HP G72 Chyba biosu

Od: Datum: 27.05.16 12:49 odpovědí: 2 změna: 28.05.16 12:52

Mám vážný problém s biosem výše uvedeného notebooku. Povedlo se mi špatně nahrát bios a teď notebok nenaběhne. Zapne se, ale obrazovka zůstane černá. Pouze když odpojím batrii od biosu, tak se objeví hláška, že ,,error battery cmos". Po připojení zase zůstane obrazovka černá. HDD není originál, takže záloha biosu tam není. Zkoušel jsem opravu přes USB, ale konrtolka na klíčence ani neblikne. Jen hrabe mechanika. Tak mě napadlo, že by to mohlo jít z mechaniky. Jenže jsem nikde nenašel postup jak vytvořit CD z kterého by se to opravilo. Pokud s tím máte někdo zkušenost, moc prosím o pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nmd
Datum: 28.05.16 11:53

To je nemilé a právě tohle je důvod, proč se nedoporučuje provádět úpravy biosu doma. Ono to vyjde jednou, nebo stokrát.. Anebo taky ne.

Mechaniku, USB a ostatní podobná vstupní zařízení neobsluhují z pohledu počítače řadiče, ale ovladače. Ovladače nabíhají s operačním systémem (nebo až po jeho startu). Moderní BIOSy tyto ovladače mají a proto se běžně instaluje hlavní OS např. z flash disku. Pokud ovšem BIOS nenaběhne, nenaběhnou ani jeho ovladače a proto nemá smysl zkoušet USB nebo CD.

Na naflashování BIOSu se používá speciální technika, v podstatě programátory, které ho vypálí do paměti. Takové zařízení se běžně doma neválí a sehnat (a obsluhovat) ho asi nebude snadné. Doporučuji se obrátit na servis, kde vám snad za nějaký ten poplatek naflashují BIOS dle vašeho výběru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neo*
Datum: 28.05.16 12:52

zkuste to tady mě jednou pomohlo vyndat baterii a znovu vložit a zapnout

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.