Jak trvale smazat data z hard disku a pc

Od: Datum: 18.04.16 15:39 odpovědí: 14 změna: 21.04.16 09:28

Dobrý den,

obracím se na pc experty s prosbou jak lze trvale smazat soubory. Trvale ve smyslu, že je ani chytrými prográmky nelze obnovit.

A otázka druhá, když přehraju windows, dojde také trvale ke smazání všech dat? Která nikdo již neobnoví? Nebo např. při naformátování hard disku. Data obnovit jdou, že?

Mnohokrát děkuji za Vaše odpovědi a Váš čas


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.16 15:48
avatar

Dobrý den.Po přeinstalaci windows se smaže vše.Jinak také Revo Uninstaller ma volbu "úplné vysypaní koše".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: micka*
Datum: 18.04.16 15:50

Děkuji, na ten program se podívám.

Datum: 19.04.16 16:07
avatar

nic proti @gamapolis, ale tuto odpoved ignorujte, nevi o cem je rec :)


doplněno 19.04.16 16:16:

jinak bych jeste dodal, ze imho kazdy by se na vas disk mohl vykaslat, v cizich datech se prehrabuju naramne rad, ale ani ja po koupi disku z bazaru nespoustim nejaky zachranny soft, abych prohledal co pude zachranit ze smazanych dat, zapojim a nasypu si tam svoje veci, protoze proto jsem ten disk prece koupil, protoze nemam dalsi misto na ma data.

Jestli tam nekde mate kacku vcetne obliceje apod :) tak disk sformatujte, nasypejte tam nejake filmy apod a pak to zase zformatujte, nicmene jsou freeware programy, ktere ty sektory prepisou za vas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 13:53
avatar

"Po přeinstalaci windows se smaže vše"

To je ovšem nesmysl. Po přeinstalaci Windows se přepíší jen systémové soubory, všechno ostatní (obrázky, dokumenty... včetně těch "smazaných" a vysypaných (pokud ještě nejsou přepsány jinými soubory)) zůstanou v nezměněné podobě na disku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 18:46
avatar

To uz nikdo nepereinstalovava s plnym formatem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: atj®
Datum: 18.04.16 15:48
avatar

Eraser

ale pokud teda chci mít stoproúčinek, disk jednoduše zničím a koupím nový *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: micka*
Datum: 18.04.16 15:58

Děkuji

Datum: 18.04.16 15:49
avatar

I když se smažou veškerá data z disku stále je možnost jejich alespoň částečné obnovi,pokud se dává disk k reciklaci tak se provrtává na několika místech. Pak již opravdu nejdou data přečíst.Ale vám se zřejmě jedná v případě prodeje zda nový majitel si je může prohlédnout.


doplněno 18.04.16 15:58:

http://www.instaluj.cz/obnova-souboru-a-dat

Zde máte přehled programů pro obnovení .


doplněno 18.04.16 16:01:

Zase záleží jak je kupující šikovný a chce se tím zabývat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: micka*
Datum: 18.04.16 15:53

Ano, jak píšete, jde mi o prodej. Nerada bych disk úplně zničila , ale soukromé fotografie nikdo vidět nemusí :(.. Takže smazat úplně a vše ničím nejde?

Datum: 18.04.16 16:00
avatar

Zformátuj ho, potom ho zaplň jakýmikoli neutrálními daty a znovu zformátuj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 21:18
avatar

Při běžném odstranění souboru z disku k jeho odstranění nedojde, laicky řečeno je pouze neviditelný. Toto zabrané místo se uvolní, až bude potřeba pro jiný zapisovaný soubor. Pokud je však dostatek volného místa, zapisuje se "vedle". Předešlá smazaná data tak na disku mohou stále být, ovšem jejich původní umístění disk označuje jako volné místo pro zápis.

Jde tedy o to, že je potřeba disk několikrát vymazat a celý znovu zaplnit daty. Jsou programy, které toto zvládnou bez toho, aby uživatel musel disk plnit ručně. CCleaner přepisuje disk třeba i 35x viz obrázek. Tento proces trvá velice dlouho, řádově hodiny, i dny. Je ovšem celkem dobrá záruka, že se běžná populace uživatelů PC ke smazaným datům už nedostane.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.16 21:25

Když odprodáváme firemní PC, tak se jejich disky několikrát sjedou KillDiskem - http://www.killdisk.com/downloadfree.htm

Konkrétně se používá volba přepsání celého disku náhodně jedničkami a nulami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 21:32
avatar

SSD ma svuj erase nastroj a jinak je urcite tisice ruznych freeware

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 09:28
avatar

Kdybych to měl hnát do extrému, tak vaše data z disku půjdou obnovit vždy, sice asi ne všechna, ale jistá část určitě ano, Když disk naformátujete, tak se data nesmažou zůstanou stále zaznamenané na plotně disku, a k jejich likvidaci dojde, až se přepíší novými informacemi. Co je ale problém, je to, že i po přepisu jde stále velká část dat obnovit, a to dokonce i v případě, že by byl disk rozsekán na několik částí, tedy mechanicky zničen. Například Google reykluje své staré/vadné disky tak, že je nejdříve lisem rozdrtí a rozmačká na malé části, a ty jsou následné ještě do vysokých pecí, kde se materiál z disků roztaví na lednolitou hmotu.

Ale myslím, že ve vašem případě na disku nemáte zas tak tajná data, aby k tomuto muselo dojít, myslím, žeby stačilo obyčejné formátování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.