Jak zjistím, co teď dělá můj počítač?

Od: Datum: 13.04.16 12:33 odpovědí: 7 změna: 13.05.16 17:38

Jak zjistím, co právě dělá můj počítač? Třeba 2h lehce "šumí", jako by se např. čistil. Zdržuje to práci na IN (internetu).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.16 12:41

zkuste správce úloh.

trojhmat CTRL+SHIFT+ESC vám otevře okno, v něm se mrkněte na kartu procesy, co všechno vám běží. Na další kartě najdete využití procesoru. Ten by neměl skákat. Jestli vám skáče, tak něco není v pořádku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.04.16 13:56

Díky. Využití procesoru skáče z cca 50 na 65 % stále dokola, přičemž % se mění kolem těch 50 do cca 65.

doplněno 13.04.16 22:01:

Procenta neumím najít.

doplněno 13.04.16 22:05:

Oprava, viz výše a níže : procenta neumím najít u jednotlivých procesů.

Datum: 13.04.16 15:39

A jake procesy zabiraji nejvetsi procenta?

Datum: 13.04.16 21:43

Nejvíc místa mně zabírá iexplore.exe *32 : cca 105 000 kB a 173 000 kB a 112 000 kB (mám tento stejný název 3x).

Od: ben®
Datum: 13.04.16 14:07

Dobrý den, nemáte spuštěné současně dva antiviry? Čistíte si prohlížeč od cookies a jeho mezipaměť? Jak se chová např. jiný prohlížeč (načítání stránek)? Zdravím!

doplněno 13.04.16 22:37:

Nevím, proč urputně řešíte procenta, když Vám jde o svižný PC. Pokud nepomůže jen restart PC, tak ve Správci spuštěných procesů ukončíte proces, který je vícenásobný (je-li to skutečně iexplorer.exe a není to explorer.exe), potom si stáhnete a nainstalujete program CCleaner a použijete ho v jeho zákl. nastavení - a výsledek se dostaví.

Datum: 26.04.16 11:47

1) To že vám běží iexplorer 3x znamená, že jste měl otevřené tři záložky v internet exploreru

2) Vaše udávané údaje jsou v kilobajtech, což znamená, že se jedná o využití paměti, nikoliv vytížení procent procesoru. PS.: Ta *32 na konci procesu znamená, že máte nainstalován 64bitový systém, ale momentálně spouštíte 32bitový prohlížeč.

To, že to máte pomalé může způsobovat vícero věcí .

1) procesor - říkáte, že je skáče okolo 50-65% . Takže v tom správci klikněte na záložku (kartu) Procesy a pak na třetí sloupec s názvem Procesor. Měla by se objevit vedle nápisu malá šedivá šipka, která značí, zda je to řazeno vzestupně, nebo sestupně. Proto klikněte případně znova, aby šipka směřovala dolu. Tím seřadíte procesy sestupně. Procesy uplně nahoře žerou nejvíc výkonu. Ty čísla v tom sloupci jsou ona procenta, co neumíte najít. Obvykle jej vytěžuje proces wupdate.exe , který je schopen vyřadit PC i na několik hodin. JSou to automatické aktualizace, s tím nic nenaděláte. Nechte pc v klidu, nez tento proces spadne na unostnou mez.

2) paměť - v té samé kartě je to čtvrtý sloupec. Na něj platí stejná pravidla ohledně sestupného/vzestupného řazení. Zde to vytěžují zrovna puštěné programy, takže většinou je na předních příčkách iexplorer (internet) nebo různí messangeri at uz skype, icq, atd... pss: jelikož mate 64bitovy system, mel byste mit instalovanou pamet minimalne 4GB.

3) disk - zde byste si musel přes menu ZOBRAZIT vybrat další sloupce, co chcete vidět. Takže V/V - čtení, zápisy, zapsané bajty, přečtené bajty, atd atd... zde vede vetsinou antivir, co kontroluje kazdy soubor, ke kteremu zrovna pristupujete. Zde krom koupe rychlejsiho disku (7200 rpm) pripadne SSD disku si moc nepomuzete. Muzete zkusit degragmentaci disku, pokud casto instalujete a pracujete s datama.

4) system - i ten se sam casem zpomali diky instalacim a velkym a rozsahlym registrum. Proto cas od casu system cistete at uz zminovanym ccleanerem nebo jakymkoliv cisticem. Zaroven neni na chybu system tak 1-2 roky preinstalovat- tim se dost ozivi.

Ohodnoceno: 1x

Od: babamotorkarka
Datum: 13.05.16 17:38

Tedy, Yakube,

zcela jste mě paralyzoval svým systémem v mozku, logikou a nevídanými pedagogickými schopnostmi ! Myslela jsem, že se takoví kompatibilní géniové už nerodí. Takže díky vám, a to patří i vaší mamince a otci, někdo z nich je zřejmě technik !

Potřebovali bychom tu takového génia jako sůl. Kde přebývá PC-expert Dr.Y? Nestavil by se za výdělkem u nás na generálku dvou PC a zazálohování na záložní disk či na další PC? Nechci PC nadále svěřovat amatérům.

Zkusím dle vašich rad alespoň něco zvládnout. Teď mám problém věčného útoku instalace Windows 10 (asi jsem někde klikla na nabídku instalace v budoucnu) . Jak tu snahu o instalaci vyřadit natrvalo, prosím (lepší by byla vaše přítomnost zde)? Četla jsem nějaké návody na IN, ale asi to nepochopím a bojím se, abych nevyřadila systém.

Děkuji upřímně a zůstávám v šoku. S láskou babizna nad hrobem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.