Jak přiřadit písmeno externímu HDD

Od: Datum: 05.06.16 23:07 odpovědí: 3 změna: 08.06.16 02:42

Ahojte, mám menší problém s mým externím diskem (WD Elements 750 GB). Po připojení ho systém vidí, ale nevidím ho já v Tento Počítač. Při otevření Správa počítače ho v Uložišti vidím také a nemá přiřazené písmeno. Ale to písmeno mu nelze přiřadit. Po kliku pravým tlačítkem myši na daný disk jesou všechny položky vyšedlé (nelze žádnou vybrat a nelze tedy přiřadit disku písmeno). Prosím jak tento problém vyřešit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 06.06.16 01:05

Restartujte PC bez připojeního disku a následně znovu připojte. Jaký má PC operační systém. Nepíšete, že by disk v minulosti byl k PC připojený - ono je možné, že je disk vadný. Mně odešel a chová se to také podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.16 06:14
avatar

Nepíšte jaký máte OS, jestli je to windows, tak nástrojem diskpart přes příkazový řádek: diskpart, list volume, select volume=x, assign letter=X. V případě že je disk zdravý by to mohlo fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomcat
Datum: 08.06.16 02:42

Děkuji za odpovědi. Mám Win XP. Myslím, že už jsem přišel na důvod proč to nejde. Disk normálně fungoval, ale nechal jsem na něho nahrát data v jiném počítači s WIn 7 a ten počítač data naformátoval v GPT (ochranný oddíl GPT), takžě mě pravděpodobně s mým XP zbyde asi jen zformátovat.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.