Poštovní spořitelna - svět odměn

Od: Datum: 09.05.16 20:42 odpovědí: 7 změna: 12.05.16 22:12

Dobrý den,

chtěla bych si založt u poštovní spořitelny k účtu "svět odměn" kde sbíráte body a ty pak proměňujete za ceny atd., pokud to někdo zná, neporadil by mi, zda je to výhodné, případně zda se dá poté zrušit pokud by nebyl výhodný?

Mám dva účty a nevím zda založit jeden který platí pro oba účty nebo dva.

Děkuji, pěkný den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 09.05.16 21:13

Doporučuji jinou banku. Zrovna ERA mi přijde jak z minulého režimu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.05.16 21:38

Pokud máte tak velké obraty, tak proč ne, body získáváte za běžný provoz, jak jste zvyklá. A jinak, všechno se přece dá zrušit.

Nevím, proč máte dva účty a z obou platíte poplatky a vedení účtu? Nebo máte on-line? Jestli můžete mít na každý účet zvlášť SO, nebo se to bude kumulovat nevím, zeptejte se na zákaznické lince, nebo osobně v poštovní spořitelně. Ten účet, který provozujete aktivně, nakupujete, platíte kartou, používáte převody apod., tak Vám samozřejmě přinese nejvíce bodů.

Mám senior účet, který je sám od sebe výhodný a Svět Odměn jsem si nastavila tak, aby všechny případné poplatky mě SO uhradil. Takže uvidíme, mám to nově. Kromě toho mám jiný účet zcela zdarma u jiné banky, pro jistotu.

Založením SO nic ale netratíte, nic Vás nepenalizuje, jenom si spoříte body, které byste nevyužila. Je to na Vás.

Od: julla
Datum: 09.05.16 21:45

Děkuji za informace od vás.

Chci se zeptat jak to máte na mysli, že odměny máte nastavené tak, aby všechny případné poplatky SO uhradil?

Pokud získám za měsíc např. 5 bodu = 5 Kč, automaticky mi to může připsat na účet?

Děkuji

Datum: 09.05.16 21:55

Nene, peníze jako takové Vám na účet nikdo nedá. Jestli máte běžný účet a třeba máte zaplatit za měsíční vedení a služby s tím spojené třeba 65 korun, tak si je můžete tímto příkazem odmazat, pokud je ve světě odměn máte naspořené. Třeba máte 150 bodů, tak Vám budou odepisovat dva měsíce a kousek, dokud tam ty peníze budou. Už si to nepamatuji, jestli to jde jenom na ty dva měsíce, a zbytek bude čekat až si zase naspoříte na celý měsíc.

Vše si nastavíte přímo ze stránek světa odměn, máte tam již přednastavené návrhy a některý si zvolíte. Je to velice jednoduché, nebojte se toho.

doplněno 09.05.16 22:02:

Je to služba, která Vám dá nějaký bonus, ale zase ho musíte někde utratit /možná tam je i charita/. Prostě se zaháčkujete, objednáte si nějaké produkty - služby u ERY a za to dostanete body. Ale tím, že máte ten produkt, tak ho využíváte a zase bance přinášíte svoje peníze. Je to kolotoč. Ale při troše opatrnosti se s tím dá ušetřit. Jak se říká ,,nechci slevu zadarmo,,*tanec*

doplněno 10.05.16 08:12:

Tak mě to dnes nedalo a podívala jsem do účtu.

Příklad:

1/ Posílala jsem synovi nějaké peníze. Má účet též u Ery. Tato transakce je zpoplatněna 2Kč. Ve světě odměn mě naskočily dva body za tuto transakci, tudíž operace proběhla bezplatně.

2/ Za vedení účtu se měsíčně strhává 34 bodů. Když budete mít 68 bodů volných, můžete mít tuto platbu odpuštěnou.

Atd. - body tedy můžete užít na hodně poplatků související s vedením účtu, karet...

Jinak, když si naspoříte nějaké body, tak je vlastně již od 1 bodu, můžete převést jako peníze na Vaše stavební spoření, penzijní připojištění, životní pojištění, doplňkové. To je asi co jste chtěla vědět, přeměna na peníze.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.05.16 21:19

Dobře děkuji vám, volala jsem dnes na infolinku a když jsem si zařídila svět odměn, vztahuje se mi to na všechny účty, tak alespoň tak

Datum: 12.05.16 21:59

Díky, chtěla bych se ještě zeptat, kdy tam ty body naskáčou? Včera jsem měla nějaké příkazy a dnes se mi nic nepřičetlo.

Děkuji

Datum: 12.05.16 22:12

Podle toho, co je to za transakci, je to totiž různé. Například: od 2 dnů do 10 týdnů. Hypotéka třeba 600 bodů do 10 týdnů po uzavření, trvalý příkaz, SIPO, platby kartou do 2 dnů po zaúčtování transakce, čerpání kontokorentu do 4. dne následujícího měsíce.

Ty příkazy by měly být do 2 dnů. Pokud byly bezhotovostní tak až po třetí transakci do dvou pracovních dnů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.