Odcizení notebooku

Od: Datum: 01.06.16 17:46 odpovědí: 7 změna: 02.06.16 23:26

Dobrý den,chtěla by jsem se zeptat na postup ohledně policie včetně snížení ceny na téměř 50 procent za notebook který je starý 8měsícú

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.06.16 17:49

Dobrý den, tak se klidně zeptejte - hlavně srozumitelně a popište, oč Vám přesně jde. Zdravím!

doplněno 01.06.16 19:08:

Takže, policie odcizený NTB našla a nyní je na služebně ve Vyškově? Tak doložíte pořizovací cenu fakturou nebo paragonem.

Ohodnoceno: 0x

Od: katkahrbackova
Datum: 01.06.16 19:04

Dobrý den,stala se mi taková věc,byl mi odcizený notebook který mají policajti tady ve Vyškově,tak jsem se chtěla zeptat jak to je s cenou odcizeného notebooku

Datum: 01.06.16 20:05

To už tam mají okopírované,byla jsem včera znovu na výslechu a policajt mi řekl že jestliže mám NTB z roku 2015 tak dostanu 5 000-6 000 jako škodu,že to nebude ta částka 8 099 kterou NTB stál

Od: hk
Datum: 01.06.16 17:54

Policie potřebuje vyčíslit škodu/cenu, aby věděla, zda jde o tr. čin (nad 5 tis Kč) a dále do statistik. Je pouze na vás, jakou uvedete cenu do protokolu, je to vaše výpověď, kterou podepisujete. Pro uklidnění - odhad vám vzniklé škody nemá pro vás žádné negativní dopady, pokud je škoda nad těch 5 tis. Důležité je, abyste měla fakturu/účetenku za nákup. Mimochodem, já bych tu tržní cenu odhadl tak max na 75% kupní ceny, pokud je notes bez sebemenšího poškození.

Datum: 01.06.16 19:07

Dobrý den,cena notebooku je nad 5 000 a poškozený není jinak účtenku a ostatni papíry od notebooku mám

Od: neo*
Datum: 02.06.16 23:14

jen se zeptám je hodnota notebooku navýšena o zakoupené softverové licence obsažené v notebooku?

Datum: 02.06.16 23:26

Policie si může vyčíslovat co chce. Nejsou to znalci, jsou v tomto laici jako všichni. Jde jim o to, aby škoda nebyla více jak pět tisíc. Pak je to trestný čin a mají spoustu papírování. Do pěti tisíc je to přestupek a papírů je daleko míň. Pro vás nemá vyčíslení žádný význam, jde jen o to, jak k nim budete vstřícná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.