OS se sám upgradoval na Win 10

Od: Datum: 02.06.16 17:41 odpovědí: 9 změna: 26.07.16 00:25
avatar

Počítač mi připravil značné překvapení. Večer jsem ho vypnula a v noci jsem s hrůzou na monitoru objevila 75% upgrade na Win 10 z původních Win 7. Už jsem to raději nechala doběhnout a dokonce se mi ta změna i líbila, ale jen do té doby, než jsem si chtěla dohrát hru ( hledačka Špidla ). Hra se sekala, šla neskutečně pomalu, ale některá jiná nešla spustit vůbec. Ještě jsem vyzkoušela svou oblíbenou Criss-Cross staženou z www.stahuj.centrum.cz, tak ta si nepřizpůsobila rozlišení a nešla taky hrát vůbec. Nepomohlo ani vyčištění disku a CCleanerema dál mne nic nenapadá. Taky mi chybí nastavení domovské stránky ( používám Seznam ), musím se vracet po jednotlivých krocích. Některé změny jsou příjemné, ale bez her přijdu o skvělý relax. Poradíte co s tím? Děkuji :)


doplněno 23.07.16 12:54:

https://www.poradte.cz/pocita…sam-upgradoval-na-win-10.html


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.06.16 17:59
avatar

Dobrý den, poradíme, ale musíte nám napsat, jestli si chcete OS WIN-10 ponechat a rozchodit tam hry nebo se ho včas zbavit a vrátit se ke svému původnímu OS. Pokud jde o domovskou stránku, tak tu si zase nastavíte (v nastavení) svého prohlížeče. Pokud jde o hry, tak ty přeinstalujete, resp. odinstalujete, pročístíte registr CCleanerem a uděláte novou instalaci. Ovšem, hry, které nejsou určeny pro OS Win-10 zřejḿě ani nerozchodíte. Pokud se chcete tohoto OS zase zbavit, tak to Vám poradí jiní. Zdravím!

doplněno 02.06.16 20:22:

Nemáte zač. No, nějaké problémy budou, ale mohlo to být i horší. Někomu třeba nejde zvuk či je nespokojen v OS WIN-10 s něčím jiným. Tak, snad Vám to bude fungovat (nebo si poradíte).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.06.16 19:53
avatar

Rozhodla jsem se, že si Win 10 ponechám i když nejspíš budu muset překonávat řadu obtíží. Vyzkoušela jsem dle rady jednu z her odinstalovat a při pokusu o novou instalaci se zobrazila hláška, že k tomu potřebuji nainstalovat DirectPlay a taky se to hned zrealizovalo. Tím mám zachráněny Špidlovky, které jsou určeny i pro Win 10, třeba se časem objeví nějaká utilitka, která umožní rozběhnout i ty starší. Bohužel, CrissCross, což je počítačová verze hry Scrabble, jsem pro Win 10 zatím nenašla, ale já se tak snadno nevzdávám. Díky :)

Datum: 02.06.16 20:27
avatar
Benovi "palec" a Vam radu:
Windows 10 jiz nepodporuji tzv. "XP mode" od Microsoft, ktery slouzil k tomu, ze jste si doinstaloval(a) do novejsiho operacniho systemu(OS) software, ktery vytvoril virtualni prostredi shodne s OS windows xp.
Aplikace (at uz hry, ci programy) , ktere nefunguji v OS windows 10 nyni muzete rozbehnout pomoci virtualizacnich programu tretich stran, napriklad Virtualbox od Oracle. Viz google, stahuj, slunecnice atd...
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.06.16 22:04
avatar

VirtualBox od Oracle jsem stáhla a nainstalovala, jenže si nevím rady, jak hru spustit. Zkusila jsem ji odinstalovat a znovu nainstalovat, tak to nefunguje. Momentálně se mi jedná hlavně o CrissCross2, já na tom trénuji. Můžu poprosit o podrobnější návod? Děkuji :)

Datum: 03.06.16 13:49
avatar

Nevšiml jsem si, že ten CrissCross jede, ale chápu dobře, že jen ve špatném rozlišení?

Zkusil jsem si totiž onu hru stáhnout a spustit na "stejném" stroji (Windows7 s přechodem na Windows10) a stejné chování, jakoby uřízlá obrazovka. Nicméně jsem zmáčkl F9 na přepnutí do okna, poté znovu F9 na přepnutí Fullscreen a od té doby je to v pořádku. Zkuste.*jasne*

Ale kdyby to náááhodou nešlo, tak na onom exe souboru CrissCross2 klikněte pravým tlačítkem ->Vlastnosti ->záložka Kompatibilita -> zaškrtnout "Tento program pustit v režimu" a ve vyhledávacím poli zadejte Windows 7, případně Windows XP.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.06.16 14:17
avatar

Jo, to by šlo. Po prvním zmáčknutí F9 je sice obraz o něco menší, ale hrát se dá, po druhém zmáčknutí je moc velký, ale co je FullScreen netuším. Možná by to chtělo ještě nějak doladit, ale jsem spokojená. Já se tu zatím neflákala, kompatibilitu jsem vyzkoušela jak s Win 7, tak i XP, ale to nefungovalo. Virtualbox jsem si taky vytvořila pro sedmičku i Xpéčko, ale stejně nemám instalační disk, tak to asi zas všechno odinstaluji. Teď už mi jede úplně všechno a přechodem na Win 10 jsem získala řadu nových možností - třeba přes MS Edge se dostanu na oblíbené stránky i bez prohlížeče. Já totiž ráda používám IE a ten má časté poruchy. Všimla jsem si, že spousta programů se při upgrade přeinstalovala a co se úplně poztrácelo, jsem si stáhla znovu. Díky díky díky *tanec* a *pusa*

Od: ctenar*
Datum: 03.06.16 04:12
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 19:26
avatar

mě se to stalo taky, zavolala jsem na Microsoft a poradili mi přesný postup, jak to zakázat, už si postup bohužel nepamatuji. Já ho nechci obě mé kamarádky s 10 mají problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 00:25

Hlavně, že každej druhej tvrdí, že všechno se opraví půjde líp, ale chudák uživatel se s tím musí potrápit, aby to zas chodilo,tak jak to chodilo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.