Licence GNU/GPL

Od: Datum: 25.04.16 19:08 odpovědí: 1 změna: 25.04.16 19:15

Dobrý den, potřeboval bych poradit.
Stáhl jsem si plugin, který je distribuován pod licencí GNU/GPL (bezplatný a svobodný software). Plugin je doplňkem k jednomu CMS a je napsán v PHP.
Provedl jsem v pluginu menší úpravy, zachoval samozřejmě původní copyright, připsal pod něj mé provedené úpravy. Plugin využívám pro zobrazení dat na webu mého zákazníka.
Chci se zeptat, jestli musím zpřístupnit mnou upravený plugin nebo původní neupravený plugin pro veřejnost nebo ne a je-li můj postup s souladu s licencí.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: q1
Datum: 25.04.16 19:15
Zjednodušeně:
Jestli to je jenom normální GPL, tak plugin nemusíte zveřejnit, dokud ho nebudete šířit. Jakmile ho začnete šířit, tak má každý nabyvatel právo na to, abyste mu poskytl celý zdrojový kód. Včetně těch, kdo ten plugin nezískali přímo od vás.
Pokud je to Affero GPL, tak musíte zdrojový kód zveřejnit v okamžiku, kdy se plugin stane součástí veřejně přístupného webu.
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.