Prapodivné znaky v textu E-mailu

Od: Datum: 21.11.12 12:52 odpovědí: 12 změna: 22.11.12 01:37

Dobrý den,

dostal jsem mail od české firmy,s diakritikou,nicméně zobrazení vypadá velmi divně,místo písmen jsou čísla,zlomky,další znaky či patvary,no sotva jsem pochopil,co mi píšou.

Nikdy předtím se to nestalo,až teď. Mail je na Seznamu.

Dnes ráno jsem si chtěl vytisknout online jízdenku německých drah,bez diakritiky samozřejmě,vždycky předtím byl tisk OK,jen tentokrát je papír plný prázdných obdélníčků,plných černých čtverečků nebo jiných znaků,které ani nedokážu popsat.

kde je chyba? Já nic nepřenastavoval. Moc děkuju za info.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.12 13:22

Tak online-jízdenka už se na druhý pokus vytiskla dobře,i když jsem žádná nastavení neměnil.

Poprosím tedy pouze o názor,proč přijatý mail vypadá takto:

Datum: 21.11.12 17:58

Nejvíce se to podobá kódování UTF-8, ale nerozumím tomu, proč Seznam, který také UT-8 používá, e-mail nezobrazí korektně.

Spíše než na chybu u odesílatele to tipuji na chybu Novy.email.seznam.cz.

Od: mowla*
Datum: 21.11.12 13:31

Velmi pravděpodobně má odesilatel špatně nastavenou kódovou stránku...

A nebo ´blbne´ nastavení na Seznamu - mám dojem, že kluci administrátorští tam mají (v souvislosti s migrací) hlavu v kalupu...

;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.11.12 13:38

Takže porucha není na mém přijímači...*smich*?

doplněno 21.11.12 13:39:

S jakou migrací...?

Od: mowla*
Datum: 21.11.12 13:44

Velmi pravděpodobně ne... *smich* Pokud by byla chyba u tebe, měl bys takto ´nečitelné´ všechny došlé maily - nebo aspoň většinu...

Seznam, resp. jejich mailserver(y), migruje(í) na nový systém - nemám důvěrné info, ale domnívám se, že jde o úplně nový systém, na který postupně přenáší i ´staré´ schránky... Odhaduju, že i kdyby měli dobře udělaný testovací provoz, pár týdnů se tam mohou dít všelijaké děje... *smich*

Datum: 21.11.12 13:40

Mail je zřejmě odeslaný v kódování UTF-8 (což je správně), ale příjemce (seznam?) ho neumí korektně zobrazit. Je to v prohlížeči nebo v nějakém normálním mailovacím programu? (Thunderbird, TheBat...outlook...)

Přihřeju si soukromou polívčičku: mail na seznam.cz se snažím svému okolí zásadně rozmluvit. Čím dál tím víc mám dojem, že dělám správně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.11.12 13:43

Mám XP a Outlook Expres.

Mi už taky pár lidí radilo,ať si dám mail jinam,jen k tomu ještě nedošlo.

Poradíte,kde je to lepší? (asi kamkoliv ale něco konkrétního:),díky).

Datum: 21.11.12 13:49

já používám gmail.com

Od: ladaadal*
Datum: 21.11.12 13:53

Já teda mám mail na Seznamu nějakých 10 let a nikdy jsem neměl jediný problém, nevidím důvot změny. To budeš všem známým rozesílat nový mail kvůli jedné chybě?

Datum: 21.11.12 13:55

To je právě ten důvod,proč jsem ještě nikam nepřešel. Není to ale můj první problém se Seznamem.

Od: ladaadal*
Datum: 21.11.12 13:57

Tak pokud těch problémů máš víc a je to stoprocentně seznamem, tak bych asi taky uvažoval o změně, ale mě se ještě nic nepřihodilo.

Od: luke237
Datum: 22.11.12 01:37

Jako nejjednodussi reseni mi pripada si (docasne) prepnout kodovani cestiny u sebe. Hledej v menu sveho prohlizece nekde jako Upravit → Kodovani → a zvol jedno z: UTF-8, ISO8859-2, Windows1250 (podle toho, ktere z nich ti bude zobrazovan mail spravne).

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.