Výboje elektřiny?

Od: Datum: 08.04.16 15:21 odpovědí: 5 změna: 08.04.16 22:36

Dobrý den,

mám dotaz - možná jsem uplně mimo, ale v tomhle se nevyznám, tak jen žjišťuji jestli je to možné :)

Pracuji v kanceláři, kterou sdílím ještě s jednou paní. Kdykoliv otevíráme dveře na chodbu, "kopne" nás klika. (ale pořádně, cítím to až po rameno a je to fakt pecka, žádné malé "kopnutí"). Už se pomalu bojím ty dveře otvírat.

Když se do kanceláře vchází tak nic, ani při zavírání dveří zevnitř a lidem co u nás v kanceláří stráví jen chvilku taky nic.

Já sem byla odvezena minulý týden do nemocnice s brněním celé tváře a silnýma bolestma celé strany hlavy a tváře. Brala jsem to jako migrénu.

Včera se kolegyni stalo to samé.

Tak mě jenom napadlo, zda je možné, že je tam něco s elektrikou, či počítačema (jsou tam tři a žádné nové modely to nejsou :D ) nebo je to prostě jenom náhoda všecko? :D

Chci se poradit tady, než to řeknu někde nahlas a budou mě mít za blázna, že něco takového se nemůže stát :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.16 15:41

Za první rozhoduje to, co máš oblečené na sobě. Umělá vlákna vytváří třením stotickou elektřinu.

Za druhé rozhoduje i to, na čem sedíš. Kancelářská židle s čalouněním z umělých vláken a většinou plastových dílů.

Takže při sezení a pohybu na židli se nabiješ a první kov (klika dveří) se kterým přijdeš do kontaktu tuto statickou elektřinu vybije proti zemi.

Pokud by tam byla elektrika z rozvodné sítě, tak ta by šla změřit multimetrem (voltmetrem) a bylo by to mnohem nebezpečnější, protože by to mohlo někoho zabít.

Statická elektřina je nepříjemná, ale není tak nebezpečná.

Zkus se před cestou ke dvařím dotknout třeba radiátoru. Tam se vybiješ a u dveří už ránu nedostaneš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marram
Datum: 08.04.16 15:56

Děkuju, tam nejde tolik o to kopání, to sme tak nějak vypozorovaly, že to může být tím přejížděním na kolečkovejch židlích a tak. :)

Spíš myslím, jestli to může mít spojitost s tím brněním tváře a silnýma bolestma hlavy. Nebo to je jen náhoda, že máme obě stejné zdravotní potíže chvíli po sobě..

Datum: 08.04.16 16:18
avatar

Ano je to nejspíš statika, a může to mít i tyhle následky. Začněte nosit výhradně bavlněné prádlo, pořiďte si do kanceláře zvlhčovač vzduchu, to také pomáhá. Chtělo by to nějakou židli s kovovými kolečky, prý pomáhá(neodzkoušeno) i potah z čisté(100%) bavlny na židli a opěradlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 17:40

Velmi často toto způsobuje plovoucí laminátová podlaha a nevhodná obuv (s gumovou podrážkou), pak se nabijete ani nevíte jak a ty rány co pak člověk ostává stojí za to. Řeřešením je změna obuvi a rovněž zvýšit vlhkost vzduchu v místnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 22:36
avatar

Může to mít souvislost. Spouštěčem migrény je u každého něco jiného, proto se tak těžko léčí. Mám typ, kde při proudění teplého a studeného vzduchu vzniká stejný elektrický potenciál jako u výbojů statické elektřiny. Tři dny dopředu poznám, že bude změna, bohužel nevím jestli chladněji nebo přijde teplo. Má to souvislost ze serotoninovými receptory. Předpokládá se, že migrénové bolesti hlavy (brnění tváře,končetin) jsou způsobeny rozšířením krevních cév. Netvrdím, že je to zrovna váš případ ale možný vliv se nabízí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.