Notebook a jeho možné polití

Od: Datum: 14.04.16 14:45 odpovědí: 11 změna: 26.04.16 14:09

Pěkný den, v práci nám přestal jít poměrně nový noťas Lenovo, ještě v záruce. Pravda, pár dní předtím jsem vedle převrhla sklenici se zbytkem čaje a na 99% něco káplo dovnitř. Jen mě zaráží, že sklenice stála napravo od noťasu, polité byly číslice, a přitom nejdou klávesy á, í, é a levý shift a ctrl. Noťas se samozřejmě poveze na servis, a když zjistí, že to opravdu bylo polité, co se stane pak? Dá se to nějak opravit? Nebo je to hotovka?

Děkuji za info, moc tomu nehovím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.16 16:21
Klávesnice sama o sobě moc složitou elektroniku neobsahuje. Je ale přes plochý kabel ( flex) napojená do základní desky. Kdyby voda zatekla do toho konektoru tak propojí kontakty a může klidně způsobit nefunkčnost na úplně jiném konci klavesnice. To by byla oprava cca za 300 plus práce. Jenomže zrovna tak voda mohla poškodit nějakou část základní desky a to je potom po počítači. Voda a elektrika holit nejsou dobří kamarádi.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.04.16 16:28

Děkuji, tak zatím nejdou jen ty klávesy, jinak je vše plně funkční. Bojím se ale, že servis si řekne o nejvyšší možnou částku... sklenici tam nechala stát kolegyně, ráno v temné místnosti jsem ji neviděla.

Od: ben®
Datum: 14.04.16 17:11

Dobrý den, některé NTB mají klávesnici odolnou proti vodě, tak třeba to je zrovna ten Váš pracovní. Myslím, že voda v NTB by ho poškodila hned a ne až po několika dnech - závada může být jinde. Jednou jsem zde radil při podivném chování klávesnice u NTB vyndání baterie a její opětovné vložení - a ono to pomohlo. Zdravím!

P.S. Čistá voda není tak hrozné zlo, ale horší je např. džus či něco ovocného a sladkého.

doplněno 14.04.16 17:23:

martinaa - zkuste to s tou baterií. Vypnout NTB, vyndat z něho baterku, počkat několik minut (3 až 5) a vrátit ji zpět. Mezitím třeba pomačkat všechny klávesy. Voda by mohla způsobit zkrat a nefunkčnost NTB. Také působí korozi, ale v klávesnici snad není nic, co by korodovalo, resp. kontakty "vyžere" právě ovocná šťáva nebo ten cukr - a čaj zřejmě moc agresivní není. No, uvidíte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.04.16 17:14

Děkuji, výpadek se objevil po dvou dnech. Vyndat baterii zkusím, jestli to půjde.

Čaj byl čistý, neslazený, kopřivový.

doplněno 14.04.16 19:39:

Díky za radu, ráno vyzkouším.

Datum: 14.04.16 17:23

Ahoj Martino. Před půl rokem jsem řešila něco podobného. Nevšimla jsem si, že vnuci zvrhli skleničku s vodou a voda se dostala do počítače tou zdířkou, kam se dává nabíječka. Opravdu to bylo maličko vody. Počítač od té doby zlobil, vypínal se a časem přestal jít úplně. V sevisu mi řekli, že ta koroze pomaličku postupovala až počítač zničila. No, opravit to nešlo. A to tam servisují kamarádi, kteří se nadstandartně snažili mi ho zprovoznit. Tak dopadni lépe než já. Sebodka

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.04.16 17:27

Děkuji, to jste mě nepotěšila. :/ Táta je ajťák, může na to ještě po servisu mrknout, ale nevím no.

Už vidím, že to budu muset zacvakat... když se k pc připojí normální klávesnice, funguje bez potíží.

Datum: 14.04.16 19:25

Tak měsíc zpět jsem řešil Sony VAIO s vadnou klávesnici po očištění pěnou ve spreji, která se na to používá.

Servis-na klávesnici se nevztahuje záruka.Oprava 2600,-

Datum: 14.04.16 19:39

Děkuji, tak není to tak hrozný, jak platit celý notebook, že.

Datum: 15.04.16 06:24

Tak nevím, proč jsem měla zafixované Lenovo, noťas je Acer V-3 771G, ale nikde nevidím kryt baterie, leda ho rozšroubovat a to se bojím, přece jen to není moje.

Od: ben®
Datum: 15.04.16 06:41

Dobrý den, podívejte se na video - hned v úvodu je "odběr" a vyloupnutí baterie. Zdravím!

P.S. Šroubovák by se hodil, ale pouze na ten posun tlačítka. Dál nic nešroubujte.

doplněno 26.04.16 14:05:

Je něco nového ohledně politého NTB? Našla jste tam tu baterku a vyndala? Funguje či nefunguje NTB a odpočívá v servisu?

doplněno 26.04.16 14:14:

martinaa - a víte, že jsem to tušil ? Tedy, že to raději vzdáte, než povolit to tlačítko a odloupnout baterii. Do lesa se nebojíte a toto je nad Vaše síly. No, přemlouvat Vás nebudu .

Datum: 26.04.16 14:09

Zdravím, bojím se na to sáhnout, přece jen je to pracovní noťas :( Momentálně se bude co nevidět měnit klávesnice, snad to pomůže. S náhradní klávesnicí zatím šlape bez potíží.

doplněno 26.04.16 14:19:

*smich* v tomhle jsem srab, nejsem tak bohatá, abych platila případné poškození ;).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.