Víte proč mají tiskárny

Od: Datum: 29.05.16 14:38 odpovědí: 7 změna: 29.05.16 18:08

Víte proč mají tiskárny na zapínacím tlačítku nejčastěji kosočtverec s čárkou?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.16 14:59

Protože to zmáčknu a ve většině případů to p**u udělá? *smich* ne, vážně nevím a nikdy mě nenapadlo nad tím přemýšlet :)

Ovšem jen bych rád podotknul, že se nejedná o kosočtverec, ale o čtverec postavený na špičku ;)

Tak jako tak mi stačilo asi deset sekund k dohledání odpovědi:

Vysvětlení je poměrně jednoduché – jde o piktogram s názvem Start of Action(IEC 60204-1) a není tedy divu, že jím většinou zahajujeme tisk či kopírování. O tuto symboliku se stará Mezinárodní elektrotechnická komise se sídlem ve Švýcarsku, jejíž úředníci zavedli tento symbol v roce 1973. O jeho oblibě mezi českým žactvem očividně neměli potuchy a ti se tak nadále mohou bavit nejen u školních tiskáren.

Konkrétní tvar vznikl podobně jako tradiční symbol pro on/off, tedy spojení číslovek 0 a 1.

Více na: http://www.zive.cz/clanky/5-veci-ktere-jste-o-sve-tiskarne-nevedeli-ale-dost-vas-prekvapi/sc-3-a-182561/default.aspx

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.05.16 15:21
Ne je mi to jedno :-D
Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.05.16 15:58

Vzpomínáte, za komančů byl vtip: Před pjerestrojkou , v pjerestrojce l<. :-D

Datum: 29.05.16 17:44

Přesně tak, jak uvedl uživatel nade mnou, jedná se o standardizovaný symbol, ze kterého je dopředu dobře zřejmé, k jaké funkci bude přiřazené. Stejné jako kolečko s čárkou, nebo kostička s různou velikostí znázorňující v jakém stavu se má pro určitou funkci tlačítko nacházet. Výrobky splňující určitou ISO normu se těmito nařízeními musí držet.

Od: isteron
Datum: 29.05.16 17:48

Ja mám na svojom Canone koliesko, z hora prerušené, s čiarkou.

Datum: 29.05.16 17:50

A není to na tlačítku pro zapnutí? Na tlačítku na "kopírování" jsem tento symbol teda ještě nikdy nevidel ;)

Od: vernon
Datum: 29.05.16 18:08
Ano to je symbol vypínače. Je k vidění na většině přístrojů a ovladaček.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.