Wifi free - seznam?

Od: Datum: 08.05.16 15:50 odpovědí: 9 změna: 09.05.16 08:44
Zdarec, není někde udržovaný seznam veřejně dostupných wifi sítí? Jde mi o čr a sk...
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.16 15:59
Ano wifi map na google store, ale zdarma je jen praha a okoli za zbytek se musi platit
Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.05.16 16:00
Něco online?
Datum: 08.05.16 16:01
Na androidu existuje např program wifič. Ukáže ti nejbližší dostupné sítě v okolí.

Od: hk
Datum: 08.05.16 16:10

Jen se zeptám - jak to zjistí hesla do těch sítí?

Datum: 08.05.16 16:14
Z databáze do které přispívají uživatelé.
doplněno 08.05.16 18:05:

Nehmotnou věc nelze z principu ukrást, ale to je slovíčkaření. U naprosté většiny wifin např. v restauracích nebo podobných podnicích by ti heslo stejně řekl perzonál, program tobě i jim jen ušetří ten dotaz. Školní hesla jsou taky prakticky veřejná, když je zná třeba stovka žáků... není potřeba to nijak démonizovat.

Od: hk
Datum: 08.05.16 16:16

Hlavně, že to nekrade nic z mobilu. Díky, neznal jsem to.

doplněno 08.05.16 16:44:

Musím říci, že to je opravdu zajímavé. Dle mého krátkého vyzkoušení jde o pěknou zlodějnu, kdy se organizovaně za přispění uživatele aplikace kradou hesla k wifi sítím. Zajímavé...

Datum: 08.05.16 17:15

Jen tak na okraj, "wifi free" znamená přesný opak toho, co chtějí majitelé objektů říci. Znamená to "bez wifi" (podobně jako vidíte na žvýkačce napsáno "sugar free" - bez cukru). To, že to všude v ČR tak píší, ještě neznamená, že je to správně...

Datum: 09.05.16 04:30
Díky za tipy. Samozřejmě jsem před dotazem něco našel, ale připadlo mi celkem málo sítí.
Od: scv®
Datum: 09.05.16 08:44

Koukal jsi na tohle? Pro ČR toho asi na netu moc není, pořádný mapy a databáze fungujou spíš místama v USA a tak.. Já mám na mobilu Wifi Tracker, který umí logovat nalezené sítě vč. GPS (bohužel jen první kontakt, takže místo ani signál úplně nesedí) a na rychlý scan a zjištění směru (podle signálu) WLAN Scanner. S tím prvním jsem se zkoušel projít po sídlišti kolem pár paneláků a už někde kolem 30 AP se mi zasekal mobil, ale nakonec jsem z něj přece jenom dostal log s cca 230 AP. Sem tam nějaká volná byla.. a pár dalších "volných" ve smyslu mizernýho zabezpečení. A kdybys náhodou byl zákazníkem UPC, tak se dají využívat AP ostatních zákazníků free, ale je to jenom ve větších městech a je nutná registrace.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.