WiFi router

Od: Datum: 21.11.12 11:50 odpovědí: 3 změna: 21.11.12 12:03

dobrý den koupil jsem si nový Router WiFi - N150 bezdrátový signál mezi počítačem a LC televizí funguje OK . Chtěl jsem se zeptat jestli se Wifi router může přes noc vypínat aniž by se signál po opětovném pustění nějak narušil nebo by se musel znovu instalovat. Děkuji za odpověd.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: namefar
Datum: 21.11.12 11:54

Ano muze se vypnout, nastaveni zustane ulozene. Pak zalezi jak je to nastaveno v PC a TV jestli se maji automaticky pripojit, k siti kterou znaji.

Od: mowla*
Datum: 21.11.12 11:56

Vypnout se může - nastavení by je uloženo (do rekonfigurace nebo resetu)...

Při zapínání TV napřed zapni router a teprve až plně naběhne (cca 1 - 2 minuty) zapni TV...

doplněno 21.11.12 11:58:

Jen - spotřeba routeru je mizivá a při jeho konfiguraci by ses měl ´podívat´ po okolních wifi - ať si nelezete ´do zelí´ zvoleným kanálem, já bych router nechal běžet trvale - právě aby i okolní (budoucí) majitelé wifi věděli, že tento ´tvůj´ kanál je obsazen...

doplněno 21.11.12 12:40:

Všechny informace ohledně škodlivého vlivu - ke kterým jsem se dostal, považuju za bláboly a jediné, co netuším, je - kdo a proč je sepisuje... Pro info - router září na frekvenci 2.4 GHz výkonem v řádu desítek mW, mobil na f 900 nebo 1800 MHz v řádu W - není prokázána škodlivost ani toho mobilu (router vyzařuje na srovnatelné frekvenci, ovšem výkonem cca 100x menším - a málokdo si router přikládá k uchu - intenzita záření klesá s druhou mocninou vzdálenosti od zářiče).

Osobně škodlivost záření routeru (zvlášť v relaci k jiným zdrojům podobného záření, které nejsem schopen ovlivnit) vidím jako velmi se k nule blížící... Neberu na ni zřetel.

Ohodnoceno: 1x

Od: huf*
Datum: 21.11.12 12:03

Chci ho vypínat z důvodu nějakého rizika na zdraví syn ho má v pokoji a někdo tvrdí že signál který vysílá může mít vliv na zdraví. Nevím co je na tom pravdy. Máte někajé informace ohledně škodlivého vlivu?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.