Zvuk ve Windows

Od: Datum: 02.05.16 23:09 odpovědí: 17 změna: 06.05.16 10:40
avatar

Dobrý den.Mám takový miniaturní problémek s PC.Ještě před dvěma dny, když jsem odebíral z PC hardware (flash disk), tak jsem klikl na ikonu na hlavním panelu, vybral jsem hardware který jsem chtěl odpojit a po kliknutí vyskočilo malé okénko, ve kterém bylo " nyní můžete bezpečně odebrat zařízení".Ve chvíli, kdy to okénko vyskočilo se ozval tón. No a právě ten tón zmizel. Vše funguje ,ale bez tónu. Ozve se pouze tón přímo při odebrání flash disku z portu USB, nebo při jeho zasunutí. To je v seznamu zvuků označeno jako odebrat a přidat hardware. No a mě jde o to, jak se jmenuje ta funkce,kdy se klikne na vybraný hardware a vyskočí to okénko. Jako zvuk tam bylo takové krátké cinknutí. To je ale celkem jedno, vybrat se tam dá ze spousty zvuků. Abych ale nějaký vybral, tak musím vědět, jak se to jmenuje. Je tam kopa možností a u některých funkcí je nastaven "žádný" zvuk. Pro funkčnost to nevadí, ale ráf bych to tam měl. Co jsem vyvedl, že se to ztratilo, nevím. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.05.16 07:30
avatar

Dobrý den, měl by to být zvuk "bublina.waw" u položky Systémová oznámení. Někdy se zvuk ztratí a zase se najde po restartu PC. Nebo můžete zvolit schéma bez zvuku (a Použít) a potom znovu vrátit své (původní) zvukové schéma a opět Použít. Zdravím!

doplněno 03.05.16 10:24:

Já to mám v OS WIN-XP jako zvuk "bublina.waw". Ovšem, jak víte, tak zvuk si můžete zvolit jiný, jde tam hned i přehrát a potom se musí změněné zvukové schéma Uložit jako a také to stejné schéma Použít. Přehrajete tam zvolený zvuk? Přehrajete tam jiné zvuky? Zkoušel jste znovu vybrat zvuk "cink" a přehrát? Uložil jste si schéma a zvolil ho?

doplněno 03.05.16 11:00:

Bohužel. Více neporadím, protože nevím, proč by všechny zvuky měly jít a jen jeden ne.

Když jde přehrát, tak není soubor poškozený a je na svém místě. V uloženém a vybraném schématu by měl fungovat jako ty všechny ostatní. Když zvuk "cink" nahradíte jiným, tak je to zřejmě stejné. Zdá se, že (z nějakého důvodu) položka Systémová oznámení odmítá hrát zvuk - ovšem, nevím proč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 09:58
avatar

Dobrý den.Máte pravdu Bene. Ten zvuk je opravdu cink.V systémových nastaveních bylo "žádný", i když nevím proč. Nic jsem neupravoval. Tak jsem tam dal ten cink, jenže ani po restartu to pořád nejde. Ani varianta bez zvuku a vrácení zvukového schématu nejde. Tak nevím.Třeba se to někdy vrátí, stejně jako to zmizelo. Všechny běžné zvuky jdou.

Datum: 03.05.16 10:35
avatar

Ano,přesně tak jsem to udělal. Zvuky mohu přehrát a uložit. A také vše funguje kromě toho cinku, i když je uložený.

Datum: 03.05.16 12:04
avatar

Je to přesně tak.Když ho nahradím jiným. je to stejné- ticho. Jinak vše funguje, předpokládám, že když hardwaew odpojím, tak i beze zvuku je vše OK.Tedy alwspoň doufám, zatím se nic nestako.

Datum: 03.05.16 11:09
avatar

Jelikož jste nic nedělal, tak bych použil body obnovy a vrátil se v čase zpět do doby, kdy to fungovalo.

Jelikož Vám to říkáte cinkalo, tak máte jistě Windows XP, protože v 7,8 a 10 je tento zvuk už defaultně vypnutý.

Sice ne úmyslně, ale tím, že udělali chybu v registrech, nicméně i do 7,8,10 se dá tento zvuk vrátit, ale musí se udělat zásah do registrů. No a nebo jste si nevšiml, že se Vám zaktualizoval systém na 10ky *haha*

Jak říkám, když jste nic nedělal... udělal bych obnovu.

Ale pokud to chcete jen opravit, stáhněte si soubor, viz příloha a spusťte jej. Přidá Vám do registrů tři klíče viz obrázek. Klidně, jestli se vyznáte v registrech si nyní proklikejte na ono umístění a zkontrolujte si, že tam tyto tři klíče máte/nemáte.

EDIT: aha, tak on nejde vkládat REG soubor jako příloha, tak jsem jej uploadnul sem : http://uloz.to/xhN3T87U/zvuk-notifikace-reg

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.05.16 12:33
avatar

Já mám Visty, takže tam určitě nedošlo k aktualizaci na 10. A defaultně tam byl určitě nastavený cink, protože to tam bylo od samého počátku. Teď tam je pořád cink, ale bohužel to nejde. Jinak jsem zkoušel bod obnovy a nepomohlo. Na ty registry si netroufám, takový expert nejsem. Ale děkuji za snahu.

Datum: 03.05.16 13:25
avatar

Tak mi důvěřujte. Stáhněte si onen REG soubor, co jsem dal na uložto. Obsahuje jen ty tři klíče, co jsem vložil náhled. Klidně se po stažení souboru přesvědčte kliknutím pravým tlačítkem na soubor a možnost "upravit". (nic ale nedopisujte ani neukladejte !)

Pak soubor normálně dvojklikem spusťte. On se zeptá, zda chcete upravit registry, to potvrdíte a pak už jen odkliknete potvrzení, že se do registru zapsaly informace. Uděláte restart a zase budete cinkat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.05.16 13:46
avatar

Soubor jsem stáhl, vypadá to přesně jako na obrázku, ale jak ho spustit opravdu nevím. Stáhl jsem ho do složky, otevřu ho, vypadá to jako na Vámi přiloženém obrázku, ale nevím kam dvojkliknout. Pokud na ten soubor dvojkliknu, tak se pouze otevře ale na nic se to neptá.

Datum: 03.05.16 16:43
avatar

Tak jsem se proklikal do registrů a tyhle 3 soubory jsem tam nenašel. Z uložto jsem stáhl, co jste tam dal, ale co s tím dál nevím. Když na ten stažený soubor kliknu, tak se jen otevře to co jste poslal na obrázku, ale ne možnost vložit do registrů.Něco asi dělám špatně, ale nevím co.


doplněno 03.05.16 16:47:

Když kliknu na stažený soubor, objeví se toto:

Od: ben®
Datum: 03.05.16 19:44
avatar

Dobrý den, zkuste ještě vcelku snadnou věc - použijte program CCleaner v jeho základním nastavení. Hlavně zkuste vyčistit registr OS. Zdravím!

doplněno 03.05.16 20:41:

Kolega to myslel dobře a mělo by to fungovat tak, jak psal. Jenže si nejsem jistý, že soubor obsahuje vše, co má, resp. zda je pro Váš OS (a v registrech různých OS může být rozdíl). Já bych Vám mohl dodat podobný soubor, ale jen pro OS WIN-XP (což by také nemuselo fungovat). Ovšem, Vy si můžete udělat a uložit nové zvukové schéma a pojmenovat ho např. Gamapolis. V registru už ho potom najdete (tam, kde jste již byl) a zkontrolujete si záznamy s tím dodaným souborem - metodou vyjmout-vložit můžete záznamy do registru doplnit. Dříve si tam zkontrolujete záznamy pro jiné zvuky v tom schématu Gamapolis a přesně tak doplníte (opravíte) záznam pro zvuk "cink". Jinak, do registru se nepřidávají soubory, ale záznamy z nich.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 20:01
avatar

Tak jsem to udělal, ale nepomohlo. Já bych zkusil do registru dodat ty soubory co poslal kolega, ale nevím jak. Sice jsem je stáhl, ale nedává mi to žádnou možnost je doplnit do registrů. Kliknutím na stažený soubor se to jen otevře, jak je to na obrázku.

Datum: 03.05.16 20:57
avatar

Já jsem si právě udělal svoje nové schéma,Pojmenoval jsem ho 1, dal tam mimo jiné cink a našel i v registrech. Jenže to pořád nejde.

Datum: 04.05.16 10:42
avatar

Ano, našel jste ho v registrech, ale koukněte v JAKÉ VĚTVI. Vsadím se, že HKCU -> AppEvents -> Schemes -> Apps -> .Default -> SystemNotification

No a on ten záznam musí být ve větvi HKCU -> AppEvents -> Schemes -> Apps -> Explorer -> SystemNotification

A to je to, co jsem popisoval a vkládal jsem sem ten registr, abyste si jej naimportoval, čímž se Vám vytvoří správné klíče.

Vytvořil jsem pro Vás i video, na kterém je to vidět, kde co a jaké změny ovlivňují. -> https://sendvid.com/bg5qn6fo (doporučuji pustit přes celou obrazovku, aby se to dalo číst)

Ve videu jsem nejdříve ukázal kde to je nastavené v registrech a že chybí klíč SystemNotification. Pak jsem vytvořil pokusný zvukový soubor novy_zvuk.wav, který jsem nastavil pomocí ovládacích panelů a ukázal, že změna se provedla i v registrech (ale pořád na té špatné cestě). Potom jsem ukázal tři způsoby importu : 1) Dvojklik levým tlačítkem 2) Klikem pravým tlačítkem a vybráním funkce Sloučit 3) v programu Regedit přes menu Soubor zvolit Importovat. Výsledek je stejný -> vznikl nový klíč SystemNotification. Poté jsem provedl změnu v mém REG souboru, abych ukázal, kde se změna projeví. A při té příležitosti jsem ukázal, jak si změnit asociaci souborů, protože jak píšete, otvírají se Vám REG soubory v poznámkovém bloku nikoliv v Regeditu. Po opětovném importu jsem už jen ukázal, že se změnil název zvukového souboru v registrech.

Mimochodem - změny v registru se promítnou hned, ale aby je windows "vnímal" a začlo vám to hrát onen zvolený zvuk, je potřeba restartovat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 04.05.16 12:57
avatar

Zdravím.Tak jsem to zkusil a myslím, že se to povedlo vložit do registrů.Restartoval jsem, ale pořád beze zvuku. Přikládám obrázek.

Datum: 05.05.16 09:45
avatar

Tak jsem včera většinu dne bádal, zkoušel, nastavoval a jsem teď ve fázi, kdy na jednom PC jsem to nejdříve rozchodil a je to funkční, ať dělám, co dělám a na druhém PC jsem to taky rochodil, ale při změně na jiný zvuk (pomocí registrů) to přestalo fungovat a byl jsem nejspíše ve vaší fázi. Tak jsem začal různě laborovat, až jsem si systém zbortil. Nicméně po obnovení systému to začlo opět fungovat a tak mám dvě PC, kde můžu nastavit jakýkoliv zvuk z jakéhokoliv schématu pro vyskakující systémové bubliny. Čili mám několik poznatků a nápadů:

1) zkuste si zkontrolovat, případně opravit systémové soubory : Start -> napsat cmd ( kliknout na něj pravým tlačítkem myši a spustit jako správce ) -> v otevřeném okně spustit příkaz sfc /scannow

2) Pro jistotu se proklikejte k onomu souboru Windows - bublina.wav a zkontrolujte přes pravé tlačítko a vlastnosti, záložka zabezpečení, že uživatel SYSTEM má přidělena všechna práva.

2) Nastavit pomocí ovládacích panelů něajké schéma kupříkladu Delta. Pak jděte do těch registrů do té větve .Default , kde v klíči .Current musí být napsáno c: Windows Delta Windows Balloon.wav , dvojkliknout na onen řádek na položku (Výchozí) - zkrátka rozkliknout onen údaj, ať jej můžem zkopírovat (Ctrl+C). Potom se proklikat do té větve Explorer taktéž ke klíči .Current a zde zase dvojklikem na (Výchozí) vložit nový údaj (Ctrl+V). Teď by to mělo fungovat. Jestli se to nepovede, tak už dávám ruce pryč, protože třetí den už se takové s prominutím blbině věnovat nebudu .-)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.16 13:04
avatar

Vyzkouším to a dám vědět. Ono se opravdu jedná o blbinu ,jen mi nejde do hlavy, jak se to stalo. Jinak ale moc děkuji za snahu a čas. Pokud se nepovede, budu bez cinku. Zřejmě se mu u mě v počítači nelíbilo, tak šel za lepším.

Datum: 06.05.16 10:40
avatar

Tak jsem to vyzkoušel, ale bohužel nic. Všechno se tváří tak, že by to mělo fungovat, ale nejde to. Práva jsou také všechna povolena. Asi se vše vyřeší přeinstalací Windows, ale kvůli tomu jí dělat nebudu. Včera jsem zjistil, že ještě nejde cink v případě, že používám Ashampoo Photo Commander na úpravu fotek. Tam pokud udělám nějakou úpravu na fotce a chci to uložit, tak se objeví okénko, které informuje, že tento soubor existuje a jestli ho chci přepsat. Tam také byl předtím cink a teď je to hluché.Ale jinak funguje. Ještě jednou díky za rady a čas.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.