Seznam souborů na discích

Od: Datum: 07.05.16 14:50 odpovědí: 17 změna: 13.05.16 09:10

Zdravím.*slunce*

Nevěděl byste někdo prosím o nějakým Free programu ve kterým bych nějak vytvořil (nejradši zkopíroval) seznam souborů a filmů který mám na discích?.?.? Jde mi o porovnání toho jakej soubor nebo film už mám na některým z disků.

Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.05.16 14:53

Dobrý den, já používám Total Commander - i pro tento účel. Mohu porovnat adresáře, vidím název, velikost a datum souboru. Po zvýraznění textu lze i kopírovat přes schránku jako informaci a vložit třeba do vytvořeného TXT souboru. Zdravím!

doplněno 07.05.16 15:34:

lujs - to je, ovšem, nejvyšší čas se s TC naučit. Zkrátka spustíte TC a tam jsou dvě okna.

V jednom si otevřete adresář např. na disku C a ve druhém na disku D - a už vidíte, co je stejné. Neznám program, s kterým by se uživatel nemusel seznámit a jen se díval, tak to je potom těžké radit, když nic neuděláte.

doplněno 07.05.16 16:45:

lujs - TC je shareware, ale funguje i po lhůtě. Mám starší verzi a tam se musí na začátku odklepnout volba 1,2 nebo 3 - a potom normálně program běží a je zcela funkční. Ještě si tam v nastavení zvolte češtinu a dolaďte si program dle svého. Je to manažer souborů a práci v něm rychle pochopíte. Je dobrý i na kopírování souborů, přejmenování (lze i dávkově) či na porovnání velikosti nebo velikost obsazeného prostoru. Zkrátka toho umí hodně a na to přijdete časem.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.05.16 15:02

http://www.slunecnice.cz/vyhledavani/?qs=duplicity

Clonespy na vyhledáí dulplicitních souborů nebo fileanalyser na výpis

Ohodnoceno: 0x

Od: lujs®
Datum: 07.05.16 16:33

Stáhl sem si ze Slunečnice TC a hned sem to podle vašeho návodu vyzkoušel. Akorát mi to ukazuje že to je demo verze jenom na 30 dní. Dobrý. Díky.

doplněno 08.05.16 11:05:

Bene tak právě sem zjistil že mi TC nezobrazuje tak jak bych já potřeboval.

doplněno 08.05.16 11:55:

Jde o to že mám na disku několik složek a v nich filmy a já potřebuju aby mi to ukázalo všechny filmy na disku bez ohledu na složky a podsložky.

Od: ben®
Datum: 08.05.16 11:18

Dobrý den, jak konkrétně to myslíte? Nelíbí se Vám jen grafika programu nebo nevidíte všechny soubory či se okna nějak překrývají? Pohrál jste si s nastavením TC? Zdravím!

doplněno 08.05.16 16:24:

lujs - aha, už tomu rozumím. Máte v PC trochu "hokej" a děláte si pořádek. Tento Váš požadavek zřejmě TC neumí (nezkoušel jsem to, tak to vlastně ani nevím). Já mám svůj vlastní systém ukládání souborů, tak pouze porovnávám složky originální a zálohu (na jiném HDD) a tak si vystačím s TC. Já si videa řadím do složek podle názvu a složky si vytvářím dle koncovky souboru. Tak mám složku Video a např. podsložky AVI, MP4, DVD či FLV. Potom je to porovnání jednoduché (pokud se naučím ukládat hned do příslušné podsložky a nemám to někde na HDD, kde bych to ani nečekal). A pro vytvoření složky nebo přesun souborů ve složkách je ten TC výborný a přehledný (protože vidím dvě okna).

Zkuste si vytvořit také nějaký svůj systém a ten dodržujte.

doplněno 08.05.16 18:36:

lujs - jo, tomu rozumím. No, chce to ten systém a dodržovat ho. Ve filmech mám vcelku pořádek, ale v hudbě je "hokej". No, jednou to třeba také setřídím .

Datum: 08.05.16 18:32

Bene ono záleží na tom jak často stahujete z netu filmy.

Já stahuju často ale protože mám víc disků tak bych to potřeboval protřídit jestli už ten film mám nebo nemám.

Od: hm®
Datum: 11.05.16 15:20

A jak to chceš hledat? Víš aspoň koncovky názvů?

Když v TC zmáčkneš ALT+F7, zobrazí se vyhledávají okno. Do koonky Search_in můžeš napsat třeba c:filmy, nebo jen c:, v tomto adresáři (a všech vnořených) bude hledat. A do kolonky Search_for napíšeš, co má hledat.

Příklad 1: Když do Search_for napíšeš "*" (hvězdičku, bez uvozovek) a do Search_in napíšeš c:moje_filmy, vyhledá ti všechny soubory z adresáře c:moje_filmy.

Příklad 2: Když do Search_for napíšeš "*.avi" (bez uvozovek) a do Search_in napíšeš "c:" (bez uvozovek), vyhledá ti všechny soubory AVI z celého disku C.

Příklad 3: Když do Search_for napíšeš "*.avi *.mp4 *.flv" (bez uvozovek, oddělené jsou mezerami) a do Search_in napíšeš "C:;D:" (bez uvozovek, oddělené jsou středníkem), vyhledá ti všechny soubory AVI, MP4 a FLV z disků C a D.

Datum: 07.05.16 15:22

nestačilo by napsat v příkazovém řádku (cmd) něco jako

dir *.* -r> seznam.txt

doplněno 07.05.16 17:04:

Předpokládám, že máte windows. Takže kliknete na tlačítko Start, a do toho políčka úplně dole napíšete cmd a dáte enter.

Mělo by se otevřít takové nevzhledné, strašidelné černé okno. A v něm se dají psát různé příkazy. Třeba když napíšete dir (a enter), tak se vám vypíšou všechny soubory ve složce. Když napíšete dir> seznam.txt tak se ten výpis uloží do textového souboru seznam.txt (a s ním se pak dá všelijak pracovat). A tak dále.

Od: ctenar
Datum: 07.05.16 21:38

Příkazová řádka je pro současného uživatele již mrtvý dinosaurus. Před pár dny jsem se o tom zde na Poradně definitivně ujistil. Smiřte se s tím.

Dnes lidi hledají "app" nebo klikátko úplně na všechno.

Datum: 07.05.16 15:29

Bene: s TC bohužel neumím dělat. *nevi*

Totak: já nepotřebuju vyhledat duplicity ale najít jestli ten nebo onen soubor už mám. Jako když si v Mozille vyhledávám v záložkách.

Jethro: bohužel opět vůbec nevím o čem mluvíte. *nevi*

Datum: 07.05.16 17:02

Možná to je ono.. Já seznam filmu tímto programem dávam do PDF.Pak se kouknu na to co mám na exter-Disku za filmy zobrazi se mi složka Serialy a co je v ni.Mám složky:Pojmenováné-Serialy,Pamětníci,České,Cizina,Pohádky a Dedektivky.Každá složka obsahuje filmy.Při ukadání do PDF se vše rozbalí a vidim co je kde ve složce.No,ale třeba to není ono a je to pro Vás blbost,ale snaha byla.*smich*

doplněno 07.05.16 17:08:

Program:TreeSize Free

Od: hm®
Datum: 07.05.16 19:40

To, co napsal @jethro, by opravdu mohlo vytvořit a uložit požadovaný seznam, dokonce by se to dalo modifikovat třeba na hledání jen souborů *.txt nebo *.jpg apod., ale uživatelé WIN se z neznámého důvodu bojí číst a hlavně - dotknout se klávesnice. Takže i když v PC mají prostředek pro splnění svého přání, raději hodiny hledají nějaký program, kde se dá jen klikat na obrázky. (A nakonec si stáhnou nějakého trojáka.)

Takže ti doporučím taky ten TC (nebo jiný program typu Norton Commander). Konkrétně ten TC umí spoustu užitečných věcí, mj. taky hledat soubory. Jejich názvy pak může zobrazit v panelu stejně, jako by byly v adresáři, takže by je mělo jít třeba přerovnat a seřadit podle data, velikosti apod., nejen podle názvu (ovšem nikdy jsem to přerovnávat nezkoušel). Jestli dokáže vytvořit seznam, který by se dal uložit, to teď nevím.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.05.16 21:59

Měl by vám pomoci prográmek FolderScan. http://www.stahuj.centrum.cz/…ouborove_manazery/folderscan/

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.05.16 22:13

A co toto,co jsem našel na stahuj.centrum.cz: freeCommanderSouborový správce s klasickými dvěma panely. Program umožňuje standardní operace se soubory jako je tomu u jiných správců. Oproti konkurenci však nabízí prohlížeč souborů s podporou hex, binary, text nebo obrazového zobrazení, tvorba screenshotů, vyhledávání v archivech, atd. Většinou funkcí je podobný jako jeho komerční kolegaTotal Commander , ale oproti němu je tento program zdarma. Na to ten googlík je!

Datum: 08.05.16 15:58
Kdysi jsem používal sw, který proskenovával dané disky nebo cd a vytvořil si databázi. Uměl pak vyhledávat podle různých parametrů a určit úložiště. Tehdy jsme to měli na rychlé hledání mp3 a filmů po cédéčkách. Bohužel je to už min 15 let a jméno nevím. Těch programů bylo více se stejným zaměřením, určitě stále jsou alternativy.

Datum: 13.05.16 08:29

Disk Explorer Professional od českého vývojáře, je zdarma.

http://www.tjelinek.com

Datum: 13.05.16 09:10

j1rk4: Nemůžu tam najít návod.

Od: jentak
Datum: 12.05.16 14:07

V Total Commanderu najedete na adresář který vás zajímá a stisknete CTRL+B, nebo toho samého dosáhnete tak, že najdete nahoře na liště volbu příkazy / zobrazit soubory z podsložek. A v příslušném okně vám to ukáže všechny soubory ve stromě.

Setřídit se dají stiskem příslušné hlavičky okna, atd atd. Dole na infoliště Vám to pak ukazuje celou cestu k souboru.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.