Záloha z Windows 7

Od: Datum: 04.06.16 09:07 odpovědí: 2 změna: 04.06.16 10:19
avatar

Hezký den, mám v záloze pár důležitých dokumentů a tabulek, nějaké fotky a hudbu. Vešlo se na tři flešky 16GB, proto nemám žádný externí HDD. V notebooku je Windows 7, při jeho pořizování jsem k tomu koupila ten balík pro domácnosti s programy Word,Excel,OneNote atd. Chci se zeptat, to co vytvořím ve starém notebooku s W7 a zálohované něco málo na fleškách, otevřu to resp.bude to "kompatibilní" na novém notebooku, v kterých už je W8, W10? D.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.06.16 09:15
avatar

Dobrý den, obecně - druh OS Windows by neměl být rozhodující pro otevření oněch souborů. Důležitější bude, jestli tam nainstalujete opět stejné programy, ve kterých jste soubory vytvořila (balík pro domácnost). Potom to bude fungovat.

Nebo to třeba otevřete v nějakém programu, který je součástí nového OS či si nainstalujete jiný program, který to otevře (např. bezplatný Libre Office). Zdravím!

P.S. Pokud jde o hudbu a fotky, tak tam problém nebude žádný. Možná u těch dokumentů.

doplněno 04.06.16 10:29:

Nemáte zač. Ano, to může být problém, že ten balík nepůjde nainstalovat - ovšem, zkusit to můžete, protože v době, kdy jste to kupovala zřejmě ještě nebyl další nový OS. A ono se to může podařit instalovat a rozběhnout. S přehráváním hudby problém nebude a fotky také zobrazíte - buď v tom, co bude v novém OS nebo si nainstalujete nějaký lepší program. Ten Libre Office je kompletní balík pro dokumenty na úrovni MS Office, ale je zdarma. Pokud jde o ty dlaždice v novém OS, tak to lze přepnout na okna a vypadá to potom stejně tak, jak to máte nyní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.06.16 10:19
avatar

Děkuju za odpověď. Na krabici toho zakoupeného balíku jsem četla, že to je kompatibilní jen do W až do XP,7. Byla to licence pro více PC a na jeden ještě zbývá, tak mám smůlu a do nového s W8 nebo W10 to už asi nepůjde. Ale mám radost, že se najde jiná možnost a "bezplatná". A že hudba a fotky půjdou. Děsí mě představa, až notebook s W7 dodýchá, a já budu chtít nový přístroj a je k mání jen to s těma kostkama. Hezký den. D.


doplněno 04.06.16 10:50:

Tak děkuji za dobré zprávy, budu mít větší radost z nového přístroje, když to půjde přepínat. D.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.