Slabý jas monitoru

Od: Datum: 15.05.16 09:53 odpovědí: 2 změna: 16.05.16 08:44
avatar

Hraji si nyní s monitorem Acer P166HQL (neznám stáří - je z bazaru) a nelíbí se mi podání barev - přesněji řečeno, když použiji autoconfig, tak je to celé "vyblité" a když chci použít ruční nastavení, tak jas už je na maximu a při pohrávání si s kontrastem se mi začínají ztrácet světlé odstíny. Tento monitor má LED backlight. Co to naznačuje? Na co se mám zaměřit - podsvícení, invertor, hlavní deska?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.16 08:42
avatar

Před lety jsme zakoupili velký monitor a po asi 4 letech dělal stejné problémy, které popisujete. Dali jsme ho do servisu a tam vyměnili 12 kondenzátorů, či jak se to přesně jmenuje, to už jsem zapomněla, stálo to 500 kč a monitor v krásném a bezchybném stavu mi slouží další roky dál. Myslím, že sám to nevyřešíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 08:44
avatar

Pokud ho dáte opravit, což bych Vám radila, pak si nehrajte s nastavením barev, vrátili mi ho tak, že jsem nic nastavovat nemusela. A tím jsem také nic nerozházela.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.