Slovo ethernet

Od: Datum: 09.05.16 17:48 odpovědí: 4 změna: 09.05.16 18:57

prosím poradil byste mi někdo co znamená slovo ethernet? prosím nějak polopatě kdybyste mi to někdo vysvětlil.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.16 17:52

Jednoduše by se dalo říct že je to ta fyzická síťová část u vás za routerem - Ethernet je především standard propojení síťových prvků - kabely, konektory, optiky

Ohodnoceno: 0x

Od: fed
Datum: 09.05.16 17:59

ethernet je podle mě drátové připojení k internetové siti přes pevnou linku.

Od: ben®
Datum: 09.05.16 18:04

Dobrý den, viz odkaz to máte (i s lopatou) . Zdravím!

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ethernet

Od: ctenar
Datum: 09.05.16 18:57

ethernet = skupina standardů, které popisují, jak propojit několik zařízení, aby si mohly zasílat zprávy

Standardy obsahují jak popis fyzického propojení (kabely, radiové spojení, modulace, parametry elektrických signálů, ...), tak formát předávaných zpráv a očekávaného chování zařízení.

Jinak vlastní slovo = ether (éter) + net (síť)

Éter, si fyzici v minulosti mysleli, je médium ve vzduchu, které umožńuje šíření radiových vln ("vysílání", bezdrátový přenos dat).

První standard ethernetu propojil zařízení vzduchem radiovými vlnami (tedy ne kabely) a proto ten způsob (standard) vynálezci pojmenovali "propojení ("síť") vzduchem".

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.