ze stránek support.lenovo.com. Více se takhle na dálku nedá poradit.

Vojta, Lenovo Ambasador

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 19:59
avatar

Vojtal, zálohovat neumím. Já jsem našla návod jak spustit příkazový řádek (CMD) jako administrátor a v něm spustit příkazy. Jsou celkem tři, nebudu to tady vypisovat, protože jste Ambasador, tak víte o co jde. Obnovit do továrního nastavení ale nedoporučují a toho se já bojím a dělat to nebudu. Na té stránce co jsem našla má úplně ten samý problém spousta lidí. Popisují to tam tak, jako bych to psala já. Takže to je problém s tou desítkou. Já tu desítku měla přednastavenou už v tom počítači když jsem ho loni kupovala. Stačilo kliknout, ale sama jsem to nedělala, udělal mi to tady jeden šikovný kluk, který byl u mne na návštěvě. Jenomže je to námořník a teď je zase v čudu a vrátí se zase až za dlouho. Ale děkuji i tak.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.