BOINC a úkoly

Od: Datum: 23.04.16 03:12 odpovědí: 7 změna: 29.05.16 01:45
Zdravím,počítám pravidelně BOINC. Většinou medicínu. Mám dvoujádrový procesor. Jsou už 12 jádrové. U mě je to tak, že jedno jádro počítá a druhé mám pro práci. Čili procesor na desce nepočítá nic a počítá procesor na grafice. Kde na harddisku jsou ty počítané úkoly? Mám XP Home Edition. Nemám WIN 7. Tam je to jinak. Mám dva harddisky SATA. Nemůžu to najít. Skryté a systémové soubory mám odkryté. Děkuji za odepsání.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.04.16 06:43
avatar

Dobrý den, možná se mýlím, ale já si vždy myslel, že práci dvoujádrového procesoru nelze uživatelsky ovlivnit, resp. pracuje s jádry tak, jak uzná on za vhodné. Pokud je samostatný procesor pro grafiku (na té kartě), tak bude jen pro grafiku. Hledat něco na HDD je asi zbytečné - bude to mezi procesorem, RAM a diskovou mezipamětí. Ovšem, třeba to někdo osvětlí a je to vše jinak. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejo®
Datum: 23.04.16 17:43

Zdravím,

s tím procesorem máte pravdu. Omlouvám se. Psal jsem to ráno a tak mi to nemyslelo. Správně mělo být, kolik počítá úkolů. Když chci pracovat s kompem, tak počítám jeden úkol. Pokud to počítá dva či více úkolů, tak se s kompem nedá pracovat. Je to zpomalené, seká se to apod. Procesor je vytížen na 100%. Ty úkoly jsou někde asi na hadru. Kámoš má WIN 7 a poslal mi screen. Dávám ho sem. Po dopočítání úkolu se stahuje nový ukol. Na serveru se to nepočítá. Odpojím se od netu a počítá to dál. Net slouží jenom při stahování úkolů a odesílání dopočítaných úkolů, jinak ho nepotřebuješ.

Od: hm®
Datum: 23.04.16 18:26
avatar

Kde jsou ve WIN data na disku, to nevím. Ale dost bych se divil bych, kdyby to nebylo ve všech WIN stejné.

Jinak těch dat je na disku celkem dost, u mě zabírají asi 350 MB (počítám dvě úlohy). Jsou to jednak ta data ke zpracování a jednak mezivýsledky (těch bude ale asi jen nepatrné množství).

Co se týká procesorů, tak v nastavení BOINCu mám mj. položku pro volbu, kolik procesorů (v %) na víceprocesorových strojích má BOINC používat a kolik procent výkonu z těch přidělených procesorů lze využít. Mám dvoujádrového dvouvlákového Atoma (takže jakoby 4 procesory) a pro BOINC nechávám 2 využitelné na 100 %. BOINC má ovšem minimální prioritu, takže je-li pro přidělené procesory jakékoliv jiné využití, BOINC mu dává přednost (resp. je omezován); jinými slovy, na výkonu PC prakticky nepoznám, že BOINC pracuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejo®
Datum: 23.04.16 20:05

Zdravím,

není to ve všech WIN stejné. Složku PROGRAMDATA nemám. Nemůžu to najít.

Od: pejo®
Datum: 24.04.16 02:50

Zdravím,

nenašel jsem to. Jinak posílám screen.

Od: pejo®
Datum: 24.04.16 18:35

Zdravím,

už jsem to našel. Cesta v XP je Documents and Settings - All Users - Data aplikací - BOINC. Dávám sem screen. Vyřešeno.

Od: pejo®
Datum: 29.05.16 01:45

Zdravím,

musel jsem program přeinstalovat a zasílám screen, kde je uvedena cesta.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.