Nejde barva

Od: Datum: 19.04.16 17:57 odpovědí: 1 změna: 19.04.16 18:02
avatar

Dobrý den mám tiskárnu cannon MG5250 po výměně cartrige i po čištění nejde žlutá barva ,zřejmě jde o zaschnuti ,prosím o radu či postup jak vyčistit a sprovoznit.U čištění prosím o postup kde co a jak .předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.16 18:02
avatar
Je potřeba vložit cartridge do plytké nádobky s teplou vodou tou stranou kde jsou zablokované trysky tak, aby voda vyplavila zaschlý inkoust ven. Trysky je třeba nechat ve vodě pár desítek minut. Dále je nutné vysušit tiskovou hlavu měkkou látkou, nejlépe bavlněnou a instalovat inkoustovou kazetu do tiskárny. Poté je třeba dle návodu k tiskárně provést čištění tiskové hlavy. Pokud to nepomůže je třeba celou proceduru opakovat dokud se trysky úplně neuvolní. Bohužel každé násilné čistění poškozuje tiskovou hlavu a snižuje kvalitu tisku.
doplněno 19.04.16 18:04: Jestliže se ani poté tisk nezlepší, je zaschlá tisková hlava a vy musíte přistoupit k jejímu vyčištění. Vyndejte ji z tiskárny a položte ji zhruba na půl hodiny na papírový kapesník navlhčený teplou vodou. Díky tomu se inkoust začne rozpouštět. Pokud ani to nepomůže, pořiďte si speciální čisticí prostředek na tiskové hlavy. V případě, že ani toto nepomůže, budete muset s největší pravděpodobností přistoupit k výměně tiskové hlavy (sami nebo prostřednictvím servisu, pokud je tisková hlava součástí zařízení) a případně zvažte také koupi nové tiskárny.
doplněno 19.04.16 18:05: Jestliže se ani poté tisk nezlepší, je zaschlá tisková hlava a vy musíte přistoupit k jejímu vyčištění. Vyndejte ji z tiskárny a položte ji zhruba na půl hodiny na papírový kapesník navlhčený teplou vodou. Díky tomu se inkoust začne rozpouštět. Pokud ani to nepomůže, pořiďte si speciální čisticí prostředek na tiskové hlavy. V případě, že ani toto nepomůže, budete muset s největší pravděpodobností přistoupit k výměně tiskové hlavy (sami nebo prostřednictvím servisu, pokud je tisková hlava součástí zařízení) a případně zvažte také koupi nové tiskárny. https://tonermax.cz/cistici-r…-inkjet-trysky-20-ml-logo.htm
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.